Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vijolniece Vineta Sareika: vijoli atradu zem eglītes

24. jūlijā Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē koncertā Dzimuši Latvijā vijolniece Vineta Sareika muzicēs kopā ar Latvijas Simtgades jauniešu orķestri, informēja Latvijas Televīzjas (LTV) komunikācijas speciāliste Krista Luīze Priedīte.

Koncerta Dzimuši Latvijā ieraksts 28. jūlijā, plkst. 21.20 būs vērojams LTV1 ēterā.

Latvijas Simtgades jauniešu orķestra koncertu diriģēs Ainārs Rubiķis, tajā uzstāsies arī labākie jaunie mūziķi – vijolnieks Daniils Bulajevs, ģitārists Miks Akots un baritons Kalvis Kalniņš kopā ar Latvijā dzimušām pasaules zvaigznēm – akordeonisti Kseniju Sidorovu, soprānu Kristīni Opolais un arī vijolnieci Vinetu Sareiku. Koncertā tiks izpildīti gan pasaulslavenu autoru – Mocarta, Rosīni, Vivaldi un citu, gan latviešu – Pētera Barisona, Jāņa Mediņa un Romualda Kalsona darbi.

Artemis Quartet pirmā vijole Vineta Sareika, kura starptautisku atpazīstamību guva kļūstot par Beļģijas karalienes Elizabetes starptautiskā vijolnieku konkursa uzvarētāju 2009. gadā, teic, ka mūziķa profesija nav darbs – tā ir dzīve un dzīvesveids.

Jūrmalā dzimusī vijolniece studējusi Parīzē, kur ar izcilību absolvējusi Parīzes Nacionālo konservatoriju. Turp viņa devusies viena pati vien 16 gadu vecumā. Spēlējusi solo kopā ar Beļģijas Nacionālo orķestri, Londonas kamerorķestri, Londonas filharmonisko orķestri un citiem pasaulslaveniem kolektīviem. Viņa saņēmusi arī Lielo Mūzikas balvu. Šobrīd Vineta dzīvo Berlīnē.

Kad Vinetai bijuši pieci gadi, un zvanījusi mammas māsa, lai noskaidrotu, ko bērnam dāvināt Ziemassvētkos. Mamma atbildējusi vienkārši – vijoli. Ar smagu darbu un milzīgu pašatdevi, mūziķe, kura līdz savam instrumentam nonākusi teju nejauši, šodien kļuvusi par vienu no Latvijas klasiskās mūzikas lielākajiem dārgakmeņiem. “Bērnība, tas, protams, bija arī diezgan pamatīgs darbs – tās bija neskaitāmas stundas pie maniem pedagogiem. Pat sestdienās, svētdienās pa piecām, sešām stundām – tas bija fanātisks darbs, viņi neskaitīja stundas un tiešām gāja uz mērķi. Viņiem bija ļoti svarīgi, lai mēs, viņu audzēkņi, arī attīstāmies un nesam Jūrmalas vārdu pasaulē,” par smago darbu teic pati Vineta. Pārceļoties uz Parīzi, slodze tikai palielinājās: “Īstenībā man pat liekas, ka toreiz man bija vairāk ko darīt nekā tagad. Bija jāapvieno parastā skola, jo es no Latvijas aizbraucu pēc 10. klases – vēl bija jāpabeidz vidusskola, jāiemācās franču valoda”

Neskatoties uz intensīvo grafiku visas karjeras garumā, Vineta nekad nav zaudējusi degsmi un mīlestību pret mūziku. Tāda brīža, kad šķistu, ka viss jāmet pie malas, viņas karjerā nav bijis: “Jau no pašas bērnības man ļoti patika spēlēt koncertos un tā adrenalīna deva bija vajadzīga.”

Koncertu organizē Latvijas koncerti sadarbībā ar Kultūras ministriju un tas norisinās Latvijas valsts simtgades programmas koncertcikla Dzimuši Latvijā ietvaros. Koncertcikls Dzimuši Latvijā aicina baudīt Latvijā dzimušu pasaulslavenu klasiskās mūzikas zvaigžņu priekšnesumus. Vairākos koncertos uzstāsies arī topošie mūziķi – bērni un jaunieši, un augstākās raudzes profesionāļu līdzmuzicēšanas piemērs būs nozīmīgs impulss mūsu profesionālo mūziķu nākamo paaudžu izaugsmei.

 

 

 

 

 

Papildinformācija:

Krista Luīze Priedīte

Komunikācijas speciāliste

Tālr. 67200371

Mob. 26238231

E-pasts: krista.priedite@ltv.lv

 

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja