Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Izstāde Fināla lielā atklāšana

Mākslas stacija Dubulti, Zigfrīda Meierovica prospekts 3, Jūrmala

Atklāta Ginta Gabrāna jauno darbu personālizstāde Fināla lielā atklāšana. Izstāde veidota, māksliniekam sadarbojoties ar mākslīgo intelektu. Pasākums norisinās gan Mākslas stacijā Dubulti, gan Jūrmalas pilsētvidē un kā papildinātās realitātes aplikācijas SAN projekts redzams visā Latvijas teritorijā.

21. jūnijs – 13. septembris

Katru dienu no plkst. 9.00–18.30

Romualda Geikina gleznu un akvareļu personālizstāde Konverģence

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jāņa Rozentāla laukums 1

Izstādes nosaukums Konverģence precīzi raksturo Romualda Geikina daiļrades būtību un koncepciju, kurai viņš ir bijis uzticīgs visu savu radošo mūžu. Mākslinieks brīvi interpretē dažādu kultūru, periodu, virzienu ierosmes un mijiedarbību, risinot to tuvināšanos un saplūšanu vienas kompozīcijas ietvaros.

26. jūnijs – 23. augusts

Izstāde Vāze jūgendstilā

Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta iela 12

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs, turpinot tradīciju iepazīstināt ar krājumu, šovasar piedāvā skatīt 20. gadsimta sākuma vāžu kolekciju. Vairāk nekā 180 stikla, porcelāna, fajansa, māla un metāla vāzes liecina par lietišķās mākslas darinājumu daudzveidību un krāšņumu. Jūgendstila interjerā un ziedu kārtošanas mākslā vāze ieņēma nozīmīgu vietu, tādēļ izstādes eksponāti papildina gan dzīvokļa telpu interjeru, gan arī novietoti muzeja vitrīnās.

18. jūnijs – 27. septembris

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā divas jaunas izstādes

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs

Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs ir apskatāma Līgas Skariņas izstāde ZEMES DNS un jau vairākas nedēļas kopš muzeju atvēršanas visā Latvijā var aplūkot Barkavas pagastā tapušo izstādi Barkava. Māls. Vēstījumi iz senajām mājvietām. Nepacietīgi abas ir gaidījušas, lai apmeklētāji varētu sajust zemes elpu.

13. jūnijs – 28. jūlijs

Izstāde Transformācija x 2

Cēsu izstāžu nams

Skatāma Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 izstāde Transformācija x 2, kas atklāj divu Somijas mākslinieku Sānas Vangas (Saana Wang) un Artora Jesusa Inkere (Artor Jesus Inkerö) meklējumus starp Austrumu un Rietumu kultūras telpām (kuratore Inga Brūvere). Izstāde ievada biennāles reģionu programmu, kas turpināsies rudenī.

19. jūnijs – 19. jūlijs

Izstāde Olga un Andrejs – 115

Andreja Upīša memoriālmāja, Skrīveri, Daugavas iela 58

Šovasar aprit 115 gadu, kopš 1905. gada vasarā Andrejs Upīts mija gredzenus ar savu iecerēto Olgu Tīrumnieci, saskanīgā laulībā nodzīvojot 65 gadus. Olgai Upītei ir liela, iespējams, līdz šim nepietiekami novērtēta loma rakstnieka garajā mūžā un ražīgajā daiļradē.

10. jūnijs – 31. oktobris

Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un absolventu ilustrāciju izstāde Laimes lācis

Andreja Upīša muzejs, Brīvības iela 38–4

Dažādās tehnikās realizētās ilustrācijas vēsta par neskaitāmajām Laimes lāča tēla variācijām, raugoties no katra mākslinieka skatpunkta un dzīves pieredzes. Kāda Laimes lācis ir aizmidzis, cita veidots no plastmasas iepakojumu atspiedumiem, vēl kādam tā ir sajūta, kas piedzīvota, atrodoties ceļojumā un notverot šķietami nenotveramu pilnības sajūtas mirkli.

16. jūnijs – 15. septembris

Izstāde Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu Gadatirgum 50

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Brīvdabas iela 21

Atzīmējot Brīvdabas muzeja Gadatirgus 50. jubileju, muzeja Izstāžu zālē būs skatāma retrospektīva lietišķās mākslas darinājumu izstāde, kas apmeklētājiem piedāvās unikālu iespēju apskatīt priekšmetus no Muzeja lietišķās mākslas kolekcijas. Izstādi veidos daiļi un noderīgi darinājumi, kas pusgadsimta garumā iepirkti vai saņemti dāvinājumā no Gadatirgus dalībniekiem muzeja krājuma papildināšanai un tautas lietišķās mākslas attīstības pētniecībai.

29. maijs – 29. novembris

Ievas Baumgartes un Jura Kļavas izstāde Gaisma. Skatiens. Aspazija

Raiņa un Aspazijas māja, Baznīcas iela 30

Izstāde ir divu mākslinieku – Ievas Baumgartes un Jura Kļavas – veltījums Aspazijai 155. dzimšanas dienā. Aspazijas personības pievilcība, ambiciozitāte, drosme un elegance joprojām uzrunā arī mūsdienu cilvēku. Latviešu dzejas karalienes fenomens atstājis negaistošu smaržu literatūrā, ļaužu prātos un kolektīvajā apziņā.

5. jūnijs – 29. augusts

Torņakalna attīstības biedrības un Valda Gavara fotoizstāde Zūdošais Torņakalns

Ojāra Vācieša muzejs, Ojāra Vācieša iela 19

Izstādē apskatāmas video un foto dokumentu liecības par tiem Torņakalna apkaimes vides un arhitektūras objektiem, kas pēc dzelzceļa Rail Baltica izbūves vairs nekad nebūs ieraugāmi līdzšinējā veidolā. Ir būtiski atstāt vismaz video un foto liecības par to, kāda izskatījās Torņakalna apkaime iepriekš, lai saglabātu Rīgas vēsturisko un kultūras mantojumu nākamajām paaudzēm.

2. jūnijs – 12. septembris

Audiovizuāla instalācija Latvijas kultūras alfabēts

Rīgas Sv. Pētera baznīca, Skārņu iela 19

Instalācija Latvijas kultūras alfabēts tapusi, atzīmējot Latvijas nacionālo kultūras, izglītības un zinātnes institūciju 100. gadadienu, kas iekļauta UNESCO svinamo gadadienu sarakstā.

2. jūnijs – 9. augusts

O.–Se. 10.00–18.00
Sv. 12.00–18.00
Pr. – slēgts

Ķīnas abstraktās mākslas pārstāvja Sjao Ciņa (Hsiao Chin) retrospektīva izstāde Mans sākums ir manas beigas

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils

Daugavpils Marka Rotko mākslas centram ir gods uzņemt ģēniju – Ķīnas abstraktās mākslas pārstāvi Sjao Ciņu, kurš, pateicoties dzīvei un radošam darbam Eiropas kultūras telpā, laikam līdzi ejot, spējis iezīmēt sevi mākslas notikumu kartē ar lieliskām Austrumu un Rietumu kultūras segmentu sakausētām kompozīcijām vairāk nekā 60 gados izkoptā glezniecības rokrakstā.

2. jūnijs – 25. oktobris

Tekstilmākslinieces Līvas Kaprāles personālizstāde Pavasaris galvā

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta iela 12 - 9

Izstāde Pavasaris galvā iepazīstina ar tekstilmākslinieces Līvas Kaprāles gleznieciskajiem darbiem, kas radīti plāna vilnas vēluma tehnikā. Lielākā daļa eksponēto darbu ir pašportreti, kas ar dažādu formu un krāsu izteiksmi kļūst par mainīgu, daudzveidīgu emociju atspoguļotājiem. Personības pašizteiksme un emociju atainojums tiek skatīts ciešā mijiedarbībā ar dabas motīviem un tekstilmateriāla pašvērtību: taktilajām un vizuālajām īpašībām.

10. jūnijs – 31. jūlijs

Zemes mākslas (Land Art) virziena izstāde Spēles Dieva dārzos

Kultūras pils Ziemeļblāzma, Ziemeļblāzmas iela 36

Izstādes mērķis ir iepazīstināt apmeklētājus ar pasaulē populāru, bet Latvijā mazāk zināmu mākslas virzienu – zemes mākslu (lendārts, Land Art) un parādīt tā dažādību (metodes: balansēšana, ierakumi, iekārumi, lapu – zaru darbi, atspulgi ūdenī, smilšu raksti un tamlīdzīgi; tēmas: kosmoss, fauna, dabas ģeometrija un citas), rosinot uz filozofiskām pārdomām par dabu un cilvēka vietu tajā.

16. jūnijs – 31. jūlijs

Pr.–Sv. 10.00–19.00

Izstāde BĒRNU PASAULE

Mazā ģilde, Bellacord zāle, Amatu iela 3

RKTMC Mazā Ģilde Bērnu zīmēšanas studijas izstāde BĒRNU PASAULE ir īpašu darbu atlase no studijas 2019./2020. mācību gada sezonas. Darbu tēmas ir ietverošas katra studijas dalībnieka fantāzijas pasaulē. Izstādes apmeklētājiem šī pasaule atklāsies pilna ar brīnumiem, kurā iztēlei nav robežu: ar krāšņiem dabas tēliem, dzīvniekiem, kā arī pazīstamiem pasaku varoņiem.

9. jūnijs – 15. jūlijs

Pr.–Sv. 10.00–18.00