Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +12 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 25. septembris
Rauls, Rodrigo

Folkloras festivālā Baltica pulcēsies vairāk nekā 250 folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi

Vairāk nekā 250 folkloras kopas un etnogrāfiskie ansambļi no 6.jūlija līdz 10.jūlijam tiksies starptautiskajā folkloras festivālā Baltica.

Kā informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra pārstāve Linda Ertmane, festivāla programma iecerēta plaša un daudzveidīga - koncerti, sadziedāšanās, danči, meistarklases un darbnīcas, folkloras kopu randiņi, vakarēšana, tikšanās ar stāstniekiem un citas norises.

Festivāls sāksies ar Baltijas vakaru, kad koncertā uzstāsies latviešu, lietuviešu un igauņu folkloras kopas. 6. ūlijā Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē plkst. 18 skanēs koncerts Kaimiņu būšana. Koncertu būs iespējams vērot arī tiešraidē festivāla mājaslapā.

7. jūlijs iecerēts kā festivāla atklāšanas diena Siguldas novadā. Dienas pirmajā pusē Siguldas novada Inciemā, Inčukalnā, Jūdažos, Krimuldā, Lēdurgā un Mālpilī festivāla dalībnieki saspēlēs dziesmās, vārdos un darbos. Savukārt Turaidas muzejrezervātā plkst. 15.30 kokles vienosies Zelta spēļu saspēlē, bet plkst. 18 Dainu kalnā skanēs Starptautiskā folkloras festivāla Baltica atklāšanas koncerts Spēlē šādu vakariņu. Pēc koncerta - sadziedāšanās.

8. jūlijā festivāls noritēs Rīgā. Dienas garumā uz divām skatuvēm Vērmanes dārzā un Brīvības laukumā kopas no visas Latvijas parādīs tautas lokālo dziedāšanas tradīciju daudzveidību un klausītājiem dāvās iespēju iepazīt vietējo tradīciju, novadu dziedāšanas un muzicēšanas īpatnības.

Ceļā no Vērmanes dārza līdz Brīvības laukumam festivāla apmeklētājiem un dalībniekiem būs iespēja iegriezties dažādās dzīvā kultūras mantojuma darbnīcās - pamēģināt iemācīties kādu vārdu lībiski, pagaršot suitu cepto maizi un rucavnieku balto sviestu, salīdzināt cimdu rakstus no dažādiem Latvijas novadiem, apskatīt Līvānu stiklu. Plkst. 16 Brīvības laukumā sāksies sadziedāšanās - trīs stundu garumā skanēs tautas dziesmas.

Rīgas Latviešu biedrības namā 8. jūlijā plkst. 16 paredzēts festivāla Baltica zolītes turnīra sākums, plkst. 17 norisināsies stāstnieku saiets, savukārt plkst. 21 - festivāla klubs ar dančiem un dziesmu istabu. Spēles un dančus ierādīs 14 folkloras kopas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas LMT zālē laikā no plkst. 11 līdz 18 notiks meistarklases iesācējiem mutes harmoniku, vargana un kokles spēlē, savukārt Lielajā zālē plkst. 19 skanēs tradicionālās daudzbalsības koncerts Saskanēja man dziedot. Koncertā godā tiks celta katra novada, kā arī kaimiņzemju - Lietuvas, Igaunijas - tradicionālā vokālā daudzbalsība.

9. jūlijā, novadu dienā, festivāls turpināsies Alsungā, Dundagā, Kuldīgā, Skrundā, Popē, Talsos un Ventspilī. Koncerti, spēles, sadziedāšanās, danči - vairāk nekā 20 norises būs Kurzemē.

Savukārt Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā satiksies visi Latvijas novadi - notiks novadu kulinārā mantojuma parāde, kopu individuāli koncerti, folkloras kopu randiņi. Novadu dienas kulminācija - sadziedāšanās sacensības, kurās aicināts līdzdarboties ikviens muzeja apmeklētājs.

10. jūlijā Talsos, Sauleskalna estrādē plkst. 14 skanēs Starptautiskā folkloras festivāla noslēguma koncerts Krust' šķēr's valodiņ! Pirms koncerta iecerēts festivāla dalībnieku gājiens pa Ķēniņkalna ejām uz Sauleskalnu.

Ieeja Starptautiskā folkloras festivālā Baltica pasākumos bez maksas. Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā un Turaidas muzejrezervātā ieeja saskaņā ar muzeja cenrādi.

Ertmane norāda, ka 2022. gadā Starptautiskā folkloras festivāla tēma ir Spēle un moto Nāc ar mani spēlēties. Baltica kopš 1987. gada notiek kādā no Baltijas valstīm, sadarbojoties valsts un pašvaldību institūcijām, kā arī nevalstiskajām organizācijām.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja