Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +23 °C
Skaidrs
Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Sērijā Es esmu… klajā nākusi Viestura Vecgrāvja monogrāfija Pie augstā loga par Jāni Poruku

Izdevniecībā Dienas grāmata klajā nācis sērijas Es esmu… darbs - Viestura Vecgrāvja monogrāfija Pie augstā loga, kas vēsta par latviešu rakstnieku un dzejnieku Jāni Poruku (1871–1911), informēja izdevniecībā.

"Viestura Vecgrāvja monogrāfijā apkopoti būtiski fakti par Jāņa Poruka dzīvi un daiļradi, analizētas svarīgākās publikācijas un izvērsti stāstīts par pasaules kultūras ietekmi uz viņa uzskatiem, darbu tēmām, risināto problemātiku un estētiku. Liela uzmanība pievērsta Poruka personības veidošanās virzieniem un dinamikai, raksturotas viņa gara pasaules īpatnības dažādos dzīves posmos. Monogrāfijas autora ilggadējais darbs, pētot dzejnieka dzīves gājumu, ļāvis uzkrāt faktu un atziņu materiālu, kas detalizēti un niansēti atklāj Poruka pasaules skatījumu un filozofisko uzskatu kopumu kontekstā ar latviešu literatūras vērtētāju viedokļiem viņa dzīves laikā un vēlāk. Pateicoties grāmatas autora erudīcijai un Poruka darbu interpretācijas smalkumam, ir tapis vērtīgs darbs latviešu literatūrzinātnē," raksta Dr. philol. Anita Rožkalne.

"Šī grāmata ir cieņas un goddevības parādīšana ne tikai Porukam, tā ir arī pietāte pret daudzajiem iepriekšējo paaudžu cilvēkiem, galvenokārt pret tiem, kuri 20. gadsimta pirmajā pusē mīlestību uzskatīja par dzīves galveno vērtību un kuriem bija svēts Poruka aicinājums apjaust cilvēka sirds lielumu un garīgi pacelties augšup. Mans mērķis ir parādīt Poruka garīgo un morālo lielumu, viņam nepiekāpīgi uzsverot un apgalvojot, ka mīlestība visplašākajā spektrā ir visnozīmīgākā cilvēciskuma izpausme, ka individuālās ētiskās pilnīgošanās ceļš ir svēts un nepieciešams un ka dažādās morālās izvēles situācijās cilvēkam jātiecas apliecināt humānu un iejūtīgu attieksmi pret līdzcilvēkiem,” - tā Dr. philol. Viesturs Vecgrāvis.

Viesturs Vecgrāvis (1948) ir literatūrvēsturnieks, grāmatizdevējs un dzejas kritiķis, Latvijas Universitātes emeritētais profesors. Literatūrzinātnē darbojas kopš 1981. gada. Publicēta monogrāfija Mani sveicina zvaigznes... Romantiskā pasaules izjūta latviešu dzejā (2018). Sastādījis un komentējis latviešu un cittautu romantiskās dzejas antoloģiju Zilā puķe (2021), bijis Zentas Mauriņas Rakstu zinātniskais redaktors, organizējis grāmatu sēriju XIX gadsimta klasiķi un XX gadsimta klasiķi izdošanu. Vairāk nekā 300 rakstu un recenziju autors latviešu un cittautu periodikā.

Grāmata izdota ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu

Grāmatas mākslinieks Jānis Esītis.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja