Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Programmēšana

Man patīk, ka galva kūp

"Nesen tieši nodomāju: ja man kāds pirms gada būtu teicis, ka es strādāšu par frontend izstrādātāju uzņēmumā Evolution Gaming, man liktos – muļķības, tā nevar būt," smaida Marta Būmane. Uz jautājumu, kāpēc programmēšana, viņai ir grūti atbildēt pat pašai sev. Marta stāsta, ka diezgan bieži uz daudz ko virzās intuitīvi, bez mērķtiecīgas izplānošanas. "Tikai pēc kāda laika saprotu, kur īsti esmu nonākusi un kāpēc._ Programmētāja ir Martas otrā profesija, līdzšinējā karjerā viņa bija juriste.

Zināmi uzvarētāji Latvijas skolu atvērto datu hakatonā

Pirmajā Latvijas skolu atvērto datu hakatonā uzvaras laurus 1. - 9. klašu grupā plūca Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas komanda OPLoRD, kura, izmantojot atvērtos datus, izveidoja reģionālo autobusu maršrutu simulatoru, savukārt 10. - 12. klašu grupā uzvarēja Rīgas 10. vidusskolas komanda The Conquerors, piedāvājot mobilo lietotni, kas atgādina par medikamentu lietošanu, portālam Diena.lv atklāj Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācija.

Datoru skolās netrūkst, taču daļa novecojusi

Latvijas skolās obligāts mācību priekšmets ir programmēšana. Taču, lai gan visās skolās ir datorklases, programmēšanas iemaņu apguvē skolēniem nav vienlīdzīgas iespējas, portālam Diena.lv atzina Izglītības satura un eksaminācijas centra (ISEC) pārstāvis Viesturs Vēzis.

Latvijas informātikas skolotājus apmāca programmēšanā

No 12. līdz 16. augustam un no 26. līdz 30. augustam Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) informācijas tehnoloģiju uzņēmums Accenture Latvija izglītības projekta Start (IT) laikā pasniegs programmēšanas pamatu kursus 200 informātikas skolotājiem no visas Latvijas.

Jaunais programmētājs: Man maksā par to, ka nodarbojos ar savu hobiju

«Tam, kuram skolā riebās matemātika, par programmētāju būtu grūti kļūt. Taču tehniski - eksakti orientētam cilvēkam «ielēkt» šajā profesijā nav problēmu. Jābūt tikai interesei. Programmētājam nav daudz jāiemācās no galvas, tā vairāk ir problēmu risināšana, kur svarīga loģiskā domāšana. Katru dienu risinu atjautības uzdevumus,» savu nodarbošanos raksturo Niklāvs Skrastiņš, kurš arī citiem jauniešiem, kas apsver domu par programmētāja karjeru, novēl pacietību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide