Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Mēness kalendārs dārzkopim: 27. jūlijs- 2. augusts

Mēness kalendārs dārzkopim: 27. jūlijs- 2.augusts.


Lapu dārzeņu kopšana

27. un 28. jūlijā ievāciet garšaugus, svarīgi to paveikt, pirms tie sākuši ziedēt. Kaltējiet vai sasaldējiet. Lai bazilika pesto varētu ilgāk uzglabāt, tā pamatsastāvdaļas sasaldējiet pa porcijām. 


Augļu koku un ogulāju kopšana

29. un 30. jūlijā ievāciet ražu, kas bagātīgi nogatavojusies, – ķiršus, avenes, jāņogas, upenes, ērkšķogas! Veidojiet krājumus un našķējieties ar svaigām ogām. Arī ogas varat saldēt jau pa porcijām, piemēram, paredzot noteiktu daudzumu kokteiļiem vai desertiem. Kad zemeņu raža beigusies, sakopiet dobes – varat nopļaut lakstus, apgriezt vecās lapas, nogriezt stīgas, kā arī veidot jaunas dobes, izmantojot jaunos dzinumus kā stādmateriālu. 


Sakņu dārzeņu kopšana

31. jūlijā novāciet ražu tūlītējam patēriņam – burkānus, bietes, redīsus, kolrābjus, sīpolus. Var novākt ķiplokus uzglabāšanai ziemā. Rūpējieties par kaitēkļu iznīcināšanu kartupeļu laukā! 


Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana

1. un 2. augustā pļaujiet mauriņu, nogrieziet noziedējušos ziedus vasaras puķēm. Varat pārstādīt un sadalīt pavasara sākumā ziedošās ziemcietes: arābes, doronikas, prīmulas, īrisus. Sējiet divgadīgās un daudzgadīgās puķes.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Kustos, lai labi justos, un iekustinu citus!(4)

Ar devīzi "Piecelies pats un piecel citus!" šoruden atkal norisināsies #BeActive Eiropas sporta nedēļa, kuras mērķis ir piesaistīt cilvēkus aktīvam dzīvesveidam, mazinot mazkustīgum...

Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits