Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Valsts kapitālsabiedrības

Par valsts kapitālsabiedrību kotēšanu biržā vēl daudz neskaidrību

Izejot no krīzes un domājot par tautsaimniecības stimulēšanu, būtu īstais laiks sākt valsts kapitālsabiedrību kotēšanu biržā. Tā nesenā intervijā norādīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks. Tomēr valstij ir jāpatur uzņēmumu kontrolpakete.

Valsts kapitālsabiedrības pauž vēlmi neiemaksāt peļņu Valsts kasē

Ministru kabinetā (MK) arvien aktuālāks kļūst jautājums par nākamā gada budžetu. Diena jau iepriekš vēstījusi, ka situācija nav spīdoša un valdība meklē pēc iespējami labākiem risinājumiem. Viens no svarīgiem aspektiem ir arī valstij piederošo kapitālsabiedrību peļņa, kura gan atsevišķos gadījumos līdz Valsts kasei nenonāk.

Ekonomisti: Ar valsts uzņēmumu peļņu nevajadzētu lāpīt robus budžetā

Arī valsts kapitālsabiedrības ir uzņēmumi, kam jāattīstās, tādēļ to peļņu būtu vēlams atstāt pašu uzņēmumu rīcībā, nevis, izmaksājot valstij dividendēs, atkal lāpīt robus budžetā, norāda portāla Diena.lv aptaujātie ekonomikas un uzņēmējdarbības eksperti.

Teju 40% no valsts kapitālsabiedrību ziedojumiem sportam vēlas novirzīt Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijai

Vadošās sporta organizācijas ir vienojušās par valsts kapitālsabiedrību ziedojumu sadali sporta nozarei, kurā procentuāli lielākā daļa jeb 38% nākamgad ir atvēlēti Latvijas Komandu sporta spēļu asociācijai, liecina pirmdien medijiem prezentētā kārtība ziedojumu sadalē. Piedāvātajai kārtībai gan vēl jāgūst valsts atbalsts.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide