Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +25 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus

Iznācis speciālizdevums Sēņojam! © DIENA

Žurnālā dotas galvenās vadlīnijas, pēc kurām atšķirt divas visbīstamākās sēnes - balto un zaļo mušmiri, kā arī aprakstītas un vizuāli parādītas populārāko ēdamo sēņu pazīmes uz izskats.

Košā Āzijas gundega © DIENA

Plašā krāsu gammā, pildītiem, bumbu veida ziediem un sulīgiem kātiem, bet smalkām lapiņām, – tādas ir Āzijas gundegas jeb ranunkuļi. Iecienītas gan kā grieztie ziedi, gan podiņos, bet siltajā sezonā – balkonu kastēs un podos uz terasēm. Āzijas gundegas ienes pavasara klātbūtni telpās, kad gribas ko atšķirīgu no ierastajām tulpēm, hiacintēm, narcisēm.

Brīvais lidojums dara cilvēku līdzīgu putnam © DIENA

Tad, kad intervija ar Latvijas Paraplanierisma federācijas (LPF) prezidentu Normundu Pakuli jau tuvojas beigām, viņš piedāvā: "Izlidojam?" Nepaspēju nobīties, kad galvā jau ir ķivere, kā mugursoma tiek uzvilkts "sēdeklis", īsa instruktāža, apliecinu, ka neesmu alkohola un narkotisko vielu ietekmē, neesmu bijusi saskarē ar Covid-19 un vēl citas formalitātes... Pēc ieskrējiena ar vinčas palīdzību tiek uzņemts augstums – apmēram puskilometrs, un – es lidoju! Pa kreisi Daugava, pa labi Ķengarags, priekšā televīzijas tornis, apakšā Dārziņi.... Tā līgani un mierīgi. Līdz trikam – Lielās šūpoles. Tam īsti nebiju gatava, lai gan man patīk karuseļi un šūpoles.

Zaļais bizness tējas krūzē

Uzņēmējdarbība ir ikvienas valsts ekonomiskās attīstības stūrakmens. 2019. gada Pasaules ekonomikas forumā Davosā bioloģiskās daudzveidības samazināšanās un ekosistēmu degradēšanās tika atzīta par risku globālajai ekonomikai, jo tā vai citādi ikviena uzņēmējdarbība ir saistīta arī ar dabas spēju nodrošināt, piemēram, izejvielas un materiālus, uzturēt dabisko ūdens aprites ciklu, uzturēt augsnes auglību un nodrošināt kultūraugu dabisku apputeksnēšanos. Eiropai, uzsākot zaļo kursu, ilgtspējas jēdziens uzņēmējdarbībā ir cieši saistāms ar zaļo uzņēmējdarbību.

Nofotografēt nav iespējams © DIENA

1988.–1989. gada ziema Krasnojarskas apgabalā Krievijā. Jeņiseiska, Igarka, Bogučani un citas vietas, kuras savulaik bija spiesti iepazīt no Latvijas izsūtītie un tur ieslodzītie.

Ceļa meistara amats - sens, bet joprojām neaizstājams © DIENA

Dzelzceļa nozarē senākā profesija, kas savu aktualitāti nav zaudējusi arī mūsdienās, ir ceļa meistars. Sliežu un tiltu apsekošana, pārbrauktuvju pārbaudes, remontdarbu plānošana, darba drošības organizēšana - šīs un vēl daudzas citas lietas ir ceļa meistara pārraudzībā, lai radītu drošus apstākļus pasažieru un kravu pārvadāšanai.

Uz Rietumiem © DIENA

1989. gada novembra rīts, laukums pie Reihstāga Rietumberlīnē neilgi pēc Berlīnes mūra krišanas.

Par karogu © DIENA(8)

Mežaparka Lielā estrāde, 1988. gada 7. oktobris. Manifestācija Par tiesisku valsti.

Pacēlās un sāka griezties © DIENA(1)

Ļeņina pieminekļa – līdz tam tas atradās toreizējās Ļeņina (tagad Brīvības) un Kirova (tagad Elizabetes) ielas stūrī – demontāža 1991. gada augustā.

Dari pats: Groziņš no vecajiem brunčiem © DIENA

Ko darīt ar nevajadzīgiem, novalkātiem kokvilnas vai sintētisko šķiedru apģērbiem, kuri ir savu mūžu nokalpojuši un nav derīgi nodošanai labdarībai, – šis ir bieži uzdots jautājums zero waste dzīvesstila entuziastu diskusijās.

Dzīvo ar krietnumu sirdī un dižozola svētību © DIENA(10)

Ceļš no skaista meža Ropažu novadā izved klajumā. Skats pievēršas kuplam dižozolam pie mājas. Vēlāk uzzinām – tam jau gandrīz pusotra gadsimta, apkārtmērs – seši metri! Pļavā ganās zirgi, aplokā žiperīgi lēkā četras kaziņas. Mūs sadzirdot, pretī nesas bariņš suņu, taču ir skaidrs – šie nav kodēji. Viņiem sirsniņas pilnas ar mīlestību un labāk par kārumu noder lielo un mazo suņu apmīļošana. Pretī nāk Ziedkalnu saimniece Jūlija Troksne. Kaut kur tālāk dzirdu ripzāģi. Tur darbojas Jūlijas vīrs Aleksejs. Ziedkalnu dunduri, šķiet, ir vienīgie niknie radījumi visā apkārtnē, tie brūk mums virsū kā šovasar vispār neēduši. Jūlija smej – viņas asinis mošķiem jau apnikušas, bet mēs nešpetņiem esam īsts deserts.

Vairāk