Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Aspazijas Zalša līgava stiklā

Aspazijas māja, Z. Meierovica prospekts18/20, Dubulti

Aspazijas mājā atklās izstādi – Aspazija. Zalša līgava. Interpretācija stiklā. Izstādes koncepta autors ir režisors, scenogrāfs, Latvijas mākslas akadēmijas (LMA) docents Viktors Jansons un tajā piedalās LMA Stikla mākslas katedras vadītāja - profesore Vineta Groza, un maģistrantūras studentes – Baiba Dzenīte, Dace Mola, Everita Jansone, Ilze Apine, Renāte Zeimule un Marta Romanovska.

11. septembris – 20. novembris

Leonarda Lapina darbu izstāde

PAiR galerija Pāvilosta, Ērika Šneidera laukums 11

Galerijas telpā iekārtotajā ekspozīcijā aplūkojama Lapina 1971. gadā tapusi grafikas darbu sērija, kura tapusi sadarbībā ar mākslinieka dzīvesbiedri Sirji Rungi (Sirje Runge), un kuras attēlojuma centrā ir ķermeniska ekspresija un pieklusināta nojausma par erotiku.

9. septembris – 31. oktobris

Jāņa Murovska izstāde PAR TEVI DOMĀJOT

Galerija Istaba, Krišjāņa Barona 31b

Galerijā Istaba norisināsies Jāņa Murovska personālizstāde PAR TEVI DOMĀJOT, kurā skatītājiem būs iespēja iepazīties ar jaunāko mākslinieka sietspiedes darbu sēriju.

13. septembris – 15. oktobris

Gleznotāja Jura Ģērmaņa 80 gadu jubilejas izstāde Mana pasaule

Rīgas kultūras centrs Iļģuciems, Lidoņu ielā 27 k-2

J. Ģērmaņa jubilejas izstādē eksponētas viņa jaunākās gleznas, kuras tapušas 2021. un 2020. gada vasaras plenēros, kā arī spilgtākie darbi no mākslinieka privātās kolekcijas. Tāpat apskatāmi arī talantīgā gleznotāja portreti. Mākslinieks gleznojis vairāk nekā pusgadsimtu un darbu viņam ir daudz, šajā laikā gūtā pieredze rezumējas viņa darbos.

1. septembris – 10. oktobris

Armanda Bisenieka izstāde Koncepts – konteksts 50

Latvijas Arhitektūras muzejs, Mazā Pils iela 19

Latvijas Arhitektūras muzejā notiks Arhitekta Armanda Bisenieka jubilejas izstāde Koncepts – konteksts 50. Arhitekts profesijā darbojas gandrīz piecdesmit gadus, un izstāde iepazīstina ar aptuveni trešdaļu no arhitekta darbiem, kuru kopskaits sasniedz vairāk kā simts objektus. Izstādē eksponētas ēku fotogrāfijas, maketi un mēbeļu dizaina paraugi, kurus pavada arhitekta komentāri.

16. septembris – 12. novembris

Barbaras Gailes personālizstāde Krāsas

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Jaņa Rozentāla laukums 1

Parīzē dzīvojošā Barbara Gaile Latvijas skatītājam ir labi pazīstama ar savām abstraktajām gleznām, kuru starojums dod nojausmu par suģestējošu cildenumu. Autores jaunais cikls Krāsas, ar ko Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas apmeklētāji varēs iepazīties 4. un 5. stāva izstāžu zālēs, ir liecība par glezniecības potenciālajām iespējām, kad intensīvs sajūtu un domu sakāpinājums, talants, profesionālisms un skaidrība par uzdevumu ļauj pārvarēt dekoratīvismu un radīt mākslas brīnumu.

Šodien – 14. novembris

Mākslinieces Annas Heinrihsones personālizstāde

Galerija Romas Dārzs, Zivju iela 3, Liepāja

Galerijā Romas dārzs norisināsies gleznotājas, scenogrāfes un kostīmu mākslinieces Annas Heinrihsones izstāde Vilmas Roess dzimšanas diena, kas beidzās ne tik labi kā bija iecerēts, kurā autore apvienojusi klasiskos glezniecības un teātra scenogrāfijas elementus, radot jaunu un starpdisciplināru vizuālās mākslas pieredzi. Šī ir līdz šim vērienīgākā A. Heinrihsones jaundarbu personālizstāde. Izstādes kuratore ir Auguste Petre.

Šodien – 19. decembris

Kim? Laikmetīgās mākslas centrs aicina uz izstādi Force[d] Majeure

Hanzas perons, Hanzas iela 16a

Nepārvarama vara jeb force majeure ir reta parādība. Tie ir ārkārtēji nenovēršami apstākļi, kurus nevarēja un nebija iespējams paredzēt. Force[d] Majeure ir vārdu spēle. Tā ir nepārvarama vara, kas izraisīta piespiedu kārtā. Tie ir apstākļi, kas bija paredzami, taču netika vai netiek novērsti. Vara, ko izmanto kādu interešu, nodomu vai mērķu dēļ. Piespiedu vara var izpausties ģimenē, skolā, darba vietā, sociālajos tīklos – jebkur. Notikumi, kad ar mērķi nepamatoti attaisno līdzekļus, upurējot empātiju, taisnīgumu un vienlīdzīgu attieksmi.

2. septembris – 31. decembris

Valentina Klimašauska kūrēta grupas izstāde Augļu mušu dzimumdzīve

Galerija Low, Lāčplēša iela 78a

Galerijā LOW atklāta lietuviešu kuratora Valentina Klimašauska kūrēta grupas izstāde Augļu mušu dzimumdzīve. Izstādē, blakus pieredzējušu mākslinieku darbiem un īstām augļu mušām, skatāmi arī zīmējumi, kurus veidojuši Panevēžas Beržu proģimnāzijas skolnieki un bērni no Algimanta Bandzas Sociālo pakalpojumu mājas.

25. augusts – 30. septembris

Zinātņu akadēmijas telpās atklāta izstāde Pseidozinātniskā konference

Latvijas Zinātņu akadēmija, Akadēmijas iela 1

Latvijas Zinātņu akadēmijas 2. stāva izstāžu zālē atklāts sevišķs mākslas notikums Pseidozinātniskā konference, kurā tiks piedāvāti 10 pseidozinātnēm veltīti mākslas darbi. Konference sadalīta piecos mākslinieku pāros, kuri viens otra mākslas darbos meklē norādes uz kādu pseido-teoriju.

2. septembris – 2. oktobris

Izstāde Digitālie viduslaiki

Latvijas Fotogrāfijas muzejs, Mārstaļu iela 8

Latvijas Fotogrāfijas muzejā skatāma Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2021 izstāde Digitālie viduslaiki, kas apvienos divu mākslinieku personālizstādes – Āpa Tepera (Aap Tepper, EE) izstādi Materialitātes ēna un Kristīnes Krauzes-Sluckas (LV) izstādi Paklausīgs pieskāriens. Mākslinieki izstādē uzmanību vērš procesam, kas apskata to, ka ar digitālo tehnoloģiju parādīšanos sabiedrībā ir sācies jauns temporalitātes posms, kur ātrums, mobilitāte un globalitāte ir tā raksturojošās iezīmes. Izstādes kuratore – Anete Skuja.

3. septembris – 3. oktobris

Krāšņs rudens izstāžu piedāvājums Jūrmalas pilsētas muzejā

Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

Septembra pirmajā nedēļā Jūrmalas pilsētas muzejā atklātas 3 jaunas izstādes –gleznotāja Andreja Ģērmaņa 80 gadu jubilejai veltītā izstāde Gleznot var visur, grafiķa Roberta Koļcova personālizstāde Ādams un četras Ievas, Dānijā dzīvojošās tekstilmākslinieces Ilzes Rudzītes darbu izstāde Starp divām jūrām.

2. septembris – 10. oktobris

Itāļu mākslas izstāde Pašatklāsme. Tintoreto, Omars Galljāni, Lorenco Puljizi

Mākslas muzejs Rīgas Birža, Doma laukums 6

Atzīmējot Mākslas muzeja Rīgas birža desmit gadu jubileju, sadarbībā ar pasaulslaveno Ufici galeriju skatāma itāļu mākslas izstāde Pašatklāsme. Tintoreto, Omars Galljāni, Lorenco Puljizi. Ekspozīcijas centru veido renesanses izcilā venēcieša Tintoreto glezna Jauna vīrieša portrets, kas Rīgā aplūkojama pirmo reizi.

21. augusts – 14. novembris