Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki

Aglonā ar ticību var nepietikt

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki Aglonā ik gadu pulcē vairākus desmitus tūkstošus ticīgo. Šogad Covid-19 dēļ to norise gan būs ievērojami citādāka. Citus gadus Aglonu aicina apmeklēt pēc iespējas vairāk cilvēku, bet šogad drošības apsvērumu dēļ amatpersonas ticīgos tomēr ļoti lūdz izvērtēt nepieciešamību ierasties uz svētkiem klātienē. Katoļu garīdznieki savos izteikumos vairāk norāda uz svētku nozīmīgumu ticīgajiem, un publiski aicinājumi tos svinēt attālināti gan nav dzirdēti.

Policija atgādina par drošību Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku laikā Aglonā

Laika posmā no 12. līdz 15. augustam starptautiskas nozīmes svētvietā Aglonā, tradicionāli norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki. Balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, likumsargi informē, ka Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas dienas svinīgo pasākumu laikā Aglonā pulcējas tūkstošiem cilvēku, tieši tāpēc, lai rūpētos par vairāku desmitu tūkstošu svētku dalībnieku drošību, Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes darbinieki, strādās pastiprinātā režīmā un pēc īpaši izstrādāta darba plāna. Policisti uzraudzīs ceļu satiksmes drošību un sabiedrisko kartību, ka arī nepieciešamības gadījumā palīdzēs līdzcilvēkiem.

Slimnīcā nogādāti četri Aglonas svētku apmeklētāji

Šodien slimnīcā nogādāti četri Aglonas svētku apmeklētāji, līdz ar to kopējais slimnīcā nogādāto svētku dalībnieku skaits sasniedzis astoņus, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.No šodienas slimniekiem divos gadījumos cilvēki sūdzējušies par sāpēm vēderā, to vidū kāda 17 gadus veca jauniete.

Aglonas bazilikā sākas ikgadējie svētku pasākumi

Šodien Aglonā, Aglonas bazilikā, sāksies ikgadējie Aglonas svētku pasākumi, kas norisināsies līdz 15.augustam, informē bazilikā.Šodien plkst.10, 12 un 19 notiks svētās Mises. 11.augusts, slimniekiem veltītā diena, sāksies plkst.7 ar svēto Misi, plkst.11 paredzēts rožukronis, bet stundu vēlāk - dienas svētā Mise, svētība slimniekiem.

Papildināta (12:41) - Aglonā sākas Dievmātes svētku pasākumi; uz pirmo misi ierodas tūkstoši

Jau pašlaik Aglonā ieradies liels skaits individuālo svētceļnieku, bet svētdienas vakarā uz Aglonas Dievmātes svētkiem tiek gaidītas ierodamies pirmās svētceļnieku grupas no Rīgas, sacīja Aglonas bazilika Informācijas centra pārstāve Ruta Giluče."Uz šo misi jau var skaitīt tūkstošus," sacīja Giluče, taujāta par cilvēku skaitu, kas jau patlaban ieradušies Aglonā.

Svētkus Aglonā nosaka par valsts nozīmes pasākumu

Otrdien Ministru kabinets (MK) pieņēma rīkojumu noteikt Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus starptautiskas nozīmes svētvietā Aglonā par valsts nozīmes pasākumu, kā arī apstiprināja to nodrošināšanas un drošības plānu nākamajam gadam, portālu Diena.lv informēja Tieslietu ministrijas pārstāve Līga Brice.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide