Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +15 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 24. jūlijs
Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne, Kristīna

Programmēšana

Atšķirīga no citām programmēšanas skolām

Par perspektīvām informācijas tehnoloģiju (IT) jomā un izglītībā stāsta Jehvi Programmēšanas skolas Igaunijā līdzdibinātājs Rainers Sternfelds un līdzvadītāja Karīna Kēnapasa.

Man patīk, ka galva kūp

"Nesen tieši nodomāju: ja man kāds pirms gada būtu teicis, ka es strādāšu par frontend izstrādātāju uzņēmumā Evolution Gaming, man liktos – muļķības, tā nevar būt," smaida Marta Būmane. Uz jautājumu, kāpēc programmēšana, viņai ir grūti atbildēt pat pašai sev. Marta stāsta, ka diezgan bieži uz daudz ko virzās intuitīvi, bez mērķtiecīgas izplānošanas. "Tikai pēc kāda laika saprotu, kur īsti esmu nonākusi un kāpēc._ Programmētāja ir Martas otrā profesija, līdzšinējā karjerā viņa bija juriste.

Programmēšana līdztekus ābecei

Sākot studijas augstskolā, atskārsme, ka lekcijās netiek mācīts tas, kas tika sagaidīts, dažos gadījumos varētu pat nebūt neparasta situācija. Nepareizais priekšstats tiek radīts jau skolas solā, kur, piemēram, informātiku patlaban māca pēc apmēram 10 gadu vecas mācību programmas. Šajā jomā varētu būt izmaiņas, jo informātikas skolotāji ir gatavi mācību vielu papildināt arī ar programmēšanas pamatiem un citām lietām, kas sniedz ieskatu informāciju tehnoloģiju nozares darbā, savukārt pašu apmācību sākt jau no otrās, nevis tikai no 5.

Datoru skolās netrūkst, taču daļa novecojusi

Latvijas skolās obligāts mācību priekšmets ir programmēšana. Taču, lai gan visās skolās ir datorklases, programmēšanas iemaņu apguvē skolēniem nav vienlīdzīgas iespējas, portālam Diena.lv atzina Izglītības satura un eksaminācijas centra (ISEC) pārstāvis Viesturs Vēzis.

Latvijas informātikas skolotājus apmāca programmēšanā

No 12. līdz 16. augustam un no 26. līdz 30. augustam Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) informācijas tehnoloģiju uzņēmums Accenture Latvija izglītības projekta Start (IT) laikā pasniegs programmēšanas pamatu kursus 200 informātikas skolotājiem no visas Latvijas.

Jaunais programmētājs: Man maksā par to, ka nodarbojos ar savu hobiju

«Tam, kuram skolā riebās matemātika, par programmētāju būtu grūti kļūt. Taču tehniski - eksakti orientētam cilvēkam «ielēkt» šajā profesijā nav problēmu. Jābūt tikai interesei. Programmētājam nav daudz jāiemācās no galvas, tā vairāk ir problēmu risināšana, kur svarīga loģiskā domāšana. Katru dienu risinu atjautības uzdevumus,» savu nodarbošanos raksturo Niklāvs Skrastiņš, kurš arī citiem jauniešiem, kas apsver domu par programmētāja karjeru, novēl pacietību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide