Quantcast
Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Izdota Ilzes Vītolas un Aijas Zaļaiskalnes grāmata Spēles meistars Alfrēds Spura

22. decembrī plkst. 15.30, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā (Ķīpsalas ielā 8) notiks Ilzes Vītolas un Aijas Zaļaiskalnes grāmatas Spēles meistars Alfrēds Spura atklāšana, informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Ertmane.

Grāmata papildina Latvijas Nacionālā kultūras centra izdevumu klāstu sērijā Latviešu dejas meistari. Tā stāsta par baletdejotāja, horeogrāfa un Deju  svētku virsvadītāja Alfrēda Spuras (1928–2001) dzīvi un radošo darbību. Viena no autorēm – Ilze Vītola grāmatas ievadā raksta: „Tāpēc nolēmām, lai top grāmata! Lai atkal veras Operas tumšsarkanais samta priekškars un Spura aizrautīgi izpaužas 44 lomās 28 gadu garumā. Lai atdzīvojas Danča dejotāju atmiņas par 17 gadiem kopā ar vadītāju, lai nāk gaismā arī Spuras blakus aizraušanās – ledus balets, Rīgas 6. vidusskolas deju kolektīvs, Bauskas pašdarbnieki, Rīgas pantomīma, Dailes teātris, rožu audzēšana…Un galu galā jāuzzina, kur Alfrēds Spura ir dzimis un audzis, kādu ļaužu, kā un kāpēc nonācis baletā? To noskaidrot ir gluži vai detektīva cienīgs darbs, jo vairums Spuras laikabiedru jau ir viņā saulē, arī sievas Veriņas vairs nav. Turpat Meža kapos dus arī emocionālais un bezgala zinošais baleta kritiķis Eriks Tivums. Kā lai tagad uzbur Alfrēdu Spuru? Ar ko lai sāk?”

Grāmata tapusi, izpētot dažādu arhīvu un preses materiālus, kā arī iztaujājot Alfrēda Spuras laikabiedrus, kuru atmiņu stāsti veido ievērojamu grāmatas daļu. Tai ir sešas nodaļas – Bērnība, skolas gadi, ģimene, Lielais baleta loksNe tikai balets un „Dancis, Spuras ilgais un kaislīgais „romāns” ar "Danci", Dzīve pēc "Danča”, Alfrēda Spuras „Danča” un deju vērtējums presē no 1969. līdz 1985. gadam,  pielikumi, kā arī bagātīgs foto materiāls.

Grāmata ir stāsts par aizrautīgu un temperamentīgu radošu cilvēku, kura starojums ir sajūtams vēl aizvien un kura dejas Dzimtenei brīnumaino atdzimšanu piedzīvojām XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos 2018. gadā.

Projekta vadītāja – Maruta Alpa, autores – Ilze Vītola un Aija Zaļaiskalne, dizainu veidoja Laura Lūse, redaktore - Elita Priedīte, izdevējs – Latvijas Nacionālais kultūras centrs, grāmata iespiesta SIA Talsu tipogrāfija

Grāmatu Spēles meistars Alfrēds Spura būs iespējams iegādāties atklāšanas dienā 22.decembrī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, kā arī no 2. janvāra Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (Rīga, Pils laukums 4).

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja