Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā -1 °C
Apmācies
Svētdiena, 4. decembris
Baiba, Barba, Barbara

Veselība

Skopums pret bērniem šodien izmaksās daudz dārgāk rīt

Par bērnu un pusaudžu mentālās veselības vajadzībām, problēmām un situācijas risinājuma gaitu Guntars Gūte sarunājas ar Bērnu slimnīcas fonda un Bērnu un pusaudžu resursu centra vadītāju Lieni Dambiņu.

Neizgulēšanās - slimību risks

Pētījumos atklāts, ka pirmais, ko izraisa neizgulēšanās, ir noskaņojuma izmaiņas – cilvēks kļūst pārlieku emocionāls, viegli aizkaitināms, īgns. Ir grūtības noturēt uzmanību, koncentrēties, atcerēties.

Astoņi padomi veselīgu paradumu pilnveidošanai

Daudzi no sirds pūlas dzīvot veselīgi, mēģinot ievērot diētu, vingrot (ak, cik grūti to darīt regulāri!) vai ierobežot veselībai kaitējošos paradumus. Pat izvēloties skaidrus mērķus un apņemoties atbilstoši rīkoties, vairums joprojām cenšas meklēt superreceptes veselības uzlabošanai, lai apietu vai vismaz vienkāršotu sarežģītākos vai grūtāk izpildāmos uzdevumus.

Veselības ceļā – kopā ar savējiem

Jau gandrīz četrus gadu desmitus farmaceita asistente Līga Kellija strādā aptiekā, un gandrīz visu laiku – Praulienā, Mēness aptiekā ar poētisku nosaukumu – Saules lāse. Tā šajā Madonas novada pagastā ir arī vienīgā vieta, kur iedzīvotāji ik dienu var sastapt mediķi, tādēļ savējiem Līgas padoms un atbalsts veselības uzturēšanā ir zelta vērts.

Ar siltumu pret saaukstēšanos. Kas un kad darāms?

Sen zināms, ka dažādas sildošas procedūras saaukstēšanās slimības laikā var palīdzēt ātrāk atlabt. Tiesa, ir svarīgi saprast, vai ķermeņa daļu, piemēram, kāju, krūšu, muguras sildīšana, ir piemērota konkrētajā gadījumā. Ja ir, tad izvēlētais “sildelements” ir jāprot arī pareizi lietot. Tikai tad var cerēt sasniegt vēlamo veseļošanās efektu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide