Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca

Iespējas palīdzēt ir, bet jāizstrādā efektīva sistēma

"Paliatīvā aprūpe ir nepieciešama vairākiem tūkstošiem pacientu ik gadu, un šī pakalpojuma pieejamība ir steidzami jārisina," laikrakstam Diena pauž Vilnis Sosārs - Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas centra Paliatīvās aprūpes nodaļas vadītājs, onkologs ķīmijterapeits, algologs.

Sirds siltums un atbildība

Uzturēšanās ārstniecības iestādē bieži vien ir nepatīkams pārdzīvojums ne tikai bērnam, bet arī pieaugušajam. Šādos brīžos nevajadzīgu satraukumu palīdz mazināt slimnīcas personāls, un bieži vien lielāko smagumu uz saviem pleciem iznes medicīnas māsas. Tieši viņu atsaucība un sirds siltums ir viens no faktoriem, kas atvieglo slimnīcā pavadīto laiku lielajiem un mazajiem pacientiem. Arī šogad pašreizējie un bijušie pacienti, kā arī viņu tuvinieki ir aicināti novērtēt medicīnas māsu darbu, piesakot viņas akcijā Meklējam sirdsmāsiņu. Šoreiz var pieteikt visu triju klīnisko universitāšu slimnīcu māsas.

Slimnīca cieš nemaksātāju dēļ. Saruna ar RAKUS vadītāju Imantu Paeglīti

"Cilvēki nesaprot, ka bez maksas ir tikai, vienkārši sakot, transports, kas viņus nogādā pie mums, turklāt arī tikai tad, ja izsaukums bijis pamatots. Tiklīdz cilvēks pārkāpj slimnīcas slieksni, tā spēkā ir Ministru kabineta noteikumos noteiktā norēķinu kārtība – uz personu attiecas pacientu iemaksas, ja vien tā nav piederīga kādai no iemaksām atbrīvoto grupām," intervijā uzsver Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

RAKUS valdē iecelts urologs Vilnis Lietuvietis

Kapitāldaļu turētāja sanāksmē otrdien nolemts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valdes locekļa amatā iecelt urologu Vilni Lietuvieti, vēsta Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Austrumu slimnīcā veiksmīgi piešūts daļēji amputēts dzimumloceklis

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā ārstu komanda pacientam veiksmīgi piešuvusi gandrīz pilnībā norautu dzimumlocekli. 53 gadus vecais pacients dzimumlocekli traumējis, pēc pirts lecot āliņģī. Ūdenī bijusi metāla stieple, aiz kuras dzimumorgāns neveiksmīgi aizķēries, vēsta slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide