Par neskaidrībām valdības iecerētajā darījumā ar telekomunikācijas uzņēmumu LMT un Tet zviedru investoriem piederošo daļu atpirkšanu ekonomistu, uzņēmēju Jāni Ošleju intervē Agnese Margēviča.
Bādenbādenes termālie avoti piesaistījuši atpūtnieku interesi jau gadu simtiem. Tajos plunčājušies teju visi, kam nav slinkums, sākot ar senajiem romiešiem, beidzot ar XIX gadsimta sabiedrības krējumu un mūsdienu turīgākajiem ceļotājiem. Tomēr pilsētiņu vērts aplūkot arī tās glītās arhitektūras, skaisto ainavu un, jā, arī vēsturiskā kazino dēļ.
Pirms 125 gadiem Parīzē sāka darboties pirmā pazemes dzelzceļa jeb metro līnija. Neraugoties uz sākotnējo skepsi, jau drīz vien pilsētnieki iecienīja šo transporta veidu, un vēl pirms Otrā pasaules kara Parīzes metro sistēma tika ievērojami paplašināta – šis process turpinās arī mūsdienās.
Ziemeļu puslodē vasara ir pašā vidū un daudzviet atšķirībā no Latvijas ilgāku laiku valdījis karstums un sausums, kas līdzi nesis teju neizbēgamo blakni – savvaļas ugunsgrēkus. Meži un krūmāji plašās teritorijās deguši Vidusjūras piekrastes valstīs, Balkānos, Vācijā, Kanādā un ASV.
Nedēļas sākumā plaša starptautiska uzmanība bija pievērsta ASV prezidenta Donalda Trampa paziņojumam, par kuru iepriekš tika solīts, ka tas kļūs par pārsteigumu Krievijai. Ar šo paziņojumu Tramps nāca klajā Baltajā namā, tiekoties ar Ziemeļatlantijas alianses ģenerālsekretāru Marku Ruti, un, lai gan izteikumi tiešām liecināja par jūtamām pārmaiņām vēl nesen gana labvēlīgajā attieksmē pret Krievijas līderi Vladimiru Putinu, par nekādu radikālu pārsteigumu nedz pozitīvā, nedz negatīvā nozīmē šis paziņojums tomēr nekļuva. Kādēļ tā, un kā Baltajā namā un ne tikai tajā notiekošais var mainīt situāciju Ukrainas frontē?
Žurnālists un rakstnieks Imants Liepiņš (45) par savām Pasakām par lopiem, pārbirokratizācijas cēloņiem Latvijā, sākšanu no beigām un kurā virzienā latviešiem jādodas ar laika mašīnu.