Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Žogs

Lai droši auto un dzīvniekam

Uz ceļa izskrējuši dzīvnieki nav ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) Latvijā galvenais iemesls, un cilvēki šādos negadījumos iet bojā ļoti reti. Tomēr problēma pastāv, tāpēc iecerēts sākt izmēģinājuma projektu, lai testētu jaunus risinājumus efektīvākai šādu avāriju novēršanai. Speciālisti gan uzsver: arī citur pasaulē nav atrasts viens perfekts risinājums, kā novērst šādus negadījumus, un katrā valstī situācija atšķiras.

Žogu izbūve ceļmalās - dārga

Jautājums par žogu izbūvi ceļu malās, lai pasargātu autobraucējus no pēkšņi priekšā izskrienošiem dzīvniekiem, sabiedrībā atkal aktualizējies pēc aizvadītajiem Jāņiem, kad vienīgajā autoavārijā ar bojāgājušajiem uz ceļa bija uzskrējis alnis. Valsts uzņēmuma Latvijas Valsts ceļi (LVC) Komunikācijas daļas vadītāja Anna Kononova Dienai gan atzīst, ka šādu žogu izbūve ir dārga un šobrīd LVC satiksmes drošības palielināšanai ir citas prioritātes.

Pret troksni ar dzīvžogu

Ja dzīvojat tuvu skaļai ražotnei, automaģistrālei vai dzelzceļam, troksnis un arī putekļi, izplūdes gāzes droši vien ir labi pazīstami ikdienas un naktsmiera traucētāji. Valsts ceļu pārzinātāji tik drīz ko darīt trokšņa mazināšanai neplāno, bet savai pašvaldībai varam prasīt izdomāt, ko savā teritorijā tūlīt paveiks ļaužu miera dēļ - kā nekā vēlēšanas vairs nav aiz kalniem. Un jāatceras, ka arī katrs pats savas piemājas teritorijas sargs - var iestādīt biezu dzīvžogu.

Austrija gatava būvēt žogu uz robežas ar Ungāriju

Austrija ir pabeigusi gatavoties, lai nepieciešamības gadījumā uz robežas ar Ungāriju nelegālās imigrācijas novēršanai uzstādītu 100 kilometrus garu žogu, paziņojusi Austrijas policija.Žogs varētu tikt ātri uzbūvēts gadījumā, ja palielināsies nelegālo imigrantu pieplūdums. Šobrīd Austrijā ik dienu ierodas 20 līdz 30 nelegālie imigranti.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide