Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +13 °C
Skaidrs
Trešdiena, 4. augusts
Romāns, Romualds, Romualda

Atklāta virtuālā enciklopēdija par nozīmīgākajām personām Latvijas medicīnas vēsturē

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs izveidojis interaktīvu virtuālo enciklopēdiju, kas veltīta simts nozīmīgām personām Latvijas medicīnas vēsturē. Šajā enciklopēdijā ir iespējas iepazīties gan ar biogrāfisko, gan vizuālo materiālu un gūt padziļinātu izpratni par Latvijas medicīnas vēsturi un tās izcilākajām personībām, portālu Diena.lv informēja Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pastare.

FOTO: Lietas, kas jāizstāsta bērniem par Atmodas laiku pirms Paradīze 89 noskatīšanās(5)

Jaunākā no Latvijas simtgades filmu programmas kinolentēm ir ģimenes filma par 1989. gada vasaru. Stāsts veidots uz Atmodas laika fona - četras meitenes savā vaļā pavada vasaru ārpus Rīgas, pārdzīvojot šo trauksmaino laiku bez pieaugušo uzraudzības. Lai Paradīze 89 būtu ne vien skaista izklaide, bet arī vērtīgi pavadīts laiks kopā ar ģimeni, vecāki ir aicināti gan pirms, gan pēc noskatīšanās stāstīt bērniem savas atmiņas, skaidrot filmā redzēto un uzsākt sarunu par vēsturiski nozīmīgiem notikumiem un, protams, arī par ikdienišķākām lietām.

Supernova 2018 finālā iekļuvuši arī Lauris Valters un Laura Rizzotto(3)

Autoru un izpildītāju konkursa Supernova 2018 trešajā pusfinālā par labākajiem atzīti mūziķi Lauris Valters un Laura Rizzotto, iegūstot tiesības piedalīties konkursa finālā un turpināt cīņu par ceļazīmi uz starptautisko Eirovīzijas dziesmu konkursu Portugālē. Šodien uz skatuves kāpa Jenny May, Ed Rallidae, Katrīne Lukins, Lauris Valters, Mionia, Kris & Oz un Laura Rizzotto.