Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +10 °C
Skaidrs
Trešdiena, 8. aprīlis
Dana, Dans, Danute, Edgars

Aicina māksliniekus pieteikties starptautiskajam performances mākslas festivālam Starptelpa

Latvijas Performances mākslas centrs līdz 1. martam aicina māksliniekus, mākslas zinātniekus, pētniekus un kuratorus pieteikties dalībai starptautiskajā performances mākslas festivālā Starptelpa, kas šogad no 10. līdz 16. jūnijam norisināsies Rīgā, RISEBA Arhitektūras un mediju centra H2O6 iekštelpās un ārtelpās, informēja festivāla organizatori.

“Šī gada festivāla tēma ir Kontroles fenomens – šajā kontekstā ir daudz jautājumu, kas mums kā organizatoriem šķiet būtiski un izpētes vērti. Piemēram, ko nozīmē “kontrole” personīgā kontekstā? Kas notiek, kad zaudējam kontroli vai esam pārāk stingrā paškontroles režīmā? Kāda ir mūsu izpratne par kontroli mūsdienu sabiedrībā un politiskajā diskursā, kas tiek praktizēta, izmantojot novērošanas un citus disciplinārus instrumentus? Kā kontrole izpaužas privātajā un publiskajā sfērā?”, stāsta festivāla koordinatore, mākslas zinātniece Laine Kristberga, “Lai to izpētītu, mēs aicinām māksliniekus veidot performances, kas atklāj, pēta, vērtē un kritiski reflektē par kontroles fenomenu dažādos rakursos. Rosinām pieteikt ne tikai “dzīvās” performances, bet arī mediatizētās - kustīga un nekustīga attēla formā.”

Starptautiskā performances mākslas festivāla Starptelpa uzmanības centrā ir performances māksla kā suverēna mākslas forma laikmetīgā kontekstā.

Performances māksla pēc definīcijas ir starpmediāla māksla. Tas nozīmē, ka starp iesaistītajiem medijiem un mākslas disciplīnām nav striktu robežu. Tā ir dažādu mākslu hibrīds un saplūsme – kā vienlīdzīgi ziņas paudēji piedalās gan vizuālā māksla, gan fiziskais teātris, gan deja, gan mediju māksla, gan citi izpausmes veidi, radot starptelpu jeb liminālo telpu. 

Piedāvājot performances ideju, māksliniekiem jāņem vērā drošības apsvērumi, skatītāju klātbūtne un telpiskās spējas. Māksliniekiem pašiem jānodrošina nepieciešamie materiāli performances īstenošanai. Māksliniekiem, kas pastāvīgi nedzīvo Latvijā, jābūt ceļojuma apdrošināšanai, kas sedz ar veselību un ārstēšanos saistītos izdevumus, un, ja nepieciešams, vīzai. Lūdzu, sazinieties ar festivāla organizatoriem, ja nepieciešama palīdzība. 

Lai pieteiktu dalību festivālā, līdz 1. martam uz epastu [email protected] interesentiem jāsūta aizpildīta pieteikuma anketa, savs radošais CV un vizuālais materiāls – performances video un/vai fotogrāfijas.

Festivāla ietvaros notiks arī starptautiskā zinātniskā konference Performances mākslas trajektorijas un krustpunkti Centrālajā un Austrumeiropā: kontroles fenomens. Lai pieteiktos dalībai tai, interesenti tiek aicināti līdz 30. martam sūtīt kopsavilkumu 350 vārdu apjomā un īsu biogrāfijas aprakstu uz epastu [email protected]

Festivāla atlases rezultāti tiks paziņoti 10. martā, bet konferences atlases rezultāti - 15. aprīlī.

Festivālu organizē Latvijas Performances mākslas centrs, biedrība Laboratory of Stage Arts un mākslinieku rezidenču un izglītības centrs MĀ TELPA.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Mūzika

Vairāk Mūzika


Māksla

Vairāk Māksla


Teātris

Vairāk Teātris


Literatūra

Vairāk Literatūra


Kino/TV

Vairāk Kino/TV


Eksperti/Blogeri

Vairāk Eksperti/Blogeri


Intervijas

Vairāk Intervijas


Recenzijas

Vairāk Recenzijas


Grāmatas

Vairāk Grāmatas


Konkursi

Vairāk Konkursi


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


KD Afiša

Vairāk KD Afiša


Deja

Vairāk Deja