Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Dārza Diena

Internetveikali telpaugu iegādei

Lielu daļu lietu tagad esam spiesti iegādāties internetā. Kaut arī lielveikalos ir augu nodaļas un ziedu veikali ir vaļā, iespējams zaļi iepirkties arī interneta veikalā – pēdējā ne tikai sēklu un sīpolu klāsts ir plašs, bet pieejami arī veselīgi un interesanti telpaugi, padomi to kopšanai un iespējas sapazīties ar domubiedriem sociālajos tīklos.

Dekoratīvā un izturīgā vilkābele

Kā jau ik gadu kopš 2001. gada, arī šogad Latvijas Dendrologu biedrība izvēlējusies gada koku, un šoreiz, 2021. gadā, šis "tituls" piešķirts divirbuļu vilkābelei Crataegus laevigata (Poir.) DC. Tas ir liels krūms vai zems, līdz 8 m augsts koks, kam raksturīgas sīkas, 1,5–3 cm garas, sekli daivainas lapas, īsi 1–1,5 cm gari ērkšķi. Galvenā pazīme, kas to labi atšķir no citām Latvijas savvaļas vilkābelēm, – divi irbuļi ziedā (šo pazīmi var redzēt arī augļu laikā), līdz ar to arī divas (nevis viena) sēklas nelielajā ābolā (jeb precīzāk – ābolveida kaulenī). Vilkābeles aug ne tikai savvaļā – tās ir populārs augs apstādījumos un dārzos vienkāršās audzēšanas dēļ. Augs ir ziemcietīgs, sausumizturīgs, neizvēlīgs augsnes ziņā. Bet pavasarī vilkābele ir sevišķi pievilcīga ziedu dēļ! Vilkābeles iecienītas arī dzīvžogu veidošanai, jo tās saaug blīvi, turklāt ir ērkšķainas un veido gluži vai sienu, kurai grūti izlauzties cauri.

Pavasara vēsmas uz palodzes

Februāris ir visīstākais ziemas mēnesis, it sevišķi šogad, kad pēc ilgiem laikiem vairākas nedēļas pēc kārtas zemi klāj kārtīga sniega sega un gaisa temperatūra turas zem nulles. Taču, pat neskatoties pulkstenī, jūtam, ka dienas kļūst garākas un arī saule parādās biežāk. Dārzkopības sezona pavisam tuvu! Pirmos sagatavošanās darbus pamazām jau var sākt.

Mākslas un dabas simbioze

Mākslinieces Hilarijas Vateras Feilas darbi pārsteidz ar trauslumu, savā ziņā naivumu un vienkāršību, kaut uzreiz jau ir skaidrs, ka to tapšanā ieguldīts liels darbs, zināšanas un pacietība. Hilarija veido izšuvumus uz augu lapām. Viņas darbi ir filigrāni un precīzi izstrādāti, tie dažādās izstādēs apceļojuši pasauli un atrodami vairāku modernās mākslas centru, uzņēmumu un privātajās kolekcijās. Radoši darbi ar dabas materiāliem nav tikai bērnu un botāniķu aizraušanās!

Garšaugs dobē un pļavā – ķimene

Ķimenes ir garšaugs, kas pazīstams ne tikai katram latvietim – iespējams, tas ir viens no vissenāk un plašāk izmantotajiem garšaugiem Eiropā jau kopš viduslaikiem. Par ķimeņu izmantošanu Anglijā vēsta avoti, kas datēti ar 1440. gadu. Vēsturnieki apgalvo, ka ķimenes pirms vairāk nekā 5000 gadiem uzturā lietojuši arī senie ēģiptieši. Ķimenēm senatnē tika piedēvēta arī mitoloģiska nozīme – tās tika uzskatītas par uzticības un taisnīguma simbolu. Piemēram, Vācijā līgavainis un līgava likuši kabatās pa saujiņai ķimeņu, tā apsolot uzticību viens otram.

Tropu skaistule strelīcija

Strelīcija ziedu veikalos nav nekāds retums, taču to nevarētu dēvēt arī par vienu no populārākajiem ziedaugiem. Tās iecienījuši mazliet ekstravaganti ļaudis, kam būtiski piešķirt interjeram spilgtu akcentu neparastu augu formu veidā. Lielākoties strelīcijas pieejamas griezto ziedu veidā, bet tās iespējams audzēt arī puķpodos mājās, ne tikai botāniskajos dārzos.

Lai dzīvo koši dzeltenā!

Ik gadu Pantone paziņo gada krāsu, kura kļūst par vadošo jeb modes krāsu dažādās jomās – interjerā, dekoros, arī floristikā. Šogad, 2021. gadā, tā ir illuminating jeb koši dzeltenā, kas reprezentē spēku un pozitīvismu, cerības, optimismu, draudzību, dzīvesprieku. Ziedu pasaulē tas nozīmē daudz spilgtuma un kontrastu. Dzeltenais tonis var kalpot gan kā atsevišķas nianses ziedu kompozīcijā, gan monohroni dažādu sugu, bet viena vai līdzīgu toņu pušķi. Nāk taču pavasaris ar narcisēm, mimozām, tulpēm vāzēs un priecīgi ziedošām pieneņu pļavām!

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide