Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +7 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Zināmi uzvarētāji Latvijas skolu atvērto datu hakatonā

Pirmajā Latvijas skolu atvērto datu hakatonā uzvaras laurus 1. - 9. klašu grupā plūca Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komanda OPLoRD, kura, izmantojot atvērtos datus, izveidoja reģionālo autobusu maršrutu simulatoru, savukārt 10. - 12. klašu grupā uzvarēja Rīgas 10. vidusskolas komanda The Conquerors, piedāvājot mobilo lietotni, kas atgādina par medikamentu lietošanu, portālam Diena.lv atklāj Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācija.

Martā notikušā hakatona mērķis bija atklāt skolēniem iespējas, kādas sniedz atvērtie dati. Uzdevums bija radīt skolēnam, skolai vai pilsētai noderīgu tīmekļa vietni vai mobilo lietotni drošības, kultūras, hobiju, tūrisma vai izglītības jomā, izmantojot kādu no vairāk nekā 250 valsts pārvaldes iestāžu datu kopām, kas publicētas Atvērto datu portālā.

Datu analīzi un savu ideju izstrādi skolēni uzsāka jau 1. martā. Kopumā hakatonā piedalījās 28 komandas no 19 Latvijas skolām 1.- 9. klašu grupā un 36 komandas no 28 skolām 10. - 12. klašu grupā.

Fināla prezentāciju pasākumā 29. martā LMT galvenajā birojā sacentās 14 komandas – septiņas jaunāko un septiņas vecāko klašu grupā. Jaunāko klašu grupā 2. vietu ieguva Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komanda Qui Dolor, kuras izstrādātais risinājums bija lietotne rindojies.lv, ar kuras palīdzību skolā var pārbaudīt rindas garumu, piemēram, ēdnīcā, un izvēlēties izdevīgāko laiku tās apmeklējumam. Savukārt 3. vietā – Programmēšanas skolas Learn IT komanda LearnIT/LAWA, kura izstrādāja lietotni, kas ietver informāciju par atkritumu šķirošanas punktiem, dodot iespēju cilvēkiem pievērsties atkritumu šķirošanai.

Vecāko klašu grupā 2. vietu ieguva Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas komanda Rēzekne, piedāvājot vienkopus informāciju par visām vispārizglītojošajām skolām Latvijā: atrašanās vieta, eksāmenu rezultāti, skolēnu skaits, mācību valoda u.c. informāciju. 3. vietā vecāko klašu grupā – Liepājas Valsts ģimnāzijas komanda Olimps 3D, kura izveidoja interaktīvu viktorīnu par Latvijas novadiem.

 Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) valdes loceklis Rojs Dauburs uzsver: “Ir jāatzīst, ka vairāk kā 200 jauniešu no dažādām Latvijas vietām, startējot LATA hakatonā, īsā laika sprīdī – 24 dienās – ir ne tikai radījuši aizraujošus, laikmetīgus datu projektus, bet arī ieguvuši prasmes, kas viņus ievilina nākotnes sabiedrības izaicinājumu risinājumos. Hakatona norise atklāja, ka mums ir daudz gudru jauniešu, daudz radošu pedagogu. Mūsu pienākums ir viņiem parādīt ceļu.” Visa hakatona laikā kopsolī ar skolu komandām darbojās LATA piesaistītie mentori – dažādu jomu eksperi.

“Skolēnu izglītošana par jaunu digitālo risinājumu izstrādes iespējām atraktīva hakatona veidā ar iespējām pašiem programmēt un radīt jaunus e-pakalpojumus ir būtiska ceļā uz visaptverošu pārvaldes un tautsaimniecības digitalizāciju,” atzīst Vides aizsardzības un reģionālās attīstībās ministrijas (VARAM) Elektroniskās pārvaldes departamenta direktors Uģis Bisenieks.

Balvās uzvarētāji saņēma finansiālu atbalstu: 1. vietas balvu fonds bija 500 eiro komandai un 250 eiro skolotājam, 2. vietas – 300 eiro komandai un 150 eiro skolotājam, 3. vietas – 150 eiro komandai un 75 eiro skolotājam.

Skolu hakatonā varēja piedalīties komandas no ikvienas Latvijas vispārizglītojošās, profesionālās vai interešu izglītības iestādes 1 - 5 cilvēku sastāvā. Vairāk par hakatonu var uzzināt šeit.

Atvērtie dati ir brīvi pieejama bezmaksas informācija bez atkalizmantošanas ierobežojumiem, kuru var rediģēt un automatizēti apstrādāt ar brīvi pieejamām lietojumprogrammām. Atvērto datu pieeju var attiecināt uz visu informāciju, kuru valsts iestāde publicē Latvijas Atvērto datu portālā, piemēram, publiskiem reģistriem un valsts informācijas sistēmu publiskajām daļām, pētījumiem, statistiku, tabulām utt. Pieejas pamatā ir ideja, ka informācija sabiedrībai ir jānodod tādā formā, lai to varētu apstrādāt.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Interesanti

Vairāk Interesanti


Receptes

Vairāk Receptes


Dzīvnieki

Vairāk Dzīvnieki


Notikumi

Vairāk Notikumi


Cits

Vairāk Cits


Dienas dziesma

Vairāk Dienas dziesma


Tehnoloģijas

Vairāk Tehnoloģijas


Zirnis joko

Vairāk Zirnis joko