Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Andreja Upīša muzejā notiks Poetry Latvia dzejas slams

Andreja Upīša memoriālajā muzejā 17. novembrī plkst. 19 sadarbībā ar Poetry Latvia notiks dzejas slama vakars, informēja pasākuma pārstāvis Arturs Skutelis.

Dzejas slams šobrīd ir viena no vitālākajām un enerģiskākajām dzejas kustībām pasaulē, kas daudzviet atdzīvinājusi interesi par mūsdienu dzeju. Slama dalībnieki piedalās sacensībās, kurās izpilda savus oriģināldarbus auditorijas priekšā; žūrijas un skatītāju balsojumā tiek noteikts sacensību uzvarētājs.

Dzejas slama sacensības sastāv no trīs dzejas performanču raundiem, un katram dalībniekam jāsagatavo trīs dzejoļu izpildījumi. Dzejoļi drīkst būt dažādas tematikas, stila un izteiksmes, bet tiem jābūt dalībnieka oriģināldarbiem. Katrs dzejolis nedrīkst būt garāks par trīs minūtēm, un to var izpildīt, gan lasot no lapas, gan runājot no galvas.

Pirmajā kārtā 10 dalībnieku lasa vai deklamē tikai vienu dzejoli. Pēc tās notiek vērtēšana. Otrajā kārtā iekļūst 5 dalībnieki, kuriem ir augstākais vidējais vērtējums. Tiek dota iespēja izpildīt otro sagatavoto dzejoli. Arī tie tiek vērtēti. Trešajā kārtā iekļūst tikai 3 dalībnieki. Tie izpilda trešo dzejoli, un pēc tā tiek noteikts slama uzvarētājs.

Dzejniekus vērtē gan no satura un formas, gan no izpildījuma un performances aspekta, un dalībniekiem piešķir atzīmes no 1 līdz 10. Vidējā vērtējuma aprēķināšanai netiek ņemts vērā augstākais un zemākais vērtējums, no atlikušajiem tiek noteikts vidējais.

Lai piedalītos dzejas slamā, ir jāsūta pieteikums Poetry Latvia feisbuka kontā – http://facebook.com/PoetryLatvia –, tam pievienojot trīs dzejoļus.

17. novembra dzejas slama žūrijā būs: rakstnieks, raidījuma Cienījamie lasītāji. Etīdes par literatūru veidotājs Svens Kuzmins, reperis un mūziķis Ansis Kolmanis, literatūras kritiķis un dzejnieks Aivars Madris. Katrā sacensību kārtā par ceturto žūrijas dalībnieku kļūst kāds no pasākuma apmeklētājiem.

Slama uzvarētājs saņem naudas balvu – 100 EUR, ko piešķir automašīnu transporta un loģistikas kompānija Kurbads, kā arī Dirty Deal Audio mate tējas (#DDAMate) dzērienu kasti. Pārējie finālisti saņem veicināšanas balvas.

Pasākumu atbalsta: Kurbads, Dirty Deal Audio, #DDAMate, Benji Knewman, Mansards, ITK Kit. 

Ieeja pasākumā – par ziedojumiem.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Galvenais ir iztēle

Producente Kristele Pudane iesaka meklēt risinājumus ārpus rāmjiem

Par mūžīgo māla trauku pārtopot…

Apdzisis vēl viens Latgales podnieku ceplis – 9. augustā mūžībā aizgājis izcilais podnieks, biedrības Pūdnīku skūla dibinātājs, daudzu jauno podnieku skolotājs Evalds Vasilevskis (1953–2018).

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja