Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +12 °C
Apmācies
Ceturtdiena, 28. oktobris
Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana

Politika

Kariņš plāno ar KPV LV pārrunāt jautājumu par Vitenbergu(4)

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) plāno ar partiju KPV LV pārrunāt jautājumu par politiskā spēka aicinājumu no ekonomikas ministra amata atcelt Jāni Vitenbergu, kurš nesen nomainījis politisko piederību no KPV LV uz Nacionālo apvienību (NA).

Vitenberga solis sašķeļ KPV LV © DIENA(8)

Daudzu skandālu un domstarpību piemeklētā partija KPV LV saņēmusi jaunu triecienu, ekonomikas ministram Jānim Vitenbergam paziņojot par iestāšanos Nacionālajā apvienībā (NA). Ja viņš saglabā ministra portfeli, partiju pārstāvniecības proporcija valdībā mainās, ko nevēlas pieļaut partijas KPV LV valde, savukārt daļa Saeimas frakcijas paudusi Vitenbergam atbalstu.

Pašvaldību vēlēšanu partiju sarakstos gan politikas smagsvari, gan pārvilinātie līderi, gan jaunpienācēji

Šonedēļ sākusies sarakstu iesniegšana pašvaldību vēlēšanām, kurās tiks vēlētas domes sešās valstspilsētās un 35 novados. Vēlēšanas un process, kas sekos pēc tam, būs pārbaudījums ne vien administratīvi teritoriālajai reformai, bet arī partijām, jo vēlētāju apvienības kandidātus pieteikt vairs nevar. Vieni politiskie spēki vēlēšanās mēģinās nodemonstrēt to, ka joprojām ir spēcīgi reģionos, citi – apliecināties, ka neesot tikai Rīgas partija. Daudzviet konkurence būs pat starp partijām, kas ietilpt vienā politiskajā apvienībā, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums De Facto.

Atbalsta Kariņu un kaļ vēlēšanu plānus © DIENA(34)

"Ikviens ir svarīgs!" – ar šādu saukli vismaz 34 pašvaldībās, arī piecās valstspilsētās, startēs Jaunās Vienotības un tās partneru saraksti. Sestdien partijas Vienotība domes un apvienības Jaunā Vienotība (JV) kopsēdē gan netika nosaukti visi saraksti, tomēr publiski izskanēja vairāki sabiedrībā pazīstami uzvārdi.