Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Pārdotās līgavas šarms. Provinces vide tiek uzspridzināta ar cirka enerģiju

Bavārijas Valsts operā Minhenē tapis čehu klasiķa Bedržiha Smetanas komiskās operas Pārdotā līgava jauniestudējums, kuru veidojis čehu diriģents Tomašs Hanuss un vācu režisors Dāvids Bešs

Svētdien, 6. janvārī, plkst. 19 (pēc Latvijas laika) Pārdotā līgava tiešraidē no Minhenes būs skatāma teātra mājaslapā staatsoper.tv – šī ir lieliska iespēja iepazīt operu, kas ārpus Čehijas tiek uzvesta diezgan reti.

Minhenē Pārdotā līgava skan vācu valodā. "Par spīti tam, ka dziedam vācu valodā, tā joprojām ir čehu mūzika, ļoti skaista un labi saprotama visiem klausītājiem," apgalvo titullomas atveidotāja itāļu soprāns Selēne Dzaneti. Viņas mīļoto puisi tēlo slovāku tenors Pavols Bresliks. Ciema precinieku spēlē austriešu bass Ginters Groisbeks.

1866. gadā pirmatskaņotā opera vēsta par mīlas peripetijām, kas ir saistītas ar kāda Čehijas ciemata zemnieku meitas Maženkas izprecināšanu. Drūmas un ironiskas skatuviskās dzejas meistars režisors Dāvids Bešs ir radījis kolorītu, mūsdienīgu, humora caurstrāvotu izrādi. Teatralizēto provinces vidi viņš uzspridzina ar cirka enerģiju.

Dāvidu Bešu iedvesmojusi Pārdotās līgavas žanriskā un muzikālā daudzveidība: operā ir jūtami folkmūzikas un operetes motīvi, komiskums, melanholija, smeldze, delikātums un skarbums. "Reti gadās vienā darbā ieraudzīt visas šīs šķautnes, tāpēc uzskatu Pārdoto līgavu par gandrīz ideālu operu," piebilst režisors.

Maestro Tomašs Hanuss pievērš uzmanību Smetanas partitūras kontrastiem, vieglumam un asprātībai. Operā viņš aicina saklausīt muzikālās komēdijas, simfoniskās mūzikas un vēlīnā romantisma elementus.      

Pārdotā līgava Minhenē skanēs 3. un 6. janvārī, kā arī 19. un 22. jūlijā.

Informācija: www.staatsoper.de

 

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Vai KPV LV Saeimas frakcijā ir šķelšanās aizmetņi?

Kopā nobalsojuši: 235

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Viss atgriežas sakārtotā sākuma stāvoklī

Grupas Māja radītais latviešu sētas Pasaules modelis bija sava laika konceptuāli tīrākais un pārliecinošākais pieteikums Latvijas arhitektūrā un mākslā, kam vēriena ziņā nekas līdzīgs līdz mūsd...