Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Paulas Vītolas izstāde Viļņi – Gaismas – Ēnas

Galerija RIXC, Lenču 2

Izstādes darbos apskatāmi mākslinieciski eksperimenti ar šķietami pašsaprotamām parādībām – skaņu un gaismu. Izmantojot gaismu kā skaņas avotu un ieguves veidu, tā no neredzamas un netveramas parādības kļūst redzama un ar to iespējams strādāt vizuāli, paverot arvien jaunas iespējas eksperimentiem.

27. februāris – 2. maijs

Pr.–Se. 12.00–18.00
Sv. slēgts

Izstāde Nāc tomēr un tomēr

Raiņa un Aspazijas māja, Baznīcas iela 30

Izstādē skatāmi piecu mākslinieču – Ilzes Aulmanes, Ievas Baumgartes, Līvas Kaprāles, Ellas Mežules un Evas Vēveres – radīti mākslas darbi – veltījumi Aspazijai. Mākslas darbu – gleznu, audiovizuāla stāstu filcējumu – ideju pamatā ir Aspazijas dzejas, vēstuļu, autobiogrāfijas un, it īpaši, personīgās bibliotēkas izpēte. Izstādes nosaukumu veido aicinājums no Aspazijas vēstules Rainim.

20. decembris, 2019 – 7. marts

lzes Smildziņas izstāde Kaut kur turpat

Galerija MuseumLV, Andreja Pumpura 2

Lielākajai daļai mākslas mīļotāju Ilzes Smildziņas vārds saistās ar eļļas tehnikā virtuozi gleznotiem mākoņu tēliem, kas nebeidzamā mainībā aizpilda bezgalīgu plašumu.

29. februāris – 4. aprīlis

O.–Pk. 11.00–19.00
Se. 11.00–17.00

Kristas Dzudzilo izstāde Miglaini kā spogulī

Galerija Daugava, Ausekļa iela 1

Izstāde Miglaini kā spogulī ir mākslinieces subjektīvo atmiņu , situāciju, detaļu vizualizācija un analīze.

27. februāris – 28. marts

O.–Se. 12.00–18.00

Jegora Buimistera personālizstāde Some Ghost Stories

Mākslas telpa Aminori, K. Valdemāra iela 69

Jegors Buimisters ir mākslinieks, kura daiļradē galvenie vadmotīvi ir laiks un atmiņa. Izstādes nosaukums Some Ghost Stories (Daži spoku stāsti) izvēlēts atspoguļojot sajūtu, kas rodas iedziļinoties pagātnes tēlu un atmiņas pasaulē. Glezniecības un grafikas darbos parādās gan zināmi vēsturiskie personāži, gan tēli no personīgajiem ģimenes fotoarhīviem. Mākslinieku interesē iespēja savos darbos noķert kaut ko jau zudušu vai ne līdz galam piederīgu šai pasaulei.

22. februāris – 27. marts

Pr.–Pk. 11.00–19.00
Se. 10.00–16.00

Fotoizstāde Sešdesmitie: skats uz pilsētu

Latvijas Arhitektūras muzejs, Mazā Pils iela 19

Kopš leģendārajiem sešdesmitajiem gadiem ir pagājis vairāk kā pusgadsimts. Šī distance ļauj minēto laikmetu vērtēt kā unikālu parādību, kas ietekmēja dzīvi miljoniem cilvēku visā pasaulē un radīja impulsu kultūras attīstībai nākotnē. Tas bija brīvības un cerību laiks, kas vispirms sevi pieteica ar studentu nemieriem un seksa revolūciju rietumos un destaļinizāciju un politisko atkusni Padomju Savienībā.

29. janvāris – 17. maijs

Pr. 9.00–18.00
O.–Ce. 9.00–17.00
Pk. 9.00–16.00
Se., Sv. slēgts

Galerijā atklās mākslinieka Igora Bernāta izstādi Piederība

Galerija Romas dārzs, Liepāja, Zivju iela 3

Liepājā, atklās mākslinieka Igora Bernāta personālizstādi Piederība. Izstādē būs skatāmi darbi, kas tapuši pēdējo trīs gadu laikā. Šajā laika posmā mākslinieks ir pievērsies abstrakcijai, atsakoties no figurālām un ilustratīvām kompozīcijām.

