Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Galerijā Istaba būs skatāma izstāde Stars. Jaunie Latvijas ilustrācijā

No 2. decembra līdz 11. janvārim galerijā Istaba norisināsies izstāde Stars. Jaunie Latvijas ilustrācijā. Izstādē piedalīsies 21 jaunais mākslinieks, kas dzimis pēc 1990. gada un ir spilgti sevi iezīmējuši Latvijas ilustrācijas vidē, informēja galerijas pārstāvji.

Jauno mākslinieku darbi – melnbaltas ilustrācijas par tēmu Stars – būs apskatāmi izstādes kuratores Rūtas Briedes veidotā laikmetīgajai mākslai raksturīgā izteiksmes formā – kā telpisks objekts Stars uz galerijas Istaba sienas. Katra mākslinieka darbs ir daļa no stara, iezīmējot savu lomu un devumu Latvijas nākotnes grāmatu mākslā. 

Kopš 1990. gada, kad Latvija atguva neatkarību, ir izaugusi jauna grāmatu mākslinieku un ilustratoru paaudze. Jauni cilvēki, kas ar zīmējuma palīdzību sacer stāstus, runādami par būtisko apkārtējos un savā iekšējā pasaulē. Tā ir vizuāla valoda, kas tiecas pēc personīgas izpausmes, piešķirot nozīmi vienreizēja rokraksta atklāšanai.

Šodien tiek turpināts Latvijas dibināšanas laikā sāktais ilustrācijas “stars”. Tā talantīgie aizsācēji – Jānis Roberts Tilbergs, Niklāvs Strunke, Alberts Kronenbergs, Jānis Jaunsudrabiņš un citi radīja nozīmīgus, paliekošus darbus ilustrācijas mākslā. Savukārt tiem māksliniekiem, kas savu profesionālo darbību veidoja padomju laikā, nereti bija jāveic saturiski un stilistiski labojumi. Tas izmainīja Latvijas ilustrācijā uzsākto staru, mainīja tā virzienu, bet, pateicoties māksliniekiem, saglabāja augstas kvalitātes zīmi. Mūsdienu mākslinieku vidējā paaudze ir uzaugusi ar Felicitas Pauļukas, Frančeskas Kirkes, Maijas Dragūnes, Ināras Garklāvas, Irēnas Lūses, Anitas Paegles, Andra Brežes, Jura Petraškeviča, Guntara Sietiņa u.c. ilustrētajām grāmatām. Ilustrācijas mākslas staru nākotnē iezīmēs un turpinās jaunie Latvijas mākslinieki.

Izstādē piedalās: Monta Andžejevska, Anete Bajāre-Babčuka, Ivita Brūdere, Kristiāna Doroščonoka, Vivianna Maria Stanislavska, Reinis Gailītis, Beāte Gredzena, Līva Kandēvica, Maija Kikuste, Agate Lielpētere, Rebeka Lukošus, Kristīne Martinova, Ella Mežule, Liāna Mihailova, Līva Ozola, Normunds Ozols, Pauls Rietums, Aleksandra Runde, Didzis Upens, Patrīcija Māra Vilsone, Lote Vilma Vītiņa.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja