Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +16 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Pēteris Vasks

Festivālā Pētera Vaska mūzikas aprīlis – Kijivas Modernā baleta pirmizrāde, kamermūzika, kino un glezniecība

No 13. līdz 14. aprīlim koncertzālē Cēsis notiks ikpavasara festivāls Pētera Vaska mūzikas aprīlis, kā ierasts piedāvājot komponista daiļrades cienītājiem un mūzikas mīļotājiem īpašu programmu. Šoreiz piedzīvosim dokumentālās filmas Komponists un viņa debesis Latvijas pirmizrādi, Kijivas Modernā baleta viencēlienu Vientuļais eņģelis un Draugi pasaules pirmizrādi, kā arī Navarra stīgu kvarteta koncertprogrammu.

Foto: Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē izskanējis Pētera Vaska fonda ikgadējais labdarības koncerts

Vecajā gadā, 28. decembrī, plkst. 17.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē Saulcerītes zālē norisa Pētera Vaska fonda ikgadējais labdarības koncerts Gaismas nākšana, kuru klausītāji varēja apmeklēt par ziedojumiem. Koncertā klausītājus priecēja latviešu mūzikas talanti – soprāns Katrīna Paula Felsberga, pianiste Agnese Egliņa un jaunais sitaminstrumentālists Reinis Tomiņš.

Trio Fabel koncertos varēs dzirdēt Pētera Vaska, Olivjē Mesiāna un Krista Auznieka mūziku

Trio Fabel – klarnetiste Anna Gāgane, čellists Kristaps Bergs un pianiste Linda Leine – kopā ar vijolnieci Paulu Šūmani 14., 15. un 16. oktobrī aicina uz koncertiem Music for the End of Time, kuros atskaņos Pētera Vaska un Olivjē Mesiāna mūziku, kā arī Krista Auznieka īpaši trio radīto jaundarbu Description without Place. Koncerti norisināsies Jēkabpilī, Ventspilī un Rīgā – mūzikas un mākslas telpā Ola Foundation.

Simfoniskais hits ar Goran Gora jauno sezonu sāk ar stāstu par Pēteri Vasku un Arvo Pertu

Ceturtdien, 22. septembrī, plkst. 19.00 Lielajā ģildē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mūziķi kopā ar stāstnieku Goran Gora multimediālā koncertā Simfoniskais hits ar Goran Gora. Vasks un Perts klausītājus iepazīstinās ar Baltijas akadēmiskās mūzikas ievērojamajām figūrām Pēteri Vasku un Arvo Pertu.

Foto: Izskanējis koncerts Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne

Sestdien plkst. 19.00 Mazajā Mežotnes pilī norisinājās tradicionālais Pētera Vaska fonda vasaras koncerts Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne, kurā uzstājās Gunta Ābele (čells), Džovanni Fornazīni (klavieres) un Magdalēna Geka (vijole). Mūziķu trio šī bija publiskā debija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide