Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Ojāra Vācieša prēmijai šogad izvirzīti 10 dzejoļu krājumi

Piektdien, 13. oktobrī plkst. 19, mēnesi pirms Ojāra Vācieša 84. dzimšanas dienas, Carnikavas tautas namā Ozolaine jau 15. reizi tiks pasniegta Ojāra Vācieša literārā prēmija dzejā, kurai izvirzīti 10 dzejoļu krājumi, informēja Memoriālo muzeju apvienības zinātniskā sekretāre Sanita Kossoviča.

Šogad O. Vācieša prēmijai izvirzīti 10 dzejoļu krājumi, ko iesniegušas divas izdevniecības, divas tipogrāfijas un viena bibliotēka. To autoru vidū gan labi zināmi, gan mazāk zināmi dzejnieku vārdi.

Konkursam iesniegts dzejnieka un dziesminieka Pāvila Johansona dzejoļu krājums Paisums un bēgums ( Neputns, 2016), Annas Auziņas ceturtais dzejoļu krājums Annas pūra govs (Neputns, 2017, Drukātava, 2016), Gundegas Salnas krājums Ezers debesīs (Rastri Poligrāfija, 2017), Maijas Laukmanes bērnu dzejoļu krājums Par ko sapņo 7 vārnas (Jumava, 2016), sešu autoru - Silvijas Ludženieces, Daigas Lapānes, Harija Krūzes, Sandras Vensko, Janas Egles, Aijas Vikmanes – trioletu krājums Ir robeža starp mums tik smalka (Jumava, 2017), dzejnieka un dziesmu tekstu autora Emīla Buiķa krājums Skaisti šķiras tikai tilti (Jumava, 2017), Maijas Bajarunienes dzejas krājums Uzlidot kā putnam (pašizdevums,ANDIMIR, 2017), ceturtais dzejnieka Andra Ogriņa krājums Debesu punkti (Pētergailis, 2017),  par dzejas “tīrradni” dēvētā Jāņa Tomaša krājums Melnie darba cimdi (Pētergailis, 2016), Egila Dambja krājums Mīlestībā dzimusī (pašizdevums, Drukātava, 2016).

Dzejnieks ar lielu sirsnību rakstīja par Latviju un tās cilvēkiem, par Rīgu un mazajām ieliņām, par savu likteņupi Gauju, kuras krastos ir viņa mūža sākums un beigas. O.Vācietis, kā pats to vēlējās, ir guldīts Carnikavas novada kapsētā (Siguļos), un tur atdusas arī viņa dzīvesbiedre – dzejniece un atdzejotāja Ludmila Azarova.

Carnikavas pašvaldības Ojāra Vācieša literārās prēmijas dzejā mērķis ir godināt izcilā latviešu dzejnieka O.Vācieša piemiņu, popularizēt un atbalstīt Latvijas dzejnieku jaunradi un latviešu kultūras tradīcijas, sekmēt jauno dzejnieku radošo darbību. Šogad domes deputāti nolēma palielināt prēmijas fondu līdz 1000 eiro pēc nodokļu atskaitīšanas.

Līdz šim balvas ir saņēmuši dzejnieki Inga Gaile, Inese Zandere, Andra Manfelde, Jānis Rokpelnis, Pēteris Brūvers, Ronalds Briedis, Anna Dzintare, Imants Auziņš, Leons Briedis, Anna Auziņa, Edvīns Raups, Amanda Aizpuriete, Māris Salējs. 

O.Vācieša literārās prēmijas dzejā pasniegšanas sarīkojumu papildinās divi kultūras notikumi – Latvijas Radio kora koncerts Imanta Ziedoņa un Ojāra Vācieša dzeja mūzikā un izstādes Dzejas dižkoki, kas veltīta abu dzejnieku brālībai, atklāšana. 

Latvijas Radio kora koncertu veidos divu koncertprogrammu esence – programmā Imants un Ziedonis iekļauta Imanta Kalniņa mūzika ar Imanta Ziedoņa tekstiem un dzejnieka balss ieraksti, bet Vācietis. Klavierkoncerts ir veltījums dižajam un tautas iemīļotajam latviešu dzejniekam, suminājums viņa atstātajam bagātīgajam mantojumam, kurā skan Artura Maskata mūzika. Klavierkoncertu dēvē par O. Vācieša ģeniālāko sacerējumu.

Savukārt izstāde Dzejas dižkoki no O.Vācieša memoriālā muzeja krājumiem ir veltīta O. Vācieša un I. Ziedoņa brālībai. Vienā laikā dzīvojuši, ar vienādām problēmām saskārušies, abi dzejnieki ir radījuši katrs savu dzejas pasauli. Un šīs divas pasaules daudzviet saskaras, papildina viena otru, stiprina. Izstāde Carnikavas tautas namā Ozolaine būs apskatāma līdz 5. decembrim darba dienās.

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja