Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca

Austrumu slimnīca iegādājas dārgu iekārtu, ko citur izmanto tikai eksperimentāli

Pagājušajā gadā veselības aprūpes budžets bija gandrīz par 200 miljoniem eiro lielāks nekā iepriekš un pirmo reizi pārsniedza miljarda robežu, ziņo TV3 raidījums Nekā personīga. Rudenī daļa līdzekļu pārdalīta, lai Austrumu slimnīca, kur atrodas Latvijas Onkoloģijas centrs, varētu iegādāties jaunas iekārtas. Ilze Viņķele vienu no iegādātajām ierīcēm sauc par eksperimentālu un nevajadzīgu greznību, bet slimnīca - par vēža ārstēšanas nākotni.

Austrumu slimnīcā ārsti vēža slimniecei no rokas audiem izveido jaunu plecu

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) astoņu stundu ilgā unikālā operācijā, glābjot vēža pacienti no smagas kropļojošas amputācijas, ārstiem no rokas audiem izdevies izveidot jaunu plecu. Sieviete pie slimnīcas speciālistiem vērsās ar sūdzībām par mazas čūliņas parādīšanos labās rokas pleca rajonā. Bija zināms, ka pirms 10 gadiem pacientei labajā augšdelmā bija attīstījies ļaundabīgs audzējs, kurš tika izoperēts.

Eksperts kopā ar pacientu

36 gadus medicīnā strādājošā Līga Ārente uzsver – ar pacientu jāsadarbojas.

Sirds siltums un atbildība

Uzturēšanās ārstniecības iestādē bieži vien ir nepatīkams pārdzīvojums ne tikai bērnam, bet arī pieaugušajam. Šādos brīžos nevajadzīgu satraukumu palīdz mazināt slimnīcas personāls, un bieži vien lielāko smagumu uz saviem pleciem iznes medicīnas māsas. Tieši viņu atsaucība un sirds siltums ir viens no faktoriem, kas atvieglo slimnīcā pavadīto laiku lielajiem un mazajiem pacientiem. Arī šogad pašreizējie un bijušie pacienti, kā arī viņu tuvinieki ir aicināti novērtēt medicīnas māsu darbu, piesakot viņas akcijā Meklējam sirdsmāsiņu. Šoreiz var pieteikt visu triju klīnisko universitāšu slimnīcu māsas.

Slimnīca cieš nemaksātāju dēļ. Saruna ar RAKUS vadītāju Imantu Paeglīti

"Cilvēki nesaprot, ka bez maksas ir tikai, vienkārši sakot, transports, kas viņus nogādā pie mums, turklāt arī tikai tad, ja izsaukums bijis pamatots. Tiklīdz cilvēks pārkāpj slimnīcas slieksni, tā spēkā ir Ministru kabineta noteikumos noteiktā norēķinu kārtība – uz personu attiecas pacientu iemaksas, ja vien tā nav piederīga kādai no iemaksām atbrīvoto grupām," intervijā uzsver Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

RAKUS valdē iecelts urologs Vilnis Lietuvietis

Kapitāldaļu turētāja sanāksmē otrdien nolemts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes locekļa amatā iecelt urologu Vilni Lietuvieti, vēsta Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide