Laika ziņas
Šodien
Slapjš sniegs

Satversmes tiesa

Konstitucionāla sūdzība par kārtējo Saeimas brāķi

Satversmes tiesā 8. novembrī ir iesniegta sūdzība par Saeimas 30. septembrī pieņemtajiem un Valsts prezidenta izsludinātajiem grozījumiem likumā "Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību". Grozījumu izstrādāšanas formālais nolūks bija sakārtot attiecības starp zemes un būvju, ēku un dzīvokļu īpašniekiem tā sauktā piespiedu dalītā īpašuma gadījumā, taču kā atzīst eksperti, rezultāts ir likumdošanas brāķis, kas neapmierina nedz zemes, nedz ēku vai dzīvokļu īpašnieku intereses.

Atkal uz Satversmes tiesu

Pretēji solījumiem sakārtot piespiedu nomas problēmu no jauna radīts haoss.

Stambulas konvenciju atzīst par atbilstošu Satversmei

Stambulas konvencijas norma par īpašu pasākumu īstenošanu sieviešu aizsardzībai no vardarbības atbilst valsts pamatlikumam, atzinusi Satversmes tiesa (ST), pārējā daļā ierosināto lietu izbeidzot.

Deputāti ignorē ST spriedumu

"Tiesu varai vairs nav autoritātes parlamenta acīs. Satversmes tiesas lēmumi ir kļuvuši rekomendējoši," secina konstitucionālo tiesību eksperts Edgars Pastars, Dienai komentējot Saeimā pirmdienas vakarā atbalstīto priekšlikumu Varakļānu novadu tomēr svītrot no jaunveidojamā Madonas novada un iekļaut atpakaļ Rēzeknes novadā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide