Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Mākslas akadēmijā būs skatāma konkursa SEB stipendija glezniecībā izstāde Dienaskārtība

No 19. marta līdz 8. aprīlim Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā būs skatāma konkursa SEB stipendija glezniecībā izstāde Dienaskārtība, kurā būs aplūkojami stipendiju konkursam iesniegtie mākslas darbi, informēja LMA pārstāvji.

Jau vairākus gadus konkurss SEB stipendija glezniecībā liek studentiem aizdomāties par kāda konkrēta jēdziena vai termina nozīmi un aktualitāti personīgajā un sabiedrības kontekstā. Studentu uzdevums ir tēmas aktualitāti atspoguļot mākslas darbā un ar mākslas darba starpniecību paust savu personīgo komentāru par konkursa tēmu. Par 2020. gada konkursa tēmu izvirzīts vārds "dienaskārtība", vedinot studentus aizdomāties par mediju ietekmi uz personas un sabiedrisko domu. Studenti ir aicināti kritiski un analītiski domāt un izprast procesus, kas atspoguļoti ziņās un sociālajos tīklos, jo dienaskārtība medijos ir veids, kā auditorijai noteikt, nevis ko, bet par ko domāt, tādā veidā dienu no dienas redaktori, ziņu vadītāji koncentrē mūsu uzmanību uz noteiktām ziņām, veidojot savu priekšstatu par to, kas šajā brīdī un momentā ir vissvarīgākie notikumi. Šoreiz studentiem ir iespēja veidot savu "dienaskārtību" un ļaut skatītājam iedziļināties savos aktuālajos un personīgajos dzīves notikumos vai gluži pretēji - akcentēt kādu samilzušu un aktuālu problēmu Latvijā vai pasaulē.

Konkursa darbus vērtēs žūrija, bet izstādes apmeklētāji līdz izstādes noslēguma dienai varēs balsot par savu simpātiju. SEB stipendijas laureāts un skatītāju simpātijas balvas ieguvējs tiks paziņots 8. aprīlī plkst. 17.

SEB stipendija glezniecībā LMA pirmo reizi tika pasniegta 2008. gadā, par tās laureāti kļuva Neonilla Medvedeva, 2009. gadā – Atis Jākobsons, 2010. gadā – Zane Tuča, 2011. gadā – Elza Sīle, 2012. gadā – Laimdota Steķe, 2013. gadā – Klāvs Loris, 2014. gadā – Madara Neikena, 2015. gadā – Zīle Ziemele, 2016. gadā – Sandra Strēle, 2017. gadā – Kristaps Priede, 2018. gadā – Anna Pommere un 2019. gadā – Krišjānis Elviks.

Izstādes kuratore Inese Bauģe.

Izstādes darba laiki:
Otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11–18
Ceturtdien: 11–19
Pārtraukums: 14.30–15
Pirmdien, svētdien LMA aula slēgta.

Ieeja bez maksas

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja