Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +20 °C
Skaidrs
Trešdiena, 29. maijs
Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

LMS galerijā Tatjanas Semanes personālizstāde Personīgā kosmogonija

Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā no 24. marta līdz 16. aprīlim būs apskatāma gleznotājas Tatjanas Semanes personālizstāde Personīgā kosmogonija. Personālizstādes atklāšana notiks 24. martā plkst. 17.00, informēja LMS vadītājs Igors Dobičins.

Gleznotāja Tatjana Semane personālizstādi Personīgā kosmogonija (kosmogonija - mīti par pasaules radīšanu) raksturo: "Manas gleznas ir kā pieturas ceļā, pa kuru rit mana dzīve. Noteikti šajā ārkārtīgi straujajā ceļojumā daudz kas sen jau ir aizmirsts, tomēr gleznas ir starp tām lietām, kuras atspoguļo un glabā atmiņas par kādu vietu un laiku, kad tās tika radītas, par sajūtām, emocijām, domām, piedzīvojumiem, pārdzīvojumiem un sapņiem, neļaujot tam visam pilnīgi izzust." Personālizstādei autore atlasījusi darbus eļļas tehnikā uz audekla un korķa koka, kas tapuši laikposmā no 2015. līdz 2023. gadam.

Tatjana Semane ir apguvusi glezniecību pašizglītības ceļā, ilgtermiņā uzturoties ārpus Latvijas. Viņas rokraksts ir sakņots starptautiskajā mākslas un izstāžu praksē, kurā ilgstoši dominē modernisma stilistika, īpaši pievēršoties postimpresionisma un naivisma izpausmēm. Autore krāsu un tēlu valodā sublimē filozofiskās un autobiogrāfiski eksistenciālās atziņas. Gleznās izmantotie simboli un tēli: lelle, manekens, kas bieži ir ar pašportreta iezīmēm, koks, māja, ābols, acs, zirgs, virvju trepes u.c. rāda savpatno Tatjanas Semanes veidoto semantisko pasauli. Darbi ir personīgas refleksijas par tādām tēmām, kā cilvēka iekšējā pasaule, personīgā kosmogonija, rīcības izvēle it īpaši liktenīgie lēmumi un darbības, drosme doties nezināmajā, lai apjēgtu lietu būtību un sevi. Autore gleznu ciklos interpretē gan Vecās derības, gan antīkās pasaules un citu kultūru zīmes, priekšmetus, simbolus, kuri piepildīti ar māksliniecei īpašu un svarīgu nozīmi.

Tatjana Semane piedalās izstādēs kopš 2000. gada, pirmā izstāde Tatjana Semane. Akvareļi, jauktā tehnika un eļļa Pekinas starptautiskajā mākslas pilī, Ķīnā. Rīkojusi personālizstādes: Dzīves lauskas, Viņa un mīlestība (A. Sūnas galerija, Rīgā, 2013, 2005), Logi (Baltais flīģelis, Siguldā, 2004); Pekinā (Ķīna); Helsinkos, Porī, Isalmī, Tamperē, (Somija); Varšavā, Viškovā (Polija); Viļņā (Lietuva), kā arī piedalījusies grupu un Latvijas mākslu reprezentējošās izstādēs. Māksliniece strādā eļļas un akvareļa glezniecības tehnikās, veido kolāžas un keramikas apgleznojumus. Tatjana Semane ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 2008. gada. Darbi atrodas kolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Tatjana Semane ir profesionāla filozofe, absolvējusi ar izcilību M. Lomonosova Maskavas valsts universitātes Filozofijas fakultātes Aizrobežu filozofijas katedru, kur ieguva filozofijas zinātņu kandidātes grādu (1986) un filozofijas doktores zinātnisko grādu par darbu Plotīna ontoloģija (LZA Filozofijas un socioloģijas institūts, 1992). Tatjana Semane bija pasniedzēja RSU Eiropas studiju fakultātē (2004-2005), lektore Brēmenes Universitātē (Vācija, 1992-1994), ir autore izdevumiem Gudrības meklējumos (Zinātne, 2003), Staigājot kopā ar Plotīnu patiesības laukā (Latvijas Universitāte, 1999). Viņas pētījumi un apceres veltīti Gudrā un Gudrības jēdzieniem Eiropas filozofijas vēsturē.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja