Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Rīgas Zooloģiskais dārzs

Rudenī Rīgas zoodārzā sāks sarkano pandu mītnes pārbūvi

Rudenī Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā sāksies demontāžas darbi, lai gatavotos sarkano pandu mītnes pārbūvei, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka.

Rīgas Zooloģiskais dārzs gatavojas brīvībā palaist divus pavasarī glābtus ronēnus

Piektdien plkst. 12.00, dienu pirms Latvijā atzīmēs Jūras svētkus, no Ventspils ostas jūrā dosies Ventspils brīvostas ūdenslīdēju kuģis Neptūns ar neparastu niršanas profesionāļu komandu – diviem pelēkajiem roņiem, kuri kopš agra pavasara atguvuši spēkus Rīgas zooloģiskajā dārzā un nu gatavi uzsākt patstāvīgu dzīvi brīvībā, Baltijas jūras ūdeņos. Viens no tiem atvests 7. martā un, pēc atrašanas vietas, nosaukts par Saulkrastu, bet otrs zoodārzā ir kopš 23. marta un līdzīgā veidā ieguvis vārdu Dzintars.

Lai pērtiķis nav kā stacijas ubags

Ar SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs direktoru Ingmāru Līdaku gandrīz pēc gada kopš viņa stāšanās šajā amatā sarunājas Romāns Meļņiks.

Naudas trūkums spiež Rīgas zoodārzu vērsties domē ar lūgumu palielināt dotāciju

SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs lūdzis galvaspilsētas domei palielināt tam atvēlamo dotāciju šim gadam par 150 000 eiro jeb līdz 1 463 334 eiro. Zooloģiskā dārza vadītājs Ingmārs Līdaka vēstulē domei skaidro, ka uzņēmums, pildot tam valsts pārvaldes deleģētos uzdevumus, ir nonācis situācijā, kad pieejamais finansējums nav pietiekams Zooloģiskā dārza dzīvnieku kolekcijas un infrastruktūras uzturēšanai ilgtermiņā.

Vēl viens no Rīgas zoodārza lūšiem aizceļojis uz Poliju

Piektdien uz Kadzidlovas dabas parku Polijā devās 2017. gadā Rīgas zooloģiskajā dārzā dzimusī lūšu mātīte, lai pievienotos sešiem iepriekšējos gados no Latvijas aizvestajiem šīs sugas dzīvniekiem, aģentūru LETA informēja zoodārza informācijas dienesta pārstāvis Māris Lielkalns.

Ziemeļbriedēns Rīgas zoodārzā miris apmeklētāju neapdomības dēļ

Rīgas Zooloģiskajā dārzā bojā gājis viens no tā iemītniekiem - ziemeļbriedis Merkūrijs. Vetārsti secinājuši, ka briedēna mokpilnajā nāvē vainojama apmeklētāju neapdomība un klaja zooloģiskā dārza noteikumu pārkāpšana - tie aplokā metuši našķus, kas briežiem nav piemēroti uzturā, turklāt ja pieaugušam dzīvniekam tie veselību sabojā pakāpeniski, tad dzīvnieku mazuļiem neatgriezeniskas sekas veselībai iestājas daudz straujāk.

Revolūcija Zooloģiskajam dārzam nav vajadzīga. Saruna ar Ingmāru Līdaku

"Pirmām kārtām šobrīd nopietni jādomā par personāla jautājumiem, jo zoodārzā atalgojums cilvēkiem ir zems, līdz ar to ļoti liela ir kadru mainība, ir daudzviet vakances, kuras neaizpildās ilgāku laiku. Es vispirmām kārtām gribu ķerties klāt šim jautājumam," intervijā Romānam Meļņikam norāda Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka (ZZS), kurš atzīts par labāko kandidātu pašvaldības SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs valdes locekļa amatam. Līdaka jau minējis, ka pozitīva konkursa iznākuma gadījumā šogad gaidāmajās Saeimas vēlēšanās nestartēs.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide