Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus

Kas ir kopīgs Violetai un Olimpijai? Marina Rebeka debitējusi Parīzes Bastīlijas operā

Pasaulē iecienītais Latvijas soprāns Marina Rebeka debitējusi Parīzes Bastīlijas operā vienā no savām kroņa lomām – tā ir Violeta Valerī Džuzepes Verdi Traviatā

Atveidot Violetu Valerī Francijas galvaspilsētā ir īpašs gods un atbildība – operas darbībā risinās Parīzē un tās apkārtnē, Traviatas pamatā ir Aleksandra Dimā dēla romāns Kamēliju dāma, tāpēc franču publikai Verdi šedevrs ir īpaši tuvs.

Krāšņo Traviatu Bastīlijas operā 2014. gadā iestudējis franču kino režijas klasiķis Benuā Žako. Viņu iedvesmojusi Eduāra Manē glezna Olimpija – tajā atainota jauna kurtizāne gultā, viņa gaida klientu un lepni "piesedzas" vien ar provokatīvu izteiksmi. Režisors uzdod jautājumu: kas ir kopīgs Violetai un Olimpijai? Savā izrādē Benuā Žako centies atrast līdzsvaru starp mūzikas un dziedāšanas emocionalitāti un varoņu žestu atturību – viņaprāt, tieši šajā "krustpunktā" pārdzīvojumi kļūst īsti un atklājas Traviatas jutekliskā patiesība.

Traviata ir Benuā Žako otrais darbs muzikālajā teātrī, pirms tam viņš iestudējis Žila Masnē Verteru Londonā un Parīzē, kā arī uzņēmis Džakomo Pučīni Toskas kino versiju, kurā galvenās lomas atveido operzvaigznes Andžela Georgiu, Roberto Alanja un Rudžēro Raimondi.

Marinu Rebeku Traviatā Parīzē vēl varēs dzirdēt 8., 11. un 17. februārī. Kopā ar viņu dziedās Kosovas tenors Rame Lahajs (Alfrēds Žermons) un Ukrainas baritons Vitālijs Bilijs (Žoržs Žermons). Pie pults – izraēliešu diriģents Dans Etingers. Savukārt 21., 25. un 28. februārī Violetas Valerī lomā Bastīlijas operā iejutīsies krievu soprāns Anna Ņetrebko. Viņas partneri būs Čārlzs Kastronovo (Alfrēds Žermons) un Plasido Domingo (Žoržs Žermons). Visticamāk, šajā izrāžu sērijā Anna Ņetrebko atvadīsies no Traviatas.  

Ar citu solistu sastāvu Benuā Žako iestudētā Traviata Bastīlijas operā būs skatāma arī šā gada septembrī, oktobrī un decembrī. 2019. gada septembrī Parīzes operas vēsturiskajā ēkā – Garnjē pilī – skatītājiem tiks piedāvāts laikmetīgs Džuzepes Verdi operas iestudējums, kuru piedāvās progresīvais austrāliešu režisors Saimons Stouns.

Informācija: www.operadeparis.fr

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Galvenais ir iztēle

Producente Kristele Pudane iesaka meklēt risinājumus ārpus rāmjiem

Par mūžīgo māla trauku pārtopot…

Apdzisis vēl viens Latgales podnieku ceplis – 9. augustā mūžībā aizgājis izcilais podnieks, biedrības Pūdnīku skūla dibinātājs, daudzu jauno podnieku skolotājs Evalds Vasilevskis (1953–2018).

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja