Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Veselība

Labāks gaiss – ražīgāks darbs

Strādājošo produktivitāti ietekmē mikroklimats telpās, kurās tiek strādāts. Pētījumi rāda, ka cilvēks jūtas vislabāk, kad gaisa temperatūra ir 20–24 ˚C. Dānijas Tehniskā universitāte, pētot temperatūras ietekmi uz biroju darbiniekiem, secinājusi, ka 20 ˚C cilvēki strādā daudz efektīvāk un sasniedz labākus rezultātus nekā 27 ˚C vai 30 ˚C. Dažos gadījumos rezultāts atšķīries pat par 30 procentiem.

Kamēr lokans, tikmēr jauns – atgādinājums rūpēm par locītavām un muskuļiem

Locītavu un muskuļu veselības saglabāšana ir mērāma visas dzīves garumā. Mēness aptieka ar augustu aizsāk divu mēnešu projektu, lai Latvijas iedzīvotājiem aktualizētu izpratni par ikdienas paradumiem, aktivitātēm un profilaktiskiem pasākumiem, kā arī iespējamo farmaceitiskās aprūpes atbalstu locītavu un muskuļu veselībai.

Valstij jāpalīdz likvidēt pandēmijas sekas, īpaši sirds un asinsvadu pacientiem

Covid-19 pandēmija atstājusi graujošu iespaidu uz iedzīvotāju kopējo veselības stāvokli. Pandēmijas apstākļos cilvēki daudz mazāk kustējās, un, kā liecina ģimenes ārstu praksēs novērotais, liekais svars kļuva aktuālāks nekā jebkad agrāk, tuklie cilvēki palika aizvien tuklāki, tuklāki kļuvuši arī bērni. Gan Latvijas bērni, gan pieaugušie virssvaru iegūst arvien vairāk. Tas nav labi no daudziem viedokļiem, bet visbēdīgāk tieši no sirds un asinsvadu slimību riska faktoriem, kas dažkārt iet rokrokā ar paaugstinātu holesterīnu, kas kļūst aizvien biežāka parādība dažādās vecuma grupās un ir pirmais vēstnesis sirds un asinsvadu slimībām. Ar slikto holesterīnu ir jācīnās, līdz šim panākumu nav daudz, un ir jāveic papildu pasākumi, rodot tam mērķētu finansējumu.

Agrīnā skrīninga klupšanas akmeņi

No šā gada 1. septembra visiem bērniem, sākot obligāto izglītību piecu gadu vecumā, būs jāizvērtē speciālās vajadzības, nosakot individuālus pedagoģiskā un psiholoģiskā atbalsta pasākumus valsts, pašvaldības un privātajās mācību iestādēs, – to paredz pērn pieņemtie grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā. Šobrīd ir apstiprināta pagaidu kārtība, jo vienotu agrīnās attīstības vajadzību novērtējuma metodisko sistēmu iecerēts izstrādāt līdz 2023. gada beigām. Nozarē strādājošie atbalsta agrīnā skrīninga pieeju, taču vērš uzmanību uz akūto atbalsta personāla trūkumu, kas var labo ieceri atstāt tukšu lozungu līmenī.

Kā atdzesēt pārkarsušo

Lai palīdzētu karstā laikā pārkarsušam cilvēkam, viņš jāatgulda ēnā vai vēsākā vietā pusguļus, jāatbrīvo no silta vai spiedoša apģērba, sejas maskas. Jāliek vēsas, mitras kompreses cietušajam uz pieres, krūtīm vai jāapslaka ar vēsu ūdeni piere, kakls, krūtis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide