Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +12 °C
Daļēji saulains
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Ziemassvētku brīvdienās Bērnu slimnīcā pēc palīdzības vērsušies 523 bērni

Aizvadītās Ziemassvētku brīvdienas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas traumatologiem bija salīdzinoši mierīgas, savukārt pediatriem tas bija saspringtāks darba laiks nekā ikdienā. Laika periodā no 24. līdz 26.decembrim slimnīcā pēc palīdzības vērsās 523 bērni, no kuriem, izvērtējot veselības stāvokli, slimnīcā tika stacionēti 185 bērni.

Salīdzinot ar ikdienu, svētku laikā bērni guvuši mazāk traumu - kopumā dažāda rakstura traumas guvuši 84 bērni, no kuriem 10 tika stacionēti. Lielākoties bērni guvuši sadzīviska rakstura traumas - paslīdot uz rotaļlietām, iespiežot pirkstus durvīs vai gūstot galvas sasitumus krītot. Traumas gūtas arī slidojot. Šie svētki nebija izņēmums, un arī šogad Ziemassvētku brīvdienās trīs bērni guva apdegumus, aplejoties ar karstu tēju un uzlejot sev virsū karstu eļļu.Savukārt slimnīcas pediatri svētku brīvdienās strādāja pastiprinātā režīmā, palīdzību sniedzot 439 bērniem, no kuriem 175 tika stacionēti. Lielākoties pie mediķiem vērsās bērni ar paaugstinātu temperatūru, klepu, kakla sāpēm, gremošanas traucējumiem un dažādām vīrusa saslimšanām.Tuvojoties gadumijai, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas ārsti aicina vecākus īpašu uzmanību pievērst savu atvašu pieskatīšanai. Gatavojot svētku maltīti, īpaši apdomīgi vajadzētu rīkoties ar karstiem ēdieniem un dzērieniem, lai zinātkāros mazuļus, kuri vēlas piedalīties un palīdzēt gardumu tapšanā, nepakļautu apdegumu un applaucējumu riskam.Aicinām pieaugušos piesardzīgi rīkoties arī ar pirotehniku, skaidrojot bērniem iespējamos riskus un traumas, ko var radīt pēkšņa pirotehnikas aizdegšanās vai drošības noteikumu neievērošana. Neatstājiet bērnus bez uzraudzības svētku uguņošanas laikā! Nereti svētku uguņošana rada satraukumu arī četrkājainajiem mājas mīluļiem, un viņu uzvedība var kļūt neprognozējama, tāpēc tos uguņošanas laikā ieteicams turēt slēgtās telpās, lai pasargātu bērnus no iespējamām traumām. 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Zirnis joko - 08.04.2020.(1)

Vai tev ir pazīstama tā sajūta, kad šausmu filmas varonis iet pa tumšu koridoru un tu jūti, ka tūlīt kaut kas tiks reklamēts?

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Dienas dziesma

Vairāk Dienas dziesma


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko