Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Politika

Stagnēt līdz reformas beigām © DIENA(4)

Kamēr notiks administratīvi teritoriālā reforma (ATR) un darbu nesāks jaunās 2021. gadā ievēlētās domes, pašvaldības jaunus teritorijas attīstības plānošanas dokumentus nedrīkstēs izstrādāt un apstiprināt. To paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) virzītie un Saeimā jau konceptuāli atbalstītie grozījumi likumā. Gan Saeimas debatēs, gan arī Dienas uzrunāto ekspertu viedoklī izskan bažas, ka šāds lēmums apstādinās pašvaldību attīstību vismaz turpmākos trīs gadus, būs apgrūtināta vai pat neiespējama Eiropas Savienības fondu naudas apguve.

Neizdarība – iegansts atlaišanai © DIENA(31)

Plānots, ka līdz šīs nedēļas beigām Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavos atzinumu par kārtību, kādā tiks rosināta Rīgas domes (RD) atlaišana. Neskatoties uz to, ka RD skatījumā krīze atkritumu apsaimniekošanas jomā ir novērsta, Saeima ir vienisprātis ar Ministru kabinetu (MK) – ceturtdien deputāti nolēma atbalstīt valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu atkritumu apsaimniekošanā Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā līdz nākamā gada 12. martam.

Grib taksēt arī Google © DIENA(26)

Kultūras ministrija, domājot par vietējās mediju telpas stiprināšanu, līdztekus citiem priekšlikumiem ir nākusi klajā ar piedāvājumu sākt diskusiju par digitālā nodokļa ieviešanu, par kuru Eiropas Savienībā (ES) spriež jau pāris gadu. Digitālais nodoklis paredz taksēt starptautiskās interneta platformas, piemēram Google, Amazon, Facebook. ES priekšlikumos, kas gan pagaidām nekādu reālu virzību nav guvuši, ir minēti arī iespējamie taksējamo platformu ienākumu sliekšņi, kā arī tas, cik lieliem tiem ir jābūt konkrētajā valstī, lai tā piemērotu šo nodokli.

Nemiro vizītē Maskavā ticies ar Krievijas enerģētikas ministru(12)

Pagājušajā nedēļā, 22. novembrī, ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) darba vizītes Maskavā laikā tikās ar Krievijas Federācijas enerģētikas ministru Aleksandru Novaku, lai pārrunātu aktuālos jautājumus elektroenerģijas un dabasgāzes nozarēs. Ministri pārrunāja gan līdzšinējo abu valstu sadarbību, gan arī iespējas paplašināt divpusējās attiecības, portālu Diena.lv informē Ekonomikas ministrijā (EM).

Vidzemes partija nesteidzas saplūst ar Latvijas Reģionu apvienību © DIENA(2)

Atšķirībā no Reģionu alianses, kura novembra sākumā atbalstīja Latvijas Reģionu apvienības (LRA) pārtapšanu partijā, kas realitātē nozīmē apvienībā esošo atsevišķo partiju darbības izbeigšanu, Vidzemes partija savā kopsapulcē sestdien Smiltenē šādu lēmumu vēl nepieņēma. Nolemts pagaidīt līdz pavasarim, kad valdība būs izlēmusi par administratīvi teritoriālo reformu (ATR), kuras dēļ Vidzemes partijas valdes locekļu vidū ir būtiskas nesaskaņas.

Konkursā uz VNĪ valdes locekļa amatu pieteikušies 17 kandidāti(1)

"Atklātā konkursā uz VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) valdes locekļa amatu pieteikušies 17 kandidāti. Tuvākajā laikā pieteikumu izvērtēšanu uzsāks nominācijas komisija, kas trijās kārtās līdz gada nogalei izraudzīsies labāko kandidātu," portālu Diena informēja VNĪ padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis.

Aicina sniegt atsauksmes par pieteiktajiem NEPLP kandidātiem(2)

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija aicina sniegt atsauksmes par pieteiktajiem kandidātiem uz vakantajiem Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatiem, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Krauze aicina parakstīties par Saeimas atsaukšanas referendumu(26)

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētājs, Saeimas opozīcijas deputāts Armands Krauze (ZZS) aicina pilsoņus būt aktīviem, realizēt Satversmē nostiprinātās tiesības un parakstīties par 13.Saeimas atsaukšanas referenduma ierosināšanu, aģentūrai LETA sacīja politiķis.