Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

FOTO: Rīgas Zoodārzā ieradušies jaunās Āfrikas savannas ekspozīcijas mītnieki

Latvijā un citur Eiropā šovasar pārsniegti neskaitāmi karstuma rekordi, kas Rīgas zooloģiskā dārza apmeklētājiem liek arvien uzstājīgāk taujāt, kad tad beidzot varēs aplūkot Āfrikas savannas ekspozīciju kompleksu un tā iemītniekus – žirafes, zebras, antilopes un pērtiķus.

Vispār jau žirafes sen ar nepacietību gaida iespēju apgūt jaunos plašumus un zebru pulciņš pavasarī papildinājās ar spriganu zebrēnu, bet nu, pateicoties Latvijas Mobilā Telefona (LMT) finansiālajam atbalstam, zoodārzā ieradušies pirmie jaunie savannas iemītnieki – dižantilopes, antilopes impalas un Kērka dikdiki. Dzīvniekiem jāaprod ar kopējiem un augusta beigās jāpārceļas uz Āfrikas savannas mītnēm, lai līdz oktobrim iemācītos sadzīvot kopā un 11. oktobrī, pāris dienas pirms Rīgas zoodārza 107 gadu dzimšanas dienas, apmeklētāji varētu pirmo reizi mērot ceļu pa vairāk kā 300 metrus garo savannas apskates taku. 

Rīgas domes Attīstības departamenta realizētais Āfrikas savannas ekspozīciju kompleksa projekts Rīgas zoodārzā ir savā ziņā Latvijā unikāls projekts komplicētības un būvniecības paņēmienu specifikas ziņā. Šobrīd rit pēdējais darbu etaps, lai zoodārzs jaunās ēkas varētu pārņemt savā apsaimniekošanā un tajās izvietot jau atvestos dzīvniekus. 

Bet jau šobrīd līdzšinējos aplokos līdzās zebrām, apmeklētāji var aplūkot trīs antilopes impalas, kas atvestas no Hannoveres zoodārza Vācijā un Dvūrkrālovas zoodārza Čehijā. Savukārt divas Kērka dikdiku mātītes (atvestas no Hannoveres zoodārza) un vienu tēviņu (atvests no Berlīnes zoodārza) apmeklētāji varēs aplūkot jau nākošajā nedēļā, vienā no Āfrikas savannas jaunajām ekspozīcijām (blakus žirafu skatu laukumam). Šī ir augumā viena no vismazākajām antilopju sugām, kuras pārstāvji var sasniegt vien trīs līdz septiņu kilogramu svaru.

Turpretī pasaulē lielāko antilopju – dižantilopju pāri (atvests no Hodenhāgenas Vācijā) apmeklētāji varēs aplūkot vien pēc Āfrikas savannas ekspozīciju kompleksa atklāšanas oktobrī. Tikpat slēpti jaunās mītnes labiekārtošanu gaida arī Āfrikas koku dzeloņcūku pāris un pulciņš Āfrikas zemesvāveru. 

Augustā un septembrī, pateicoties LMT finansiālajam atbalstam, Rīgā ieradīsies vēl dažas dižantilopes un impalas, kā arī  trīs paprāvi paviānu radinieki - Geladas pērtiķi, kuru krāšņi zilo vēderu demonstrācija būs laba dāvana apmeklētājiem zoodārza dzimšanas dienā.

 

Top komentāri

satanismam nē
s
un tikai tāpēc ka līdzība ar okultistu Dievu Luciferu
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Zirnis joko- 22.09.2020.

– Kur tad tavs puisis? Izšķīrāmies. Viņš neizturēja grūtniecības testu.

Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko