Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina uz sarunu Vai pastāv dzīve pēc Dziesmu svētkiem?

Noslēdzoties Latvijas simtgades Dziesmu un deju svētkiem, Berga bazārā Birojnīcā 25. jūlijā plkst. 18 Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) aicina atskatīties uz vērienīgo notikumu sarunā Vai pastāv dzīve pēc Dziesmu svētkiem?, informēja pasākuma pārstāve Laura Brokāne.

Sarunu vadīs Liega Piešiņa, piedalīsies diriģente Aira Birziņa, kordziedātāja Sanda Freimane, Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) prorektore zinātniskajā darbā un LKA Zinātniskās pētniecības centra vadītāja Anda Laķe, RMM mākslas eksperts Dzintars Gilba.

Saruna notiek ekspozīcijas Mēneša priekšmets ietvaros. Par jūlija Mēneša priekšmetu izvēlēts Dziesmu svētku virsdiriģentam Haraldam Mednim piešķirtā balva – Teodora Reitera zižļa kopija, kas simbolizē Dziesmu svētku spēku un spēju izmainīt dzīvi. Tikai pateicoties uzvarai IX Dziesmu svētku koru karā 1938. gadā, Haralds Mednis sāka iet profesionālo mūzikas ceļu un ar savu diriģenta darbu ierakstīja neizdzēšamu lappusi latviešu koru kultūras un kordziedāšanas vēsturē.

Sarunas laikā tiks meklētas atbildes uz jautājumu, vai Dziesmu svētki joprojām ir nācijas pašapziņas stiprināšanas rituāls, kas ir būtisks ikvienam latvietim – arī ārpus mēģinājumiem un koncertiem.

RMM, iezīmējot 2018. gadu pārmiju tēmā, ik mēnesi piedāvā iepazīt nozīmīgas vēstures liecības no muzeja krājuma Mēneša priekšmeta ekspozīcijā Birojnīcā (Berga Bazārā, Dzirnavu ielā 84 k-2) sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Audio-vizuālās mediju mākslas scenogrāfijas nodaļas studentiem.

Jūlijā scenogrāfiju veidojusi LMA 3. kursa studente Evija Ābele, kura apguvusi tēlniecību Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā. Veidojot scenogrāfiju, Evija pielieto dažādas tēlniecības tehnikas, piemēram konstruēšanu, veidošanu un formas radīšanu, kas īpaši noder, izgatavojot maketus. 

Nākamā Mēneša priekšmeta saruna būs veltīta izcilā latviešu dzejnieka Knuta Skujenieka sarakstei ar sievu Intu 1960. gados no izsūtījuma Mordovijā, nepagurstošajam humoram un ironijai, kas jaušama vēstulēs, kurās pāris viens otru uzrunā par krokodiliem. 23. augustā plkst. 18 Birojnīcā tiks meklētas atbildes uz jautājumu, kā humors cilvēkam palīdz pārvarēt dziļas grūtības.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Aktuāli

Klusā perfekcija un pašpietiekamība

Izcilais fotomākslinieks Andrejs Grants nav izaudzinājis sava stila turpinātāju vai atdarinātāju grupu, viņa ietekme vairāk ir saistīta ar smalkas un vērīgas fotogrāfiskās domāšanas attīstīšanu

Ziņas

Vairāk Ziņas

Mūzika

Vairāk Mūzika

Māksla

Vairāk Māksla

Teātris

Vairāk Teātris

Literatūra

Vairāk Literatūra

Kino/TV

Vairāk Kino/TV

Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri

Intervijas

Vairāk Intervijas

Recenzijas

Vairāk Recenzijas

Grāmatas

Vairāk Grāmatas

Konkursi

Vairāk Konkursi

Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi

KD Afiša

Vairāk KD Afiša

Deja

Vairāk Deja