Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mēness kalendārs dārzkopim: 12.-18. jūlijs

Mēness kalendārs dārzkopim: 12.-18. jūlijs.

Augļu koku un ogulāju kopšana

12. jūlijā baudiet labumus, ko sniedz jūsu dārzs! Jūlijs ir prieks un lepnums dārzkopim, jo jūlijs ir pirmais mēnesis, kad pa īstam sākas ražas novākšanas darbi! Taču arī praktiski darāmo darbu netrūkst – kad zemenes beigušas ražot, tām jāapgriež stīgas, jāravē un jāsagatavo augsne jauniem stādījumiem. Jāvāc nobirušie ābolu, bumbieru auglīši, jāsargā ķirši no putniem…

Sakņu dārzeņu kopšana

13. un 14. jūlijā pēc agro dārzeņu novākšanas atbrīvotajā vietā var sēt dārzeņus otrajai ražai. Varbūt gatavi jau pirmie burkāniņi? Ķiploki, sīpoli? Laiks ir silts un, ja uzlīst, arī nezāles nesnauž, tāpēc ravēt var teju katru nedēļu.

Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana

15. un 16. jūlijā gan viengadīgajām, gan daudzgadīgajām puķēm jāizkniebj vai jāizgriež vecie ziedi. Rozēm, kad noziedējuši visi ziedi ķekarā, nogriež arī to – vismaz līdz pirmajai lielajai lapai. Šajās dienās labi ievākt ārstniecības augus, kā arī garšaugus ziemas krājumiem.

Lapu dārzeņu kopšana

17. un 18. jūlijā var vēl iesēt sīpolus, lai rudenī varētu tikt pie zaļajiem lociņiem, arī dilles, salātus, rukolu. Ievāciet bazilika ražu, taisiet sagataves pesto saldēšanai, sasaldējiet smalki sagrieztas dillītes, pētersīļus, piparmētru lapas. Lapu dārzeņu kopšanai labvēlīgās dienas ir piemērotas arī rūpēm par mauriņu – laistiet, pļaujiet, mēslojiet. 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits