Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Aicina skolas pieteikties mākslas izglītības programmai par 20. gs. otrās puses un mūsdienu mākslu

Pagājušā gadā fonds Mākslai vajag telpu aizsāka mākslas izglītības programmu Izbraukuma nodarbības par 20. gs. otrās puses un mūsdienu mākslu, piedāvājot Latvijas skolām pieteikties izbraukuma nodarbībām, kuru laikā jauniešus iepazīstina ar latviešu mākslas vēsturi un mūsdienu mākslas procesiem, aicinot viņus arī izteikties un artikulēt savu viedokli par mākslu. Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas atbalstu Latvijas skolas somas satura radīšana fonds šogad uzlabojis nodarbību saturu un pieacinājis nodarbību norisē piedalīties jaunos māksliniekus Madaru Kvēpu, Enviju un Jāni Šneideru, kas šobrīd ir aktīvi savā radošajā darbībā un sevi jau paspējuši pierādīt vietējā mākslas vidē.

Kopš 2018. gada fonds Mākslai vajag telpu dodas uz Latvijas skolām, vidusskolas skolēniem vadot nodarbības par 20. gs. otrās puses un mūsdienu mākslu. Fonda vadītāja Katrīna Jaunupe par šī projekta nepieciešamību saka: “Fonda Mākslai vajag telpu prioritāte jau kopš dibināšanas brīža ir bijusi 20. gs otrās puses un mūsdienu mākslas muzeja izveide Rīgā, bet tikpat svarīgs fonda izvirzītais mērķis ir reģionālās kultūrvides aktivizēšana un jauniešu iesaiste kultūras procesu apzināšanā, kā arī nodrošināt iespēju Latvijas bērniem un jauniešiem iepazīties ar profesionālās mākslas un kultūras klasiskajām vērtībām un arī laikmetīgajām izpausmēm. Šī būs paaudze, kas veidos mūsu nākotni, piepildīs muzejus un būs tie, kas attīstīs Latvijas kultūrvidi. Tādēļ ir svarīgi ir veicināt viņos šo interesi un veidot sarunu ar viņiem!”

Nodarbībās mākslas izstāžu kuratore Auguste Petre izklāsta īsu ievadkursu latviešu mākslas vēsturē, īpaši pievēršoties 20. gs. otrās puses un mūsdienu mākslai. Par pieredzi, vadot lekcijas un gatavojot saturu jaunajām nodarbībām, A. Petre saka: “Neskatoties uz to, ka izglītības sistēma Latvijā arvien tiek attīstīta, joprojām gana maz uzmanības tiek pievērsts mākslas un kultūras vēstures nozīmei tajā. Vizuālā māksla ir ļoti būtiska mūsu kultūras sastāvdaļa, tāpēc šķiet tikai loģiski, ja katrs no mums iegūst kādu zināšanu bāzi šajā jomā. Jau pagājušajā gada pieredze lika secināt, ka jaunās paaudzes zināšanas par vizuālo kultūru ir krietni mazākas nekā interese par to. Mūsu nodarbību mērķis ir iedrošināt šo patiesu interesi un veicināt izpratni par mākslu.”  

Šogad, tāpat kā arī pērn, projekts saņēmis mērķprogrammas Latvijas skolas soma atbalstu satura radīšanai. Šis atbalsts ir palīdzējis uzlabot nodarbību saturu, kā arī piesaistīt projektam jaunos māksliniekus Madaru Kvēpu, Enviju un Jāni Šneideru. Jaunie mākslinieki nodarbību otrajā daļā iepazīstinās jauniešus ar savu daiļradi, sniedzot izpratni par to, ka mākslinieka profesija, tāpat kā jebkura cita profesija, sevī ietver noteiktus pienākumus, plānveidi un atbildību. Nodarbības tiks noslēgtas ar diskusiju, kuras tematu jaunieši kopā ar savu skolotāju izvēlēsies īsi pirms nodarbības norises, tās laikā aicinot viņus izteikt viedokli par dažādiem mākslas darbiem, kas tiks apskatīti prezentācijas veidā. 

Projekta mērķis ir iesaistīt jauniešus sarunā par mākslu un patērēt to kritiski, nebaidīties no sava viedokļa, taču veidot to pamatotu – gan par jau esošo mākslas mantojumu, gan arī par mūsdienu mākslu. Svarīgi ir izvairīties, ka jauniešiem veidojas stereotipizēts uzskats par pēdējo 70 gadu laikā radušos mākslu, tādēļ nodarbība veidota tā, ka tiek paskaidroti mākslas procesi vēsturiskā secībā, kā arī diskusija ir pakārtota vienai no piedāvātajām tēmām un tā balstās uz konkrētu darbu apskati.

Pieteikties nodarbībai iespējams, sazinoties ar fonda Mākslai vajag telpu projektu vadītāju Lāsmu Gobu, rakstot uz [email protected] vai zvanot +371 26305862.

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja