Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Izstāde REDZĒTS – NEREDZĒTS – IZREDZĒTS

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs tika atklāts 1989. gada 6. jūlijā, un šogad tas svin trīsdesmito dzimšanas dienu. Izstāde REDZĒTS – NEREDZĒTS – IZREDZĒTS veidota kā stāstu cikls par to, kā priekšmeti nonāk muzejā.

11. jūlijs – 29. septembris

O., c.-sv. 11-17
T. 11-19

Laikmetīgās mākslas izstāde Atmiņu jūra

Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu iela 29

Izstāde Atmiņu jūra pievērš uzmanību Baltijas jūras piesārņojumam. Tas ir starpdisciplinārs, līdzībās balstīts smeldzīgs un skaudrs vēstījums par cilvēka un jūras trauslo dzīvību, par it kā naivajām un banālajām vērtībām, kuras izsveramas, tikai saskaroties ar mūžības elpu. Tas ir absurdā un sirreālismā bāzēts stāsts par mīlestību, kas liek apjaust, cik ļoti esam saistīti – cilvēki, daba, jūra.

Vakar – 1. septembris

T.–Sv. 10–18

Velta Emīlija Platupe Piedošana nav iespējama

Žaņa Lipkes memoriāls, Mazais Balasta dambis 9

Māksliniece Velta Emīlija Platupe veidojusi animētas gleznas, zero waste skulptūras un zīmējumus par nepiedošanas tēmu.

11. jūlijs – 5. oktobris

O., t., pt., sv. 12–18
C. 12–20
S. 10–16

Naivā izstāde

Galerija Low, Ģertrūdes iela 115

Naivā ir jaunās mākslinieces Luīzes Rukšānes veidota izstāde galerijas Low rezidenču programmai. Izstādē piedalās 8 mākslas autodidakti, kas īpaši izstādei veidojuši darbus par tēmu naivums.

20. jūlijs – 26. jūlijs

S.-pt. 17.00-20.00

Izstāde Alus kausi un trauki

Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta iela 12

Muzejā būs apskatāmi ar Līgo svētku tradicionālo dzērienu — alu saistītie priekšmeti: Latvijā 19. gs. beigās – 20. gs. sākumā izgatavoti un lietoti alus kausi, kā arī alus pudeles, glāzes un mucas, kastes. Izstādi papildinās pastkaršu un afišu kolekcija par Līgo svētkiem un zaļumballēm, kā arī jāņuzāles. Izstāde veidota sadarbībā ar kolekcionāriem Viktoriju Raņķevicu un Artūru Altbergu.

14. jūnijs – 8. augusts

Sākusies pretendentu pieteikšana Aleksandra Čaka balvai

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis, Lāčplēša iela 48 – 8

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis – muzejs sadarbībā ar Aleksandra Čaka biedrību aicina pieteikt pretendentus Aleksandra Čaka balvai divās nominācijās par devumu aizvadītajos divos gados: par mākslinieciski augstvērtīgu, novatorisku Rīgas interpretējumu literatūrā, mūzikā, arhitektūrā, grāmatniecībā, dizainā, filmu, teātra vai vizuālajā mākslā; par nozīmīgu veikumu Aleksandra Čaka daiļrades izpētē, saglabāšanā, popularizēšanā vai tulkošanā.

14. septembris

O. – Se. 11.00–17.00
Sv. Pr. – slēgts

Izstāde Daiļo mūzu dialogs

Mākslas muzejs Rīgas birža, Boses zāle, Doma laukums 6

Skatītājiem ir iespēja iepazīties ar unikālām 19. gadsimta vidū radītajām mākslas darbu fotogrāfijām no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja bibliotēkas krājuma izstādē Daiļo mūzu dialogs

12. jūlijs – 15. septembris

O., – Ce., Se., Sv. 10.00–18.00
Pk. 10.00–20.00
Pr. – slēgts

Izstāde Redzēts. Neredzēts. Izredzēts

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs tika atklāts 1989. gada 6. jūlijā, un šogad tas svin trīsdesmito dzimšanas dienu. Par muzeja mājvietu kalpo valsts nozīmes 13. gadsimta arhitektūras piemineklis – Svētā Jura baznīca. Visus šos gadus DMDM ir bijis uzticīgs saviem galvenajiem uzdevumiem – izglītot sabiedrību un rosināt tās interesi par Latvijas un pasaules dekoratīvās mākslas un dizaina liecībām to vēsturiskajās un mākslinieciskajās izpausmēs, akcentējot nacionālās mākslas skolas vietu kultūras vēsturē un laikmetīgajos procesos.

11. jūlijs – 15. septembris

O., Ce.–Sv. 11.00–17.00
Tr. 11.00–19.00
Pr. – slēgts

Līvijas Pavlovskas jubilejas izstāde Tā zilā ilgu puķe

Aspazijas māja, Z. Meierovica prosp. 18/20, Dubulti

Tā būs poētiska ekspozīcija, kurā valdīs Aspazijas dzejā izjustie ziedu motīvi, to daiļums un mīlestība. Māksliniece savos darbos uzburs ziedu skaistumu, dažādību, pasakaino krāsu nianšu bagātību un neatkārtojamību. Viņa uzskata, ka līdz pilnībai dzīvās puķes izjūtu gleznā nemaz pārradīt nevar.

7. jūnijs – 3. augusts

Sv., Pr. – slēgts
O. – Se. 10.00–18.00

Hildas Vīkas gleznu un zīmējumu izstāde

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 4. stāva izstāžu zāles, Jaņa Rozentāla laukums 1

Latvijas 20. gadsimta 20.–30. gadu mākslas ainā spoži uzmirdzēja savdabīgi valdzinošā Hildas Vīkas daiļrade, kurā naivā dabiskumā sakausējās prāts un jūtīgums, dabas un iztēles radītie sižeti un tēli.

15. jūnijs – 25. augusts

O.–Ce. 10.00–18.00
Pk. 10.00–20.00
Se., Sv. 10.00–17.00
Pr. slēgts

Izstāde Jūgendstils Rīgā. Kolekcijas desmitgade

Rīgas mākslas telpa, Kungu iela 3

Izstāde daudzpusīgā un interaktīvā veidā ataino Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu Eiropas kontekstā. Tā iepazīstina ar 20. gadsimta sākuma estētisko pasauli, kultūras un sadzīves tradīcijām.

21. jūnijs – 22. septembris

O. – Sv. 10.00 – 18.00
Pr. slēgts

Izstāde Domas par pilsētu. Niklāvam Strunkem 125

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis, Lāčplēša iela 48 – 8

2019. gada oktobrī latviešu māksliniekam Niklāvam Strunkem tiks svinēta 125. dzimšanas diena. Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa – muzeja krājumā glabājas dokumentālas liecības par N. Strunkes un A. Čaka draudzību un radošo sadarbību. Neliela daļa no materiāliem tiks piedāvāta interesentu apskatei, lai vēlreiz izceltu abu radošo personību kopīgi veidotos darbus, kurus šodien var pieskaitīt latviešu kultūrvēstures zelta fondam.

28. maijs – 13. septembris

O. – Se. 11.00 – 17.00
Sv., Pr. slēgts

Cēsu Mākslas festivāls

Cēsis

Šīs vasaras festivāla tēma būs nacionālā kultūra globālajā laikmetā. Vērienīgās vizuālās mākslas programmas centrālais notikums būs multimediāla ekspozīcija Close-up / Tuvplāns topošajā Cēsu laikmetīgās mākslas centrā.

6. jūlijs – 18. augusts

Izstāde Īrisi

Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta iela 12

Īrisi īpašu popularitāti ieguva jūgendstila periodā. Īrisi iedvesmoja gan gleznotājus, gan lietišķās mākslas meistarus. Izstāde parāda 20. gadsimta sākuma mākslinieku augsto profesionalitāti un spēju īrisu skaistumu iemiesot gleznās, traukos, tekstilijās un citur.

24. maijs – 1. septembris

O.–Sv. 10.00 – 18.00
Pr. slēgts