17. februāris – 28. marts

Koncertzāles Cēsis galerija gadu iesāk ar jauno mākslinieku izstādi

Koncertzāle Cēsis, Raunas iela 12

Jauns gads, jauna desmitgade, un Koncertzāle Cēsis savu vizuālās mākslas programmu iesāk ar jaunajiem talantiem. Koncertzāles galerijā no 1. februāra līdz 12. aprīlim būs skatāma piecu mākslinieku - Agates Bernānes, Madaras Kvēpas, Jāņa Šneidera, Gitas Sprinces un Kristīnes Upītes, kopizstāde Rezonanse.

1. februāris – 12. aprīlis

Katru dienu 12.00–18.00

Laines Kainaizes personālizstāde Pacel acis

Sv. Pētera baznīca, Reformācijas Laukums 1

Aicinot pacelt acis uz Latviju tās novadu daudzveidībā, no 31. janvāra līdz 15. martam Rīgas Sv. Pētera baznīcā būs apskatāma gleznotājas Laines Kainaizes personālizstāde Pacel acis, kurā iekļauti darbi, kas tapuši pēdējo deviņu gadu laikā.

31. janvāris – 15. marts

O.–Se. 10.00–18.00
Sv. 12.00–18.00
Pr. slēgts

Allas Preobraženskas gleznu izstāde

Galerija Antonija, Brīvības ielā 157-2

Pirmā mākslinieces izstāde notika 2001. gadā Kijevas galerijā Meistardarbnīca Ukrainas centrālajā Mākslinieku namā. Kopš tā laika viņas darbi izstādīti daudzās izstādēs.

30. janvāris – 29. februāris

Māra Čačka dialogi, paralēles un dimensijas

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, Skolas iela 10a

Mākslinieks Māris Čačka, dzimis Varakļānos, ir viens no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra veidotājiem. Kolēģi viņu sauc par Art director, jo ir atbildīgs par izstāžu plānošanu, pats iesaistās to veidošanā, ir arī izstāžu kurators.

6. februāris – 15. marts

Kanādas mākslinieces Dianes Hiskoks izstāde Ikviens ir kāds?

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs, Skolas iela 10a

Diane Hiskoks (Diane Hiscox) ir kanādiešu māksliniece, kura pagātnē darbojusies jurisprudencē. Pašlaik strādā un mācās Amerikas Savienotajās Valstīs. Viņas darbi izstādīti Kanādā (Otavā, Frederiktonā, Halifaksā un Toronto) un Amerikas Savienotajās Valstīs (Losandželosā, Atlanta un Aleksandrijā, Luiziānā). Šī būs otrā mākslinieces izstāde Latvijā. Izstādē eksponētie darbi radīti laika posmā no 2017. līdz 2018. gadam trīs dažādās sērijās.

31. janvāris – 15. marts

Oda grafikai – jauna izstāžu sezona Rotko centrā

Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils

7. februārī plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā kā oda grafikas mākslas medijam ar septiņiem starptautiskiem mākslas projektiem tiks atklāta jaunā izstāžu sezona. Pirms izstāžu sezonas svinīgās atklāšanas plkst. 14.00 – dokumentālās filmas Abstrakto ekspresionistu gaistošās pēdas demonstrācija un tikšanās ar filmas autori Karo Jostu (Caro Jost).

7. februāris – 12. aprīlis

Ventspils muzejs aicina uz aktuālajām muzejpedagoģijas programmām

Ventspils muzejs, Jāņa iela 17

Ventspils muzeja dažādās struktūrvienībās tiek piedāvātas daudzveidīgas muzejpedagoģiskās programmas, kas palīdz rast dziļāku izpratni par izstādes vai ekspozīcijas tēmu, ar dažādu metožu palīdzību apgūstot zināšanas muzeja vidē un veidojot jaunu mācību pieredzi.

1. februāris – 31. maijs

Dažādi

Artūra Virtmaņa darbu izstāde Saule nezina, cik tā tumša / Šīs pasaules putekļos

Galerija Bastejs, Alksnāja iela 7

Ideālists Rainis un dekadenti pesimistiskais amerikāņu filozofs Jūdžins Takers (Eugene Thacker), iespējams, ir dīvaina kombinācija, taču šoreiz tieši tāda veida atsauču tiltu es būvēju ar saviem darbiem. Un šis ir turpinājums maniem eksperimentiem ar nepastāvīgiem, īslaicīgi pastāvošiem mākslas darbiem, kas pirms dažiem gadiem aizsākās Drawing Center eksperimentālās programmas Open Sessions ietvaros.

6. februāris – 29. februāris

Pr., O. slēgts
Tr.–Pk. 14.00–19.00
Se., Sv. 12.00–16.00