Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Bērnu veselība

Zīdaiņiem ārkārtīgi bīstamais garais klepus

Garais klepus ir akūta bakteriāla infekcijas slimība, kura saslimušajam var beigties letāli. Statistika liecina, ka saslimstība ar garo klepu aizvien turpina palielināties. Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) gan to daļēji skaidro arī ar to, ka par šo slimību tiek aizvien vairāk runāts un ārsti biežāk iedomājas pārbaudīt, vai pacientam nav tieši šī saslimšana. Ar garo klepu galvenokārt slimo bērni, tādēļ ārsti uzsver vakcinēšanās nozīmi, kas ļauj no šīs saslimšanas izvairīties. Tomēr aizvien ir vecāki, kuri savus bērnus vakcinēt atsakās. Tā ir ļoti bīstama tendence, Dienai atzīst Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Vakcinācijas centra vadītāja, infektoloģe Dace Zavadska.

Bērnu slimnīca dāvinājumā saņem unikālu iekārtu, kas ļaus pilnībā izārstēt epilepsiju

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai (BKUS) nu ir iespēja spert nākamo soli epilepsijas ķirurģijā bērniem Latvijā un veikt augstākā līmeņa sarežģītības pakāpes operācijas smadzenēs bērniem, kuri slimo ar epilepsiju. Šāda iespēja iegūta, pateicoties ilggadējā atbalstītāja - Pētera Avena labdarības fonda Paaudze - ziedojumam, portālu Diena.lv informēja slimnīcā.

Izmēģina un atrod īsto, piemērotāko

Latvijā pēdējos gados rodas arvien vairāk dažādu iniciatīvu, kas cenšas sekmēt to, lai bērniem jau agrīni veidotos siltas un ieinteresētas attiecības ar sportu un fiziski aktīvu dzīvesveidu. Programma Atrodi savu sporta veidu ir viena no iniciatīvām, kas bērniem palīdz sadraudzēties ar sportu.

Katrā slimnīcā grib redzēt pediatru

Slimnīcās, kur ir uzņemšanas nodaļas, būtu jābūt pieejamai arī pediatra palīdzībai. Tas nozīmētu, ka vecāki varētu pie šiem speciālistiem bērnus vest gan akūtos gadījumos, gan situācijās, kad nepieciešama vien konsultācija. Šobrīd daudzi izvēlas uzreiz doties uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu (BKUS), jo pediatru pieejamība Latvijā ir slikta. Nozares speciālisti mudina meklēt risinājumu.

Palīdzēt bērniem, kam autisma problēma

"Joprojām ir jomas, pacientu grupas, tostarp bērni ar AST, kam pakalpojumi tiek nodrošināti katastrofāli maz vai nav pieejami īstajā laikā," sarunā Romānam Meļņikam norāda Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Latvijā turpina samazināties veselo bērnu īpatsvars

2011.gadā saglabājusies tendence samazināties veselo - 1.veselības grupas - bērnu īpatsvaram, liecina Labklājības ministrijas (LM) sagatavotais pārskats par bērnu stāvokli Latvijā 2011.gadā.

Ziemassvētku brīvdienās Bērnu slimnīcā pēc palīdzības vērsušies 523 bērni

Aizvadītās Ziemassvētku brīvdienas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas traumatologiem bija salīdzinoši mierīgas, savukārt pediatriem tas bija saspringtāks darba laiks nekā ikdienā. Laika periodā no 24. līdz 26.decembrim slimnīcā pēc palīdzības vērsās 523 bērni, no kuriem, izvērtējot veselības stāvokli, slimnīcā tika stacionēti 185 bērni.

Jo garākas stundas, jo tuklāki bērni

Vainas izjūta ir strādājošas mātes dzīves ikdiena. Viņa jūtas vainīga bērnu priekšā, jo pārāk daudz laika veltī darbam, un jūtas vainīga bezbērnu kolēģu priekšā, jo pārāk daudz laika veltī ģimenei. Viņai ir grūti koncentrēties darbam pēc nakts, kas pavadīta pie klepojoša bērna, un grūti spēlēt pirātu spēles ar piecgadīgu Džeka Sperova fanu pēc intensīvas dienas darbā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide