Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Jūrmalas Kultūras centrā skatāma Kristiānas Dimiteres personālizstāde

Jūrmalas Kultūras centrā 8. martā plkst. 18 tiks atklāta Kristiānas Dimiteres izstāde "Zilonis Čārlzs" (atrodi paslēpušos mednieku), informēja Jūrmalas Kultūras centra projektu vadītāja Sanija Šūpulniece.

Izstādes “Zilonis Čārlzs” (atrodi paslēpušos mednieku) autore Kristiāna Dimitere šajā izstādē atrādīs plašākā daiļrades periodā radītus darbus dažādās tehnikās un žanros. Pārstāvēta būs gan eļļas glezniecība, gan tēlniecība, gan guaša zīmējumi.

Māksliniece savos darbos nereti attēlo dzīvnieku tēlus, kas tiek personificēti. Tiem tiek piešķirtas cilvēciskas īpašības, ar cilvēkam vien jaušamu jušanas un uztveres smalkumu. Māksliniece glezno, zīmē, veido iespaidojoties no visa apkārt notiekošā, pārvēršot savus iespaidus piesātinātos, bagātīgos vizuālos tēlos. Kristiānas Dimiteres darbos ir nozīmīga dabas tēma, gadiem ejot, māksliniece bieži atgriežas pie kāda iemīļota objekta, piemēram, mušmires tēla. Jaunībā uzgleznoja darbu Iemīlējušās sēnes. Tās māksliniecei šķita vizuāli skaistas un, kā objekts viņas darbos joprojām atgriežas.

Māksliniece pati par savu darba stilu saka, ka tas ir grotesks – gan izpildījumā, gan idejā. Kristiānas Dimiteres māksla ir atpazīstama ar formu plastiskumu un līnijām, kas akcentē darbu dinamiku. Lai arī esam katrs ar savu pasaules redzējumu, savām asociācijām, savu dzīves pieredzi, māksla ir brīnišķīga ar to, ka katrs ieraugām un paturam sev tīkamāko.

Kristiāna Dimitere dzimusi Rīgā. Absolvējusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Tēlniecības nodaļu. Personālizstādes bijušas Latvijā, Zviedrijā, Norvēģijā u.c., aktīvi piedalās kopizstādēs gan Latvijā, gan ārpus tās. Darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Krievijā, Itālijā, ASV, gan Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Halmstades pilsētas muzeja (Zviedrija) darbu kolekcijās.

Jūrmalas Kultūras centra 1.stāva foajē izstāde būs skatāma no 8.marta līdz 27.maijam. Ieeja izstādē bezmaksas.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Sirdsapziņas deportācija(3)

Pretlikumīga anestēzija medicīnas iestādēs ir gandrīz neiespējama. Nekvalificēts anestezeologs šādās iestādēs netiek ielaists. Visi pacienti pirms operācijas ar slimnīcu paraksta līgumu par savu...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja