Laika ziņas
Šodien
Migla
Trešdiena, 28. februāris
Skaidrīte, Justs, Skaidra

LaIPA stipendiju konkursā atbalstu saņem 25 LaIPA biedri

Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības (LaIPA) padomes, kuras sastāvā ir 8 profesionāli mūzikas ierakstu nozares pārstāvji – izpildītāji un fonogrammu producenti –, 27. novembra sēdē tika izvērtēti 2023. gada stipendiju konkursa pieteikumi. No 58 iesniegtajiem pieteikumiem atbalstīti 25, piešķirot individuālas stipendijas par kopējo summu 25 000 eiro, informēja LaIPA pārstāvji.

Stipendijas mērķis ir atbalstīt individuālu Latvijas izpildītāju un mūzikas ierakstu producentu radošo darbību, piešķirot finansējumu jaunu mūzikas ierakstu radīšanai un to popularizēšanai jeb promocijas pasākumiem. LaIPA stipendija sedz ierakstu radīšanas izmaksas, promocijas aktivitātes, mārketinga, reklāmas un publicitātes aktivitātes, kā arī starptautiskus reklāmas pasākumus. LaIPA biedri stipendijai varēja pieteikties līdz 18. novembrim, iesniedzot projekta pieteikumu, kurā izklāstīts iecerētā projekta apraksts, promocijas pasākumu plāns un projekta tāme, par aktivitātēm, kuras tiks realizētas 2024. gadā.

Stipendijas tiek piešķirtas LaIPA biedriem – izpildītājiem un fonogrammu producentiem –, kuru pieteikumi atbilst konkursa kritērijiem, padziļināti vērtējot projekta promocijas plāna aktivitātes un to plānoto realizāciju.

"LaIPA stipendiju konkurss ir izcila platforma mūsu izpildītājiem un producentiem, lai attīstītu jaunas idejas un veicinātu mūzikas industrijas augšupeju Latvijā," uzsver LaIPA padomes priekšsēdētājs Rūdolfs Budze (DJ Rudd). "Ar stipendiju piešķiršanu LaIPA veicina gan jaunu mūzikas ierakstu radīšanu gan sniedz atbalstu projektiem, kuri var dot "jaunu elpu" mūzikas ierakstu nozares attīstībā," norāda Rūdolfs Budze.

Šogad starp stipendiju ieguvējiem ir tādi izpildītāji un producenti kā Alīse Kante-Onzule, Andis Mikainis, Elīna Ose, Elizabete Vētra, Elvijs Grafcovs, Imants Aurora Daksis, izdevniecība MicRec, Jānis Moisejs, Jānis Ruņģis, Juris Kaukulis, Katrīna Dimanta, Lo–Fi, Madara Dzintara-Pluša, Marta Grigale, Mārtiņš Miļevskis, Miķelis Dobičins, Reinis Jaunais, Reinis Papulis, Rūdolfs Macats, Sabīne Indriksone-Moore, Staņislavs Judins, Uģis Raibacis un Vineta Romāne, kā arī producentes Linda Āboliņa, kura pārstāv grupu Sudden Lights, un Rūta Agnese Gaile, kura pārstāv Raienu Rolandu Šaubergu, a.k.a., I MEAN LOVE.

Nākamo stipendiju konkursu LaIPA padome plāno realizēt 2024. gadā. LaIPA aicina visus nozares profesionāļus izmantot šo iespēju – kļūt par LaIPA biedriem un iesniegt pieteikumu jau nākamajam konkursam. Par LaIPA biedru var kļūt gan fiziskas, gan juridiskas personas, kas Autortiesību likuma izpratnē ir atzīstami par izpildītājiem vai fonogrammu producentiem. Lai kļūtu par biedru, nepieciešams noslēgt pārstāvniecības līgumu ar LaIPA un iesniegt biedra pieteikumu. Plašāka informācija par pieteikšanās procesu atrodama: www.laipa.org/lat/es_radu_muziku/laipa_biedrs.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Foto: Nosvinēta seriāla Padomju džinsi pirmizrāde

Vakar, 26. februārī, kinoteātrī Forum Cinemas notika Staņislava Tokalova un Jura Kursieša režisētā seriāla Padomju džinsi pirmo divu sēriju pirmizrāde. Pasākums pulcēja kopā radošo komandu, skatītāj...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja