Laika ziņas
Šodien
Migla

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca

Eksperts kopā ar pacientu

36 gadus medicīnā strādājošā Līga Ārente uzsver – ar pacientu jāsadarbojas.

Sirds siltums un atbildība

Uzturēšanās ārstniecības iestādē bieži vien ir nepatīkams pārdzīvojums ne tikai bērnam, bet arī pieaugušajam. Šādos brīžos nevajadzīgu satraukumu palīdz mazināt slimnīcas personāls, un bieži vien lielāko smagumu uz saviem pleciem iznes medicīnas māsas. Tieši viņu atsaucība un sirds siltums ir viens no faktoriem, kas atvieglo slimnīcā pavadīto laiku lielajiem un mazajiem pacientiem. Arī šogad pašreizējie un bijušie pacienti, kā arī viņu tuvinieki ir aicināti novērtēt medicīnas māsu darbu, piesakot viņas akcijā Meklējam sirdsmāsiņu. Šoreiz var pieteikt visu triju klīnisko universitāšu slimnīcu māsas.

Austrumu slimnīcā veiksmīgi piešūts daļēji amputēts dzimumloceklis

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ārstu komanda pacientam veiksmīgi piešuvusi gandrīz pilnībā norautu dzimumlocekli. 53 gadus vecais pacients dzimumlocekli traumējis, pēc pirts lecot āliņģī. Ūdenī bijusi metāla stieple, aiz kuras dzimumorgāns neveiksmīgi aizķēries, vēsta slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

Īpaši sarežģītā operācijā vīrietis atbrīvots no ļaundabīga audzēja plaušā

Pagājušajā nedēļā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionārā Tuberkulozes un plaušu slimību centrs izdevusies īpaši sarežģīta operācija, kuras laikā vīrietim spēka gados veiksmīgi izoperēts ļaundabīgs plaušu audzējs, kas jau bija skāris elpvadu un augšējo dobo vēnu un atradās tuvu sirdij, vēsta RAKUS pārstāve Aija Lietiņa.

Par RAKUS valdes priekšsēdētāju ieceļ Imantu Paeglīti no CSDD

Šodien Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) ārkārtas dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Imants Paeglītis. Jaunajā amatā Paeglītis darbu uzsāks 2018.gada 8.janvārī, portālu Diena.lv informēja Veselības ministrijā.

RAKUS un PSKUS – svarīgāk specializēt, nevis apvienot

Ja man kā politiķim un mediķim būtu jāatbild uz jautājumu, vai Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) un Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) apvienošana ir lietderīga, es teiktu, ka tas tomēr nav primāri veicamais uzdevums, lai uzlabotu abu šo slimnīcu darbu un sakārtotu Latvijas veselības aprūpes sistēmu kopumā.

Izraudzīts jaunais Austrumu slimnīcas vadītājs

Nominācijas komisija, kas atbildīga par Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes priekšsēdētāja kandidātu atlases procesu, izvēlējusies personu, kuru uzskata par labāko no kandidātiem, aģentūrai LETA sacīja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide