Laika ziņas
Šodien
Migla

Dārza Diena

Ķirbis – skaistākā rudens oga

Ķirbis, tik košs, apaļš un omulīgs, ir īsts rudens ražīguma simbols, ko ne tikai celt galdā maltītes veidā, bet arī izmantot, dekorējot mājokli un pagalmu. Nebūt ne tāpēc, ka tas saistās ar Halovīna tradīciju. Dažādu krāsu, izmēru un formu ķirbīši vienkārši ir glīti un izturīgi!

Apgriež, pārstāda un mulčē

Lai arī rudens saistās ar ziedēšanas sezonas izskaņu, šis ir piemērots brīdis paskatīties uz savu dārzu un pagalmu no malas un iekopt to. Atbrīvošanās no aizlūzušiem zariem, lapu grābšana un apkārtnes iekārtošana ir tikai daži no rudens aktuālajiem darbiem.

Cēsu viduslaiku pils dārzs

Par spīti siltajam un saulainajam laikam, rudens ir ieradies uz palikšanu. Dārzos daļa ražas jau novākta, lapas sadzeltējušas, nav vairs tā košā zaļuma, kas valdīja vasaras vidū... Bet Cēsu viduslaiku pils virtuves dārzā joprojām netrūkst ziedu daudzveidības un ne viens vien augs vēl briedina sēklas.

Telpaugu kopšana rudenī

Septembrī jau pamazām dārzu gatavojam miera periodam, un, kaut šķiet, ka telpaugi taču mūžam zaļi, vismaz lielākā daļa, tomēr arī tie ziemā atpūšas. (Protams, ir atsevišķas sugas, kam tieši ziema ir ziedēšanas laiks.) Lai augi veiksmīgi sagaidītu pavasari, par to labsajūtu jāparūpējas jau tagad, skaidro Latvijas Universitātes Botāniskā dārza speciāliste Ingūna Gudrupa.

Audzē lokāli, saudzē globāli

Priecē, ka dārzkopība kļūst arvien aktuālāka un ar to aizraujas ne tikai cilvēki, kuriem ir lauku mājas, bet zaļie draugi ienāk arī pilsētā. Ja vien ir vēlme un izdoma, kaut ko skaistu un noderīgu var izaudzēt jebkur! Pastaigājot pa Rīgu un paceļot acis pat uz centra namu logiem, gandrīz katrā ēkā vasaras sezonā bija vismaz viena palodze, uz kuras zaļoja ne tikai telpaugi, bet arī kāds tomāts, gurķis vai bazilika pušķis.

Imunitātes sargi – garšaugi

Klāt rudens, un aktuāls kļūst jautājums, kā sevi pasargāt no dažādām sezonai raksturīgām vīrusu infekcijām. Imunitāti var stiprināt ar augu palīdzību – dažādas labas īpašības piemīt gan dabas veltēm, gan atrodamas ikvienā dārziņā. Garšaugi ir ne tikai lieliska piedeva ēdieniem, bet arī ārstniecības augi. Tie ir bagāti ar ēteriskajām eļļām, fitoncīdiem, dažādiem vitamīniem un minerālvielām, tieši šī daudzveidīgo īpašību bagātība rada to spēcīgo garšu un aromātu!

Nevēlamie viesi – parazīti

Ja meža veltes pirms lietošanas uzturā gandrīz vienmēr tiek noskalotas zem tekoša ūdens, tad ar pašmāju dārzā audzētu labumu mazgāšanu tiek grēkots biežāk. Šķiet – pašu audzēts, kas gan tur var būt netīrs? Un, ejot garām smaržīgu diļļu dobei, roka tā vien sniedzas noplūkt kādu lapiņu un iemest mutē, nemaz nerunājot par ogām! Dažkārt bērni pat izrauj burkānu un tam aplipušo zemi tāpat vien noslauka zālītē…

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide