Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Latvijā izrādīs vienu no Lietuvā visvairāk skatītākajām filmām Pelni sniegā

Europa Cinemas kinoteātros Splendid Palace, K.Suns un Kino Bize no 22. marta sāks izrādīt vienu no skatītākajām filmām Lietuvā - Pelni sniegā, savukārt daudzzāļu kinoteātru repertuārā filma iekļauta no 29. marta, informēja filmas pārstāve Zane Dzene.

Skarbajā drāmā, kas veidota pēc Rūtas Šepetis godalgotā romāna Starp pelēkiem toņiem motīviem un kuras darbība norisinās pēc II Pasaules kara, galveno lomu nospēlējusi angļu aktrise Bela Poulija.

1941.gadā Līnai bija 15 gadu, un ar milzu cerībām viņa gaidīja, kad beidzot kļūs par Kauņas mākslas skolas audzēkni. Taču kādu nakti viņas mājās ielaužas čekisti, un kopā ar māti un jaunāko brāli meitene nonāk vilcienā, kas Vilkas un tik daudzus citus aizvedīs uz Sibīriju. Par spīti skarbajai realitātei, Līna cenšas atcerēties tēva ieteikumu, kā pārdzīvot grūtākos dzīves brīžus, un, paņēmusi rokā zīmuli, viņa rada neskaitāmus zīmējumus, kas iemūžina netaisni deportēto ciešanas.

Rūta Šepetis ir dzimusi un augusi Mičiganā, ASV, taču viņas tēvs ir lietuvietis, kurš kopā ar saviem vecākiem, bēgot no padomju okupācijas, dzimteni pameta II Pasaules kara beigās. Staļina represijas, kā uzskata autore, ir temats, par kuru runā reti, tāpēc viņa to tūkstošu vārdā, kuri kļuva par režīma upuriem, uzrakstīja debijas romānu Starp pelēkiem toņiem (2011), kas kļuva par New York Times bestselleru, tulkots teju 30 pasaules valodās – arī latviski – un bija nominēts Kārnegī medaļai. Tas kļuva arī par pamatu filmas Pelni sniegā scenārijam.

Producents Žilvinas Naujorkas ir viens no ietekmīgākajiem kino industrijas cilvēkiem Lietuvā, un, izlasījis Rūtas Šepetis romānu, nolēma, ka tas ir jāekranizē – gan lai šo skarbo stāstu parādītu Lietuvā, gan visai pasaulei atklātu Lietuvas stāstu. Producents ir pārliecināts, ka filma parādīs rietumu sabiedrībai patiesību par Lietuvas likteni, par tās milzīgajiem upuriem un izdzīvojušajiem. Un – ne tikai Lietuvas, bet visas Baltijas stāstu. Kalifornijā dzimušais Mariuss Markevičs vienmēr uzsvēris, ka viņa saknes nāk no Lietuvas, un ar prieku piekrita kļūt par šī stāsta režisoru.

Pelni sniegā ir visambiciozākais projekts, kāda realizēšanā piedalījušies Lietuvas kinematogrāfisti, un tas attaisnojies simtkārtīgi. Pelni sniegā ir viena no visu laiku skatītākajām Lietuvas filmām – kinoteātros to jau noskatījušies vairāk nekā 250 tūkstoši skatītāju. Pelni sniegā ir starptautisks projekts, to producējuši Lietuvas, ASV un Lielbritānijas kinoproducenti. Arī lomās pieaicināti dažādu valstu aktieri, kuri jau guvuši ievērību kino vai televīzijā. Galvenajā – Līnas – lomā ir angļu aktrise Bela Poulija, kura jau nodēvēta par vienu no savas paaudzes talantīgākajām aktrisēm un ar panākumiem darbojas kino un TV (Nakts bez kroņa, 2015, Vienādie, 2015). Lomās iejutušies Līsa Lovena Kongslija, Martins Valstrēms, Pēters Francens, Džona Hauers-Kings, Sofija Koksone un citi, savukārt mūziku komponējis Oskaram nominētais vācu komponists Folkers Bertelmans (Lauva/Lion, 2016).

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Dzīvo ar komfortu Positivus festivālā

Komfortabla un mājīga atpūta. Arī šovasar Positivus festivālā būs iespēja nakšņot Daydreamers īpašajā Pop-Up viesnīcā, kas nodrošinās luksusa klases nakšņošanu. Daydreamers Pop-Up viesnīca tiks ...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja