Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Rīgas A Cappella festivāls iepazīstinās ar pasaules līmeņa vokālās mūzikas izpildītājiem

Rīgas A Cappella festivāls šogad norisināsies no 17. līdz 21. oktobrim un klausītājiem piedāvās augstvērtīgus starptautiski atzītu mākslinieku koncertus, īpaši veidotos mūzikas projektos iepazīstinās ar spilgtiem vokālās mūzikas izpildītājiem, ansambļiem un koriem, informēja festivāla pārstāvis Guntis Cimiņš.

Rīgas A Cappella festivāls ir iespēja piedzīvot lieliskus koncertus, gūt iedvesmu un apliecinājumu cilvēka balss neierobežotajām iespējām. Festivālā izceltā a cappella mūzika ir brīnums, ko spēj radīt cilvēki ar savām balsīm, un enerģija, kas nāk līdzi šai mūzikai, vienmēr uzrunā ļoti spilgti. Ar jaunām idejām, izcilību un augstiem sasniegumiem mūzikā, festivāls piedāvā iepazīt a cappella dziedāšanas tradīciju kā modernu un mūsdienīgu mākslas veidu,” stāsta festivāla rīkotājs un nodibinājuma Sing Latvia pārstāvis Guntis Cimiņš.

17. oktobrī plkst. 19 Lielajā ģildē uzstāsies Lielbritānijas vokālais ansamblis Voces8. Ar savu nevainojamo skanējumu Voces8 ir iedvesmas, apbrīnas un izcilības paraugs pasaules mūzikā. Festivāla atklāšanas koncertā Voces8 piedāvās plašu programmu no renesanses polifonijas līdz mūsdienu mūzikai un populāru skaņdarbu aranžējumiem.

19. oktobrī plkst. 20 Mazajā ģildē norisināsies koncerts Barbershop Night, kas būs veltīts unikālajam un pasaulē daudzviet populārajam barbershop dziedāšanas veidam. Koncertā mākslinieku priekšnesumi mīsies ar atraktīvu un informatīvu stāstījumu par barbershop mūzikas dziedāšanas tradīcijas aizsākumiem pasaulē un Latvijā. Koncertā piedalīsies vokālās grupas – Harmony 4 Rīga, Barberbabes, Rabarberi un Nikolajs Puzikovs, Freska, Superstars, kori – Austrums, Mūza, Erelbe, Sēja, Saknes, Rīgas Latviešu biedrības koris, kora Sola vīru grupa.

Pasākumu vadīs Valters Krauze, ieeja koncertā ar ielūgumiem.

20. oktobrī plkst. 15 Rīgas Domā izskanēs garīgās mūzikas koncerts Miera lūgšana, kurā uzstāsies Eiropas koru olimpiādes Grand Prix ieguvēji – Rīgas pareizticīgo kamekoris Blagovest un diriģents Aleksandrs Brandavs. Koncerta programmā G.P. Palestrinas, A. Arhangeļska, A. Šnitkes, G. Pelēča, Ē. Ešenvalda un citu autoru mūzika. 

20. oktobrī plkst. 18 Rīgas Domā ar koncertu Mūzika bez robežām uzstāsies vokālā grupa Gentlemen Singers no Čehijas. Grupa kļuvusi par ievērojamu a cappella apvienību ne tikai savā mītnes zemē, bet arī starptautiskajā mūzikas arēnā. Vokālā grupa Gentlemen Singers ir bieži viesi televīziju un radio pārraidēs un aktīvi koncertē daudzās pasaules valstīs, tai skaitā nozīmīgos mūzikas festivālos.

Festivāla noslēgumā, 21. oktobrī plkst. 18 Rīgas Svētā Pētera baznīcā, ar īpaši veidotu programmu uzstāsies koris Kamēr... un viens no talantīgākiem jaunās paaudzes latviešu diriģentiem, kora jaunais mākslinieciskais vadītājs Aivis Greters. Savu unikālo skanējumu koris ieguvis, gadiem meklējot un izkopjot sev raksturīgo muzicēšanas veidu, kur vienlīdz svarīga ir emocionālā pašatdeve, tā arī visstingrākie kritēriji izpildījuma vokālajai kvalitātei. To raksturo arī kora nosaukumā iekodētā daudzpunkte – kamēr esam jauni, tikmēr viss ir iespējams un sasniedzams.

Biļetes var iegādāties Biļešu serviss tirdzniecības vietās un internetā – https://www.bilesuserviss.lv/lat/biletes/rigas-a-cappella-festivals-57354/.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja