Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

SEB stipendiju glezniecībā šogad iegūst Madara Kvēpa

25. jūlijā Cēsu Mākslas festivāla svinīgajā atklāšanas pasākumā tika paziņots SEB stipendija glezniecībā laureāts. Stipendiju par darbu Snellena tests. Vingrinājum saņēma Latvijas Mākslas akadēmijas Maģistra programmas, Glezniecības apakšnozares, 1. kursa studente Madara Kvēpa, informēja Latvijas Mākslas akadēmijas sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Ozola.

Konkursa laureāts balvā saņem braucienu uz kādu no Eiropas laikmetīgās mākslas mesām un iespēju piedalīties radošajā darbnīcā mesas norises pilsētā, kā arī stipendiju 1850 eiro vērtībā. SEB stipendijas konkurss notika jau trīspadsmito reizi.

SEB bankas prezidente Ieva Tetere: "SEB bankas komandas vārdā sveicu Madaru Kvēpu ar iegūto SEB Stipendiju. Šī ir viena no gandrīz 30 stipendijām, kuras SEB banka piešķir jauniešiem viņu zināšanu vai talanta izkopšanai katru gadu. Neatkarīgi no tā, vai mēs sevi atrodam tehniskās vai radošās industrijās, nepieciešamība nemitīgi trenēties un eksperimentēt ar triepieniem ir tas, kas mums jādara visa mūža garumā, lai radītu mākslu, veidotos atklājumi, rastos labākie procesi. Tieši tāpēc Madaras tēma par vingrināšanos ir jo īpaši uzrunājoša."

"Madara Kvēpa konkursā iesniegtajā̄ darbā Snellena tests. Vingrinājumi attēlo Snellena redzes testu, kurā ierasti tiek izmantoti latīņu alfabēta burti, taču māksliniece tos aizvietojusi ar dažādiem triepienu veidiem, uzsverot burta un triepiena – valodas un glezniecības  sasaisti. Gan burts valodā, gan triepiens glezniecībā ir simbols, kas skatītajam nodod informāciju, taču atšķirībā no rakstnieka – katrs gleznotājs savu alfabētu izveido pats. Tas nozīmē, ka katram no mums ir jāatver savs prāts atšķirīgiem viedokļiem, tajā pašā laikā atceroties savu izcelsmi un pieredzi. Tas ir nebeidzams process, kas paplašina ikviena mākslinieka radošās spējas. Madara Kvēpa savos darbos ietvertos gleznieciskos elementus aicina lasīt divās valodās – rietumu un austrumu domāšanā, apcerot bezgalīgās iespējas, ko sevī ietver triepiens. Viņa atlasa idejas, tēlus un konceptus, šis atlases process nosaka to, ka, kaut kādiem notikumiem un lietām ir jāpievērš lielāka uzmanība, un viņas darbos tā noteikti ir daba –  jūra, debess un zeme," pauž konkursa izstādes Dienaskārtība kuratore Inese Rozentāla.

Izstāde Dienaskārtības aplūkojama līdz  28. augustam koncertzālē Cēsis (Raunas ielā 12-1), Cēsīs. Izstādes ekspozīciju veido četri jaunie gleznotāji: Madara Kvēpa, Laura Veļa, Ingrīda Ivane un Jānis Šneiders.

Konkursā pieteiktos darbus vērtēja: LMA rektors Kristaps Zariņš, LMA prorektors Andris Vītoliņš, LMA Maģistru programmas vadītāja mākslas zinātniece Antra Priede, SEB bankas prezidente Ieva Tetere, SEB bankas Private Banking vadītāja Elīna Piebalga, gleznotāja un mākslas zinātniece Sandra Strēle (2016. gada SEB stipendijas laureāte), gleznotājs LMA Glezniecības katedras vieslektors Atis Jākobsons (2009. gada SEB stipendijas laureāts).

SEB stipendija glezniecībā LMA pirmo reizi tika pasniegta 2008. gadā, par tās laureāti kļuva Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā – Laimdota Steķe, 2013. gadā – Klāvs Loris, 2014. gadā – Madara Neikena, 2015. gadā – Zīle Ziemele, 2016. gadā – Sandra Strēle, 2017. gadā – Kristaps Priede, 2018. gadā – Anna Pommere un 2019. gadā – Krišjānis Elviks.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja