Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +4 °C
Daļēji apmācies
Svētdiena, 23. februāris
Haralds, Almants

FOTO: Rūmenes muižā atklāta pirmā projekta Tukku Magi izstāde Bez fetiša

Atklājot vērienīgo Tukku Magi projektu, Rūmenes muižas renovētajā mākslas un sarīkojumu telpā vienu nedēļu, no 20. līdz 25. augustam, apskatāma izstāde Bez fetiša / Without Fetish, informēja izstādes pārstāve Katrīna Ķeķe.

Āfrikas tradicionālās mākslas un Latvijas mūsdienu mākslinieku izstāde Bez fetiša / Without Fetish simbolizē topošā vērienīgā mākslas muzeja Tukku Magi ideoloģiju – veicināt Latvijas mākslas un kultūras nozīmes apzināšanos pasaules kontekstā un veidot netradicionālu nākotnes muzeju, piedāvājot atvērtu dialogu ne tikai starp apmeklētāju un mākslinieku, bet arī starp dažādām kultūrām. Muzejs būs viens no pirmajiem daudzkultūru mākslas centriem Ziemeļeiropā.

Fetišs ir objekts, kuram tiek piedēvētas pārdabiskas spējas, un ar to tiek apzīmēta cilvēku radīta lieta, kam piemīt vara pār citiem. Vēsturiski šo apzīmējumu sāka lietot ceļotāji un kolonisti no Eiropas, lai aprakstītu tradicionālos Āfrikas mākslas objektus un rituālus, kas bija atšķirīgi no Eiropas kultūras un tika uzskatīti par nedaudz pagāniskiem. Tukku Magi atsakās no šādas kultūru hierarhijas interpretācijas.

Vienlaikus “fetišs” joprojām ir plaši izplatīts jēdziens, kas apzīmē pārspīlētas nozīmes un varas piešķiršanu ne tikai cilvēku radītiem priekšmetiem, bet arī slavenībām, politiķiem un institūcijām. Tukku Magi veidotā izstāde Bez Fetiša / Without Fetish aicina saskatīt, cik bīstams mūsdienu pasaulē ir šāda veida fetišisms, un mudina skatītāju iedomāties pasauli bez fetiša.

Izstāde Bez fetiša / Without Fetish un muzeja Tukku Magi projekts tika atklāts ar apaļā galda diskusiju, tajā piedaloties muzeja projekta virzītājiem Latvijā Jānim Jākobsonam un Zojai Frolovai, arhitektei Zaigai Gailei, Rūmenes muižas saimniekiem un Tukku Magi projekta patroniem Justam Karlsonam un Danai Beldiman Karlson, kā arī projekta starptautiskajiem atbalstītājiem Marijai Amelinai (ASV/Kenija) un Annai Deičai (ASV). Diskusijā tika runāts par muzeju attīstības tendencēm Latvijā un pasaulē, pasaules kultūrvērtību daudzveidību, katras kultūras unikalitāti un to savstarpējo mijiedarbību mākslas kontekstā.

Izstāde Bez fetiša / Without Fetish Rūmenes muižas renovētajā mākslas un sarīkojumu telpā būs apskatāma katru dienu no 20. līdz 25. augustam no plkst. 11 līdz 15.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sirdsapziņas deportācija(3)

Pretlikumīga anestēzija medicīnas iestādēs ir gandrīz neiespējama. Nekvalificēts anestezeologs šādās iestādēs netiek ielaists. Visi pacienti pirms operācijas ar slimnīcu paraksta līgumu par savu...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja