Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +16 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 21. jūlijs
Meldra, Meldris, Melisa

Latvijas Paralimpiskā komiteja no Mēness aptiekas saņems 120 000 eiro atbalstu

Lielākajos parasporta svētkos Siguldā parakstīts jauns Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) līgums ar Mēness aptieku par atbalstu 120 000 eiro apjomā nākamajam darbības periodam, tādējādi gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie ar invaliditāti varēs turpināt sportot veselībai un augstiem parasporta sasniegumiem.

"Mēs atbalstām parasportistu  socializēšanos, centienus ieviest dzīvē kaut ko jaunu, stiprināt ticību saviem spēkiem un gūt arī augstus sasniegumus parasportā! Novērtējam Latvijas Paralimpiskās komitejas uzticību mums kā  lieldraugam – palīdzēt organizēt ikdienas treniņus bērniem un jauniešiem, Parasporta dienu un citus pasākumus, nodarbības Veselības pietura, palīdzēt piedalīties sacensībās Latvijā un ārzemēs, būt kopā ikdienā un prieka brīžos, kad smagais darbs vainagojas ar nozīmīgām mūsu parasportistu uzvarām. Priecājamies stiprināt draudzību gan ar pašiem mazākajiem sportotājiem, kuriem viss vēl priekšā, gan Latvijas parasporta zvaigznēm kā Diāna Krūmiņa, Rihards Snikus, Aigars Apinis un citi.

Mēs, Mēness aptieka, priecājamies par katru, kurš savu laiku velta kustībai, sportam un veselībai. Mūsu farmaceiti savas rūpes un zināšanas atbildīgi iegulda stiprākai un veselākai sabiedrībai. Tāpēc ar lielu entuziasmu turpināsim atbalstīt Latvijas Paralimpisko komiteju. Mēs zinām, ka sports ir drošs pamats ceļam uz veselīgāku un iekļaujošu sabiedrību, kādu vēlamies redzēt nākotnē," pauž Mēness aptiekas valdes priekšsēdētāja Vilma Druliene.

"Tradīcija, ko ar kolēģiem esam iedibinājuši, šogad svinēs savu 10 gadu jubileju, un redzam, ka katru gadu sportotgribētāju skaits aug. Šo gadu gaitā Parasporta diena ir piesaistījusi bērnus, jauniešus un pieaugušos, kas ik gadu papildina arī parasportistu rindas, tāpēc jo īpaši liels prieks, ka atkal pēc ilgākas pauzes varam visi satikties un baudīt šo sporta svētku atmosfēru. Mums jāsaprot, ka, ja rīkojam Paralimpisko sporta dienu, jārēķinās arī ar pēctecību un jauno sportistu pieaugumu – zinām, ka cilvēki vēlēsies attīstīt savas spējas kādā no sporta veidiem, un ar valsts piešķirto finansējumu mēs diemžēl nevaram piedāvāt šādas iespējas. Tāpēc esam ļoti pateicīgi par Mēness aptiekas stabilo atbalstu jauno sportistu attīstībai," gandarījumu par ilggadējo sadarbību ar “Mēness aptieka” pauž Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte.

"2. jūnijā tika parakstīts jau otrais sadarbības līgums ar Mēness aptieku – Latvijas Paralimpiskās komitejas ģenerālsponsoru, lieldraugu! Kā sportists un arī federācijas vadītājs esmu priecīgs par atbalstu, kas ļauj mums nodrošināt treniņprocesu un dalību sacensībās gan tikko sportot sākušajiem, gan vienības sportistiem, kuri jau pierādījuši sevi starptautiskā mērogā. Valsts atbalsts parasportam ir nesamērīgi niecīgs, tādēļ, tikai pateicoties Mēness Aptiekas finansiālajam atbalstam, veiksmīgi attīstās bērnu un jauniešu parasporta kustība, ļaujot rīkot ne tikai treniņus Latvijā, bet arī aizbraukt uz starptautiskām sacensībām un sporta nometnēm.

Liels prieks un gods sadarboties ar Mēness aptieku! Ir prieks, ka izveidojušās draudzīgas attiecības gan ar vadītājiem, gan farmaceitiem, darbiniekiem, kuri vienmēr tur īkšķus par parasportistiem un, kur iespējams, atbalsta ar savu līdzdalību. Piemērs draudzībai ir tikko Siguldā aizvadītā Parasporta diena.

Runājot ar Mēness aptiekas kolēģiem, esmu sapratis, ka sadarbība ir spēcinoša mums visiem: sportisti saņem gan finansiālu, gan morālu atbalstu, savukārt mēs, daloties ar saviem dzīves stāstiem, pretim dodam iedrošinājumu un ticību saviem spēkiem," gandarīts ir paralimpiskais čempions, LPK viceprezidents Aigars Apinis.

Pirmo reizi Parasporta dienā Siguldā ar Mēness aptiekas atbalstu pieejama arī Veselības pietura, dalībniekiem radot iespēju izmērīt asinsspiedienu, noteikt cukura līmeni asinīs, ķermeņa masas indeksu, kā arī konsultēties ar farmaceitēm Indru Bukšu un Kitiju Kaļķi, par pareiza uztura jautājumiem konsultēties ar Santu Ķiģeli un kopīgi zīmēt Veselīga uztura šķīvi.

Siguldas sporta centrā notiekošajā Parasporta dienā pēc vairāku gadu pārtraukuma pulcējušies 400 dalībnieki – gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie ar invaliditāti, lai sacenstos dažādos sev piemērotos komandu un individuālajos sporta veidos, iesaistīsies arī citās ar veselības stiprināšanu saistītās aktivitātēs. Sportotājiem nodrošināta iespēja iepazīties un izmēģināt spēkus četros komandu sporta veidos – Boccia, sēdvolejbolā, ratiņbasketbolā un golbolā, kā arī individuālajos sporta veidos – mehāniskajā airēšanā uz ergometriem Concept II, peldēšanā cilvēkiem ar fizisku invaliditāti (kustību traucējumiem), galda tenisā, šaušanā, ratiņtenisā, tandēma riteņbraukšanā, parariteņbraukšanā, golbolā; vairākās vieglatlētikas disciplīnās: diska un šķēpa mešanā, skriešanā, tāllēkšanā, vālītes mešanā, skriešanas disciplīnā ar sporta ratiņkrēslu, basketbola soda metienos. Jāatzīmē, ka tādi sporta veidi kā orientēšanās, golbols, parariteņbraukšana, skriešana, tāllēkšana Parasporta dienā ir iekļauti pirmo reizi. Kā jaunums šogad ir karatē paraugdemonstrējumi. Tāpat sacensību dalībniekiem sarūpēti dažādi pārsteigumi un piemiņas veltes, kā arī iespēja sevi pierādīt sportiskās aktivitātēs un iepazīties ar līdzīgi domājošajiem.

Parasporta diena Latvijā notiek 10. reizi, kopš  2011. gada, tās mērķis ir popularizēt paralimpisko kustību Latvijā un veicināt socializēšanos ar sporta palīdzību. Ar tik lielu dalībnieku skaitu tā organizēta pēc trīs gadu pārtraukuma, jo sportotgribētāju masveida pulcēšanās nebija iespējama pandēmijas laikā noteikto ierobežojumu dēļ.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits