Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Belvederes konkursā uzvar tenors Sungo Kims no Dienvidkorejas

Vakar, 10. jūnijā, Dzintaru koncertzālē noslēdzās 37. Starptautiskais Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkurss. 147 dalībnieku konkurencē pirmo vietu ieguva tenors Sungo Kims (Sungho Kim) no Dienvidkorejas, informēja koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Konkursā tro vietu ieguva bass Georgioss Aleksandross Stavrakakis (Georgios Alexandros Stavrakakis) no Grieķijas, bet trešo vietu – tenors Pāvels Petrovs no Baltkrievijas.

Bass Georgioss Aleksandross Stavrakakis saņēma arī skatītāju simpātijas balvu, bet starptautiskās mediju žūrijas balva tika piešķirta tenoram Borisam Stepanovam no Krievijas. Vila Keunes (Wil-Keune) balvu dziedātājam ar izcilu potenciālu, kurš dzimis pēc 1992. gada saņēma baritons Jaka Mihelačs (Jaka Mihelac) no Slovēnijas.

Pirmo reizi Starptautiskais Hansa Gabora Belvederes operdziedātāju konkurss norisinājās Dzintaru koncertzālē Latvijā, kurā piedalījās 147 dziedātāji no visas pasaules. 63 dziedātāji iekļuva pusfinālā, bet 16 solisti finālā – trīs soprāni, viens mecoalts, pieci tenori, pieci baritoni un divi basi – iegūstot iespēju parādīt savu talantu fināla koncertā, kas svētdienas vakarā tika translēts LR3 Klasika tiešraidē un straumēts interneta tiešraidē un kuru kopumā vēroja 10 000 cilvēku visā pasaulē.

“Konkursa līmenis šogad bija īpaši augsts,” norāda konkursa ģenerāldirektori Izabella Gabora (Isabella Gabor) un Holgers Bleks (Holger Bleck). “Žūrijai nebija viegli pieņemt lēmumu. Mēs izsakām vislielāko pateicību Dzintaru koncertzāles direktoram Guntaram Ķirsim un viņa komandai par izcilo organizēšanu un silto uzņemšanu Jūrmalā. Viņu paveiktais darbs bija ievērojams un gaisotne bija nepiespiesta.”

Fināla koncertā tika paziņotas arī Belvederes jauno operdziedātāju konkursa norises vietas nākamajiem trim gadiem. 2019. gadā tas norisināsies Karintijas Mūzikas festivāla ietvaros Austrijā, 2020. gadā – Madrides Karaliskajā teātrī un 2021. gadā – Veksfordas Operas festivālā Īrijā.

Papildus galvenajām balvām, katrs žūrijas loceklis, kas pārstāvēja kādu no pasaules slavenajiem opernamiem vai festivāliem, pasniedza konkursa dalībniekiem arī savas īpašās balvas, kas jaunajiem dziedātājiem sniedz iespēju sadarboties ar tiem:

Ālto Muzikālais teātra un filharmonija Esenē (Vācija) īpašā balva Kamillai Titingerei (Camila Titinger), soprāns, Brazīlija.

Vācu operas pie Reinas Diseldorfā un Duisburgā (Vācija) īpašā balva Horhe Antonio Espino Martinesam (Jorge Antonio Espino Martinez), baritons, Meksika.

Vācu operas Berlīnē (Vācija) īpašā balva Denīzei Uzunai (Deniz Uzun), mecoalts, Vācija.

Vācijas AIDS fonda opermūzikas galā koncerta īpašā balva Pāvelam Petrovam, tenoram, Baltkrievija.

Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskais orķestra (Krievija) īpašā balva Denīzei Uzunai, mecoalts, Vācija.

JPYAP (Jette Parker Young Artists Program) – Jetes Pārkeres jauno mākslinieku programmas Koventgārdena Karaliskajā operā (Anglija) īpašā balva Kameronam Šahbazī (Cameron Shahbazi), kontrtenors, Irāna.

Latvijas Nacionālā opera un baleta (Latvija) īpašā balva Pāvelam Petrovam, tenors, Baltkrievija.

Maskavas Lielā teātra īpašā balva - meistarklase Andrejam Daņilovam (Andrej Danilov), tenors, Krievija.

Zempera operas Drēzdenē (Vācija) īpašā balva Šungo Kimam, tenors, Dienvidkoreja.

Madrides Karaliskā teātra (Spānija) īpašā balva Georgis Aleksandram Stavrakakim, bass, Grieķija.

Dortmundes teātra (Vācija) īpašā balva Martinam Mkhaizam (Martin Mkhize), baritons, Dienvidāfrika.

37. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursa Fināla Galā koncertā kopā ar Jūrmalas festivāla orķestri diriģenta Ilmāra Lapiņa vadībā uzstājās 16 konkursa finālisti, sniedzot unikālu iespēju koncerta apmeklētājiem dzirdēt perspektīvākos jaunos operas talantus, kuri jau pēc pavisam neilga brīža uzstāsies uz prestižāko opernamu skatuvēm Londonā, Ņujorkā, Parīzē, Milānā, Berlīnē, Vīnē un citur.

Jaunos dziedātājus konkursā vērtēja īpaša žūrija, kuras sastāvā bija prestižāko pasaules opernamu direktori no Londonas Karaliskā Koventgārdena, Berlīnes, Drēzdenes, Diseldorfas, Madrides, Hamburgas, Maskavas Lielā teātra un citiem opernamiem. Latviju konkursa žūrijā pārstāvēs Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Līgo svinēšu:

Kopā nobalsojuši: 237

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja