Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Izstāde Saulains stūrītis

Aspazijas māja, Z. Meierovica prosp. 18/20, Dubulti, Jūrmala

Uz izstādes laiku, Aspazijas mājkalpotājas Annas Rijnieces agrākā istabiņa pārvērtīsies par jūgendstila dārzu, kurā dzīvo zinātkāra kaķu meitenīte. Tas nebūs parasts dārzs, tāpat kā kaķu bērns. Baltā kažoka saimniece simbolizēs Aspaziju bērnībā - vērīgu gudrinieci, kura savas bērnības izjūtas ietērpa vārdos vienā no skaistākajiem latviešu dzejas krājumiem - Saulains stūrītis.

8. septembris – 28. februāris, 2021

Andreja Strokina personālizstāde Kosmiskās skumjas

Galerija ISSP, Berga Bazārs, Marijas iela 13 k-3

2016. gadā darbi no mākslinieka Andreja Strokina sērijas Kosmiskās skumjas bija apskatāmi Rīgas Fotogrāfijas biennāles konkursa Meklējam jauno fotogrāfijā! laureātu izstādē. Nākamajos trīs gados Strokins turpinājis attīstīt šo sēriju, un no 10. septembra ISSP galerijā aplūkojami Latvijā vēl iepriekš neredzēti darbi.

10. septembris – 28. oktobris

Izstāde Dot no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas

Balvu Novada muzejs, Brīvības iela 46

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs ir atvērts dot un rādīt vienu no savām lielākajām vērtībām – laikmetīgās mākslas kolekciju. Sadarbībā ar Balvu Novada muzeju tapis izstādes projekts Dot, kurā skatāmi gan Latvijas laikmetīgās keramikas aizsācēju, gan jauno mākslinieku darbi.

16. septembris – 31. oktobris

Elita Patmalniece – Apziņas Skices

Mākslas galerija Putti, Peitavas iela 5

"To, kas ar mani notiek, es pierakstu ar zīmuli vai reizēm tušu. Līniju, ne vārdu formā. Vārds ir pārāk konkrēts, tam ir robežas, kamēr līnija plūst brīvi. Tai ir pilnīgi cita vibrācija. Tai nav ne tautības, ne dzimuma, ne sugas, ne ādas krāsas. Tā nepieradināta klejo bezgalīgajos esības tuneļos starp sapņiem un nomodu, šo un paralēlajām pasaulēm. Galu galā, kālab gan, lai mēs iedomātos, ka mūsu vispārpieņemtā realitāte ir vienīgā un ka mēs esam vienīgās dzīvās būtnes visā plašajā Visuma telpā? Un, ka evolūcijas teorija, kuru māca skolā, ir galīga. Pasaule ir līniju pinums, kur viss ir savijies neiedomājamās kombinācijās un ar katru savu darbību, domu vai kustību tu pievieno vēl jaunu līniju, kas vibrē ar jau esošajām. Trausli skaisti kā zirnekļtīkls vai noslēpumaini kā micēlija neaptveramie plašumi. [..]" /Una Meistere/

18. septembris – 28. oktobris

Pētera Allika darbu izstāde ART IS A SERIOUS THING 2020

Galerija Bastejs, Alksnāja iela 7

Izstādē pārstāvēti darbi no dažādiem laika periodiem, sākot no deviņdesmito gado sākuma linogriezumiem līdz darbiem no pēdējās mākslinieka solo izstādes Tartu mākslas muzejā 2017. gadā Cultivated Schizophrenia un darbiem no projekta Eating Culture.

30. septembris – 31. oktobris

Izstāde Zelts. Gaisma. Krāsa. Līnija.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Alberta iela 12-9

Izstādē aplūkojams piecu mākslinieču kopīgi veidots radošu darbu cikls, kurā savijas laikmetīgā un kanoniskā māksla. Izstādē apvienojušās piecas laikmetīgās un kanoniskās mākslas pārstāves: Evija Rudzīte, Ineta Freidenfelde, Marta Jurjāne, Elīna Alka un Lauma Palmbaha.

14. oktobris – 22. decembris

Ilmāra Blumberga pēdējās desmitgadēs tapušo darbu izstāde Blumbergs Liepājā

Galerija Romas dārzs, Zivju iela 3, Liepāja

"Ilmārs Blumbergs, pateicoties saviem eksistenciālajiem un kodolīgajiem mākslas darbiem, savas paaudzes latviešu mākslinieku starpā jau sen kā ir iemantojis ikonas statusu. Tas, kas viņu padara vienlīdz aktuālu kā dzīves laikā, tā arī pēc nāves, ir viņa darbu tematika – kurā ir iekļautas attiecības starp dzīvi, nāvi un indivīdu. Viņš pats ir izteicies, ka galvenie tēli viņa darbos ir MĪLESTĪBA, NĀVE un DIEVS. Ilmāra Blumberga daiļrade sakņojas vispārcilvēcisko patiesību meklējumos, jautājumos un atbildēs mūsu esībai uz zemes." /Citāts no galerijas Māksla XO interneta vietnes

10. oktobris – 30. janvāris, 2021

Laimas Akmentiņas personālizstāde Meža pieskāriens

Kultūras un atpūtas centrs Imanta, Anniņmuižas bulvāris 29

Izstādē būs skatāma ainavu glezniecība – Laima Akmentiņa savās gleznās galvenokārt tēlojusi mežu. “Mežā jūtos kā klēpī – siltā, aicinošā. Kopš bērnības zināmās smaržas jaucas ar atmiņām, drošības un iekšējas brīvības sajūtu. Pastaigas, vecāsmammas stāsti, mazās meža puķītes, istabiņa starp četrām priedēm, spēles, slēpojiens no kalniņa, pakrūtē nokņudot...”, stāsta gleznotāja.

8. oktobris – 1. novembris

Aijas Bley personālizstāde Zero Waste

Kamergalerija, 11. novembra krastmala 35, 5. stāvs, 81. telpa

Aija Bley plašāk zināma kā fotogrāfe un kinorežisore. Izstādē Zero Waste Aija Bley debitē kā grafiķe, un šie viņas grafikas darbi tapuši procesuālā kopdarbā ar dabu un mijiedarbībā ar grafikas tehnikām. Aija Bley šajos darbos strādā ar zero waste ideju un tajos integrē ready-made principus. Tie balstās postmodernisma idejā, ka mākslā tiek izmantots tas, kas jau ir radīts, kā arī mākslas darbs nav kaut kas absolūts, pabeigts un neaizskarams.

8. oktobris – 15. novembris

Gļebs Panteļejevs – Hormonija

Mākslas galerija XO, Elizabetes iela 14

Gļebs Panteļejevs ir viens no spožākajiem un daudzveidīgākajiem Latvijas tēlniekiem, kurš strādā visās tradicionālajās tēlniecības jomās – stājtēlniecībā, vides mākslā un monumentālajā tēlniecībā. Viņa skulptūrām ir skaidra, reālismā balstīta plastiskā forma – no lakoniskas un minimālistiskas līdz barokāli bagātai. Tā var būt gan fotoreālistiska, gan abstrakta, statiska vai kinētiska. Māksliniecisko formu vēl vairāk bagātina dažāda tēlniecisko materiālu izvēle, ko Gļebs Panteļejevs bieži izspēlē asprātīgos un savstarpēji kontrastējošos savienojumos. Viņa darbi ir bronzā, alumīnijā un tēraudā, granītā, marmorā, kokā, stiklā un sintētiskajos materiālos.

15. oktobris – 16. novembris

Tekstilmozaīkas izstāde Krāsaini spilveni

Ventspils Amatu māja, Skolas iela 3

Izstādi iedvesmojušas Imanta Ziedoņa Krāsainas pasakas. I. Ziedoņa pasaku burvībai ļāvās tekstilmozaīkas meistares no visas Latvijas. Izstāde tapusi pēc tekstilmozaīkas pasniedzēju Aijas Rācenājas un Svetlanas Semjonovas aicinājuma. Uzdevums bija atainot tekstilā savus iespaidus, vīzijas un sapņus, kas gūti pārlasot Imanta Ziedoņa Krāsainās pasakas.

13. oktobris – 28. novembris

Izstāde par kādu zudušu pasauli

Livonijas ordeņa pils, Jāņa iela 17, Ventspils

Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī skatāma saistoša izstāde par kādu zudušu pasauli, kas atspoguļota mākslinieka Gerarda Bagdonaviča zīmējumos. Izstādē Zudusī litvaku pasaule mākslinieka Gerarda Bagdonaviča (1901–1986) zīmējumos skatāmi mākslinieka darbi, kas tapuši no 1928. līdz 1950. gadam. Zīmējumi atspoguļo Lietuvas ebreju ikdienas dzīvi un kultūru. Izstāde veltīta tam, ka 2020. gads Lietuvā noteikts par Viļņas Gaona un Lietuvas ebreju (litvaku) vēstures gadu.

7. oktobris – 1. novembris

Pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja atklāj unikālu vides instalāciju – Piemēslot nav māksla

Pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Jaņa Rozentāla laukums 1

Aicinot piedalīties Pasaules talkā, 18. septembrī AS Latvijas valsts meži (LVM) kopā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) akcijā Piemēslot nav māksla atklāj neparastu vides objektu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību atkritumu piesārņojuma problemātikai Latvijas mežos. Instalācijā latviešu mākslinieka Riharda Zariņa ofortu var aplūkot caur realitātes jeb piesārņojuma filtru.

18. septembris – 25. oktobris

Unikāla miniatūru mākslas izstāde OTRPUS

Mākslas galerija Durvis, Brīvības laukums 21, Tukums

Izstādē skatāmas gan durvju miniatūras, gan arī leļļu kā ideoloģisko un psiholoģisko tēlu atainojums miniatūrā veidā. Savukārt 3. oktobrī plkst. 12.00 notiks klātienes tikšanās ar izstādes autoriem Edgaru Briedi un Janu Kļavinsku par miniatūru jēdzienu, to tapšanas procesu, kā arī miniatūru kopējo lomu cilvēka apziņā un uztverē.

26. septembris – 29. oktobris

Gleznotājas Dārtas Hapanionekas gleznu izstāde Pastaiga mākoņos

Grāmatu nama Valters un Rapa galerija, Aspazijas bulvāris 24

Dziļi ieelpojiet, domās skaitot līdz pieci, divas sekundes aizturiet elpu, pēc tam izelpojiet skaitot līdz pieci. Ja atkārtosiet šo vingrinājumu kaut pāris minūtes, iespējams domas, kas allaž traucas prātā, pārkāpjot atļauto ātrumu, mazliet piebremzēs. Arī šī izstāde ir aicinājums uz mirkli apstāties, ievilkt pāris malkus svaiga kalnu gaisa un kontemplatīvi paraudzīties naksnīgajās debesīs, pazaudējot sevi lielās dabas varenības priekšā.

22. septembris – Šodien