Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Aprīļa beigās norisināsies starptautiskajai Dejas dienai veltīti pasākumi

29. un 30. aprīlī tiks svinēta UNESCO starptautiski atzītā Dejas diena, informēja Laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācija Latvijā pārstāve Ina Ločmele.

Dejas dienas 2017 pasākumus ievadīs 29. aprīlī iekustēšanās nodarbības Vērmanes dārzā no plkst. 12 līdz 12:30  un Ziedoņdārzā  no plkst. 13 līdz 13:30.

Apmeklētājiem būs iespēja ielūkoties vairākās Dejas dienas 2017 meistarklasēs - satikt Latvijas vadošos horeogrāfus un dejotājus, iepazīties ar meistarklašu vadītājiem - iegūt priekšstatu par gaidāmajām svētdienas meistarklasēm, kā arī kopīgi iedejot starptautisko Dejas dienu ar prieku par kustību.

Svētdien, 30. aprīlī norisināsies 15 bezmaksas deju meistarklases 5 deju zālēs Rīgā laika posmā no plkst. 11 līdz 16:30 Latvijas vadošo laikmetīgās dejas horeogrāfu vadībā. Kā pieredzējušam, tā arī mazliet ieinteresētiem - visiem būs iespēja pieredzēt dažādus laikmetīgās dejas veidus, kontaktimprovizāciju, brazīļu dejas - cīņas mākslu capoeiru, džeza deju, dejas nodarbību bērniem ar/un vecvecākiem, u.c. Notiks arī nodarbības, kas izies ārpus ierastajiem dažādu dejas tehniku apgūšanas rāmjiem, piemēram, buto nodarbība par ķermeņa apziņas paplašināšanu.

Dejas dienas 2017 notikumi noslēgsies svētdienas vakarā plkst. 19 Kaņepes Kultūras centrā ar Latvijas Kultūras koledžas studentu laikmetīgās dejas izrādi Ilzes Zīriņas horeogrāfijā Tirgus, kur dejotājas apcer savas “lidotāja spējas” un meklē savu izpausmes brīvību.

Arī ārpus Rīgas tiks svinēta Dejas diena - Cīravā no 25.  līdz 29. aprīlim norisināsies dažādas bezmaksas dejas meistarklases un būs iespēja redzēt horeogrāfes A. Bankavas laikmetīgās dejas izrādi Fafabulala.

Kā ikgadēja tradīcija Latvijā Dejas diena aizsākās 2006. gadā, kad horeogrāfe Olga Žitluhina ierosināja rīkot svinības par godu UNESCO atzītajai Starptautiskajai Dejas dienai, kuru pasaulē atzīmē 29. aprīlī. 

Visi Dejas dienas pasākumi un meistarklases paredzētas ikvienam, kurš vēlas pieredzēt deju. Un pavisam noteikti arī tiem, kuri to nekad nav darījuši, vēršot uzmanību uz deju kā mākslas formu, tāpat arī kā uz veselīga un harmoniska dzīvesveida izpausmi.

Ar meistarklašu saturu, pašiem meistariem, norises vietām un precīzu laika plānu var iepazīties www.dejasdiena.lv.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja