Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Atkārtoti izdod Jāņa Strauberga grāmatu Rīgas vēsture

Izdevniecība Latvijas Mediji laidusi klajā kultūrvēsturnieka un latviešu grāmatniecības vēstures pētnieka Jāņa Strauberga grāmatas Rīgas vēsture jaunizdevumu. Grāmata ir sagatavota pēc 1937. gada izdevuma, informēja izdevniecības pārstāvji.

Jāņa Strauberga Rīgas vēsture ir līdz mūsdienām nepārspēts, Rīgas vēsturi no 12. līdz 20. gadsimtam apkopojošs darbs, kurā īpaši jāizceļ faktu bagātība un saistošais veids, kādā darbs izklāstīts, tādējādi padarot to ļoti pieejamu ikvienam lasītājam. 1928. gadā Jānis Straubergs uzsāka darbu Rīgas pilsētas arhīvos, kuru izpēte kļuva par viņa mūža darbu un veicināja Rīgas vēstures, kā arī vairāku citu darbu par Rīgu tapšanu.

Jaunā izdevuma zinātniskais redaktors, priekšvārda un komentāru autors ir vēsturnieks un arheologs, Dr. hist. Andris Šnē. Ievadu uzrakstījis Dr. habil. art. Ojārs Spārītis. Izdevuma dizainu veidojusi māksliniece Aija Andžāne, tas papildināts ar muzeju arhīvos atrodamajiem ilustratīvajiem materiāliem.

Jānis Straubergs (1886-1952) bija latviešu matemātikas skolotājs un kultūrvēsturnieks. Pētīja latviešu valodas attīstību saistībā ar Latvijas kultūras vēsturi no 16. gadsimta. Viņš no 1938. līdz 1940. gadam strādāja par Rīgas pilsētas bibliotekāru.

Grāmata tapusi, pateicoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansiālajam atbalstam.

Top komentāri

jautājums
j
Kāpēc latviešu ''kultūras elite'' bloķēja šīs grāmatas otro izdošanu gandrīz 30 gadus tāpat kā turpina bloķēt trimdas daudzsējumu latvijas vēstures otro izdošanu???
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja