Laika ziņas
Šodien
Migla

Marijas Magdalēnas baznīcā notiks Collegium Choro Musici Riga kocerts Cantiones sacrae

6. janvārī plkst. 20 Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā baroka koris Collegium Choro Musici Riga aicina iepazīties ar 17. gadsimta izcilā vācu komponista Zamuelu Šeidta mūziku programmā Cantiones sacrae, informēja kora pārstāve Laura Šarova.

Lai gan mūsdienās Šeidta mūzika tiek atskaņota maz, viņš ir uzskatāms par vienu no izcilākajiem protestantu komponistiem Vācijā, kā arī par vienu no pirmajiem vācu ērģeļmūzikas radītājiem. Līdz ar Šicu Zamuels Šeidts ir radījis nacionālo kora dziedāšanas stilu, kas izskaidro interesanto faktu, ka viņa motešu krājums Cantiones sacrae ir rakstīts divās - latīņu un vācu - valodās.

Baroka koris Collegium Choro Musici Riga un baroka orķestris Collegium Musicum Riga diriģenta Māra Kupča vadībā ar entuziasmu pēta un Latvijas klausītājiem atskaņo mūsdienās mazzināmu vai Latvijā nekad neatskaņotu baroka komponistu darbus, kuri laikabiedru vidū guvuši atzinību kā novatori un kuru ietekme bieži ir skārusi arī 17. un 18. gs. Latvijas teritoriju. Arī Zamuela Šeidta mūzika drīz vien nonāca līdz Latvijas teritorijai un kļuva par rīdzinieku dzīves neatņemamu sastāvdaļu, un tās ietekme vērojama arī 17. gs. Rīgas komponistu K. Špringera, D. Kādes un J. V. Mēdera daiļradē. 

Līdz ar Latvijas senās mūzikas atskaņotājmāksliniekiem 6. janvāra koncertā būs iespēja dzirdēt arī lautistu Mauro Pinčaroli (Mauro Pinciaroli) no Itālijas.

Ieeja koncertā bez maksas.

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Popdīvai Madonnai šodien paliek 60(3)

16. augusts ir īpašs datums populārās kultūras vēsturē – tā ir dziedātājas Madonnas dzimšanas diena un rokenrola karaļa Elvisa Preslija nāves diena.

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja