Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Liepājā notiks starptautiskais skaņas mākslas festivāls Skaņas diena

No 29. aprīļa līdz 5. maijam Liepājā, Tirgus ielā 9 norisināsies ikgadējais starptautiskais skaņas mākslai, mūzikai, eksperimentiem un jaunradei veltītais festivāls Skaņas dienas, informēja pasākumu producente Paula Vītola.

Skaņas dienas ir platforma, kur satikties jaunajiem māksliniekiem, mūziķiem, studentiem, profesionāļiem un citiem, kuri ir ieinteresēti skaņā, mākslā, mūzikā un tehnoloģijās. Festivāla aktivitātes ir divi audiovizuālu performanču vakari, skaņas mākslas izstāde un radošās darbnīcas, mākslinieku prezentācijas, darbnīca bērniem un jauniešiem un citas.

Līdz 26. aprīlim iespēja pieteikt dalību festivāla centrālajai aktivitātei - radošajām darbnīcām starptautiski pazīstamu mākslinieku un mūziķu vadībā. Darbnīcas notiks Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijā (MPLab): no 29. aprīļa līdz 3. maijam norisināsies skaņas un video sintēzes reāllaika performances ar algoritmiskās mūzikas pārstāvjiem GANZFELD (DE); no 29. aprīļa līdz 1. maijam notiks interaktīvas skaņas instalācijas izveide mūzikas instrumentu izgudrotāja un mūziķa Jurija Landmana (Yuri Landman, NL) vadībā; no 1. līdz 3. maijam darbnīcā būs iespēja izzināt dziļās klausīšanās prasmes, skaņas nozīmi telpas uztverē un lauka ierakstu izmantošanu elektroakustiskas kompozīcijas veidošanā kopā ar Džonu Grziniču (John Grzinich, USA/EE); no 2. līdz 4. maijam - digitālu modulāro audio sintezatoru izveide kopā ar skaņas mākslinieku Jākobu Reminu (Jacob Remin, DK) - pirms darbnīcas, 1. maijā notiks ievadseminārs interesentiem, kas nav izmantojuši modulāros sintezatorus Reiņa Naļivaiko (LV) vadībā; no 29. aprīļa līdz 4. maijam darbnīcā varēs pētīt skaņas nozīmi un pielietojumu dokumentāla video veidošanā  ar Giorgiju Retahalvi (Györgyi Rétfalvi, HU).

Pieteikties radošajām darbnīcām var festivāla mājaslapā skana.mplab.lv/workshops vai rakstot uz e-pastu skana@mplab.lv. Dalība radošajās darbnīcās ir bez maksas.

Festivāla ietvaros 3. maijā plkst. 19 koncertzāles Lielais dzintars kamerzālē norisināsies Elektroakustiskās mūzikas koncerts ar Eiropā augsti novērtētu, akadēmisko mūzikas izglītību ieguvušu elektroniskās un eksperimentālās mūzikas izpildītāju dalību. Koncertā piedalās darbnīcu vadītāji GANZFELD ar audiovizuālu algoritmiskās mūzikas performanci un Džons Grziničs - performance ar paša izstrādātu elektroakustisku instrumentu, kā arī mākslinieki no Latvijas - Platons Buravickis ar skaņdarbu klavierēm un elektronikai un audiovizuāls duets VOID.

4. maijā visas dienas garumā no plkst. 13 līdz 18 festivāla norises vietā bijušās ratiņu rūpnīcas ēkā Tirgus ielā 9 notiks dažādas publiskas aktivitātes, uz kurām aicināti visu vecumu apmeklētāji, īpaši ģimenes ar bērniem un skolas vecuma jaunieši - būs iespēja apskatīt festivāla izstādi ar radošo darbnīcu rezultātiem un citiem skaņas mākslas darbiem gidu pavadībā.

Izstāde būs atvērta arī svētdien, 5. maijā.  Norisināsies arī mākslinieces Paulas Vītolas (LV) radošā darbnīca Viļņi - gaismas - ēnas - tiks demonstrēti mākslinieces pašas izgatavoti mūzikas instrumenti, kuros skaņa tiek radīta, izmantojot dažādus gaismas avotus un kustīgas ēnas. Apmeklētājiem būs iespēja izmēģināt šos mūzikas instrumentus, iepazīties ar to darbības principu un apgūt to, kā padarīt gaismu un ēnas dzirdamas, izmantojot saules baterijas.

4. maijā plkst. 19 būs iespēja iepazīties ar festivāla radošo darbnīcu rezultātiem - darbnīcu  vadītāji kopā ar dalībniekiem pastāstīs, kā gājis radošās darbnīcas laikā un sniegs performances.

Festivāla noslēgumā 4. maijā plkst. 20 norisināsies atvērtais performanču vakars Nx20, piedaloties jaunajiem māksliniekiem un citiem, kuri vēlas eksperimentēt bez formas vai satura ierobežojuma, izmantojot dažādus instrumentus, medijus, tehnikas. Katras performances garums ir 20 minūtes - mākslinieki aicināti pieteikt savu dalību, sūtot savas radošās darbības īsu aprakstu uz skana@mplab.lv.

Vairāk informācijas par festivālu mājaslapā sound.mplab.lvFacebook fb.com/skanas.dienas.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Diena jautā

Burova kļūšanu par Rīgas mēru vērtēju

Kopā nobalsojuši: 1190

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Pašlaik ir svarīgi būt mierīgam

Džeimsa Džoisa bailes, Edipa komplekss un daudz laikmetīgās mākslas. Zalcburgas festivāla notikumos mūzika un teātris organiski mijiedarbojas ar aktuālo vizuālo kultūru

Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